bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. .
  alkor duvarına çarpıp yamulan kişilerin, envayi çeşit denyoluk yapma potansiyellerini kullanmalarına fırsat tanıyan mekan.

  kapı önüne kusanından, içerde kıl kaptığı tipe alkolün verdiği gazla dayılanına kadar, içerde yazdığı hatunun peşinden koşanından, taksiciyle tarife muhabbeti yapanına kadar, kafa göz birbirine gireninden, alkolün etkisi ile barın kapanıp bünyesinin mekan değiştirdiğinin farkında olamayanına kadar, anlamsız gözlerle etrafına bakanından, halen elinde birasıyla dans edenine kadar, evinin yolunu tutanından, bu saatten sonra nereye gideceğini bilmeyenine kadar hepsini bar çıkışında bulabilirsin.

  uzun lafın kısası; eğlenceli yerlerdir bar çıkışları. eğerki bu durumun farkındaysan, en az bar ortamı kadar eğlencelidir buralar. muhabbeti vardır, kendi çapında ortamı bile vardı yerine göre.

  ******* ********

  dikkat!: başlık ile ilgili gerekli tanımı yukarda verdim. "benim olayım tanımdır" diyen tanımını alsın, eksisini versin gitsin, zira bundan sonrası acayip derecede anı , argo kelime ve tanımmlama ihtiva eder .

  önceden bar çıkışlarında envayi çeşit salaklıklar yapan, birbirlerinin kafalarını gözlerini kıran insanları izleyerek eğlenmeyi çok severdim. sırf bunun için, bardan 10 dakika önce çıkar; kuytu bir köşede sotelinir, eğlencenin başlamasını beklerdim. dikkatli okuyucu di li geçmiş zaman kullandığımı fark etmiştir zira artık yapmıyorum böyle terbiyesizlikler, büyüdüm eşşek kadar adam oldum, bana ne, artık bar çıkışlarında direkt evime gidiyorum , etliye sütlüye karışmıyorum.

  en son 2007 yılının aralık ayında bir bar çıkışında bekleme gafletine düşmüştüm. gerizekalı bir arkadaşımla, taksimde ismini vermek istemediğim bir bara gitmiştik, içtik sıçtık, karıya kıza yazdık derken alkolden yamulduk, zaten bu sırada barın kapanma saatide geldiğinden bardan çıktık. bar çıkışı olarak tabir ettiğimiz mekandaydık; her zamanki gibi ana baba günüydü bar çıkışı. ben biraz etrafı kolaçan ettim ama beklediğim gibi bir olay çıkmadı; insanlar efendi gibi evlerine dağılmaya başladılar. "hadi gidelim" dedim bizim arkadaşa, hafif hafif tünele doğru yollanmaya başladık. bizim arkadaşa baya bir içmişti eşşekoğlu eşşek, içerde karı kızda gözünü ayıramadığı için aklı halen sikişte kalmış, on metre ilerledik ki, yarrak kafalı arakadaşım bana dönüp -alkolden dönme eylemini bile tam anlamıyla gerçekleştiremedi, salto attı-

  a: yarrak kafalı arkadaşım b: güzel kafalı ben

  a: abi karı bulalım ya
  b: ne karısı olum manyadın mı

  a: olum bulalım işte ne yapacaz sabah kadar
  b: ya yürü olum ya

  o an, siksalağı arkadaşım caddenin karşısında dura travestileri eliyle göstererek;

  a: olum bak karı işte lan, gidelim konuşalım işte nolcak

  tabi ben alkolünde verdiği etkiyle gülmeye başladım, salak onların travesti olduklarının farkına varamayacak kadar alkollüydü. ben baya bir güldüm, normalde o kadar gülünmez ama alkol işte; şişide durduğu gibi durmuyor. ben biraz abartmışım gülmeyi ki bir an sonra arkadaşımıın yanımda olmadığını fark ettim -yaklaşık on saniyelik bir gülmenin ardından-. ne oldu lan derken bizim eleman çarptı gözüme, geçmiş caddenin karşısına iki travesti ile konuşuyor. öyle içten bir hasiktir çektim ki yeminle ayıldım bir anda, o derece yani. yanına koştum hemen ama bizimki muhabbet ediyor.

  t1: travesti1 t2: travesti2 a: yarrak kafalı arkadaşım b: ayık kafalı ben

  muhabbetn başını kaçırdım tabi

  a: ya şimdi en son kaça olur
  b: abi ne yapıyosun ya, hadi gidelim (kolundan tutup çekmeye çalıştım)

  a: abi bi dur ya, bak bunlar paralı iş yapıyolarmış lan
  b: abi boşver tamam gidelim

  t1: sakin ol anam kormka
  b: (kafam önümde, götüm yusuf yusuf) abi sikecem gidelim hadi

  a: ya dur amına koyım iki dakka ya,
  t2: al sen benim telefonumu kaydet (telefon numarasını verdi)

  bizimki telefonunu çıkartıp, travestinin telefonunu kaydetti. o arada yere düşürdü telefonu ben eğildim aldım yerden koydum göt cebime.

  b: abi hadi gidelim allah aşkına
  a: ya bi dur ya

  t1: yahu sen bu yanındakini siksene pek bir ürkek bu. eliylede beni gösteriyor ibne.
  a: (gülüyo salak)korkma lan msd korktun mu lan gavat. (gülüyo mal gibi)

  ben artık altıma sıçacam korkudan resmen. "ulan bildiğin erkek lan bunlar" diyecem tırsıyom, diyomuyom bi türlü. gerizekalı anlayacak diye bekliyorum ama bizimkinin anlayacağı filan yok. o kadar çok korkmuşum ki beynime kan yürüdü artık, "travesti lan bunlar" dedim. artık nasıl bir kan yürüdüyse beynime baya yüksek perdeden söylemişim bunu; o sıra ordan geçen herkesin kafası bize döndü bir anda. bizim salak anladı tabi, o anki yüzünü görmeniz gerek, o şapşallığı anlatabilecek her hangi bir kelime yok. neyse ben biraz rahatladım; sanıyorum ki uzaklaşacağız.

  bizim mal o an "ulan amına kodumun ibneleri niye söylemiyosunuz lan" demesin mi. demesin ama dedi işte, ben ondan sonra artık nasıl korktuysam "ya çok özür dilerim abla çok içti bu" dedim travestilere. bu cümle aklıma geldiğinde halen utanıtım hafifden. bir yandan da çekmeye çalışıyorum bizim elemanı ama yok bırakacak gibi değil, küfür ediyor sürekli, bir yandan da tekme filan sallamaya çalışıyor. o arada travestilerden birisi elini çantasına götürmesin mi, "aman allahım acaba ne çıkacak o çantadan, bıçak mı, silah mı, jilet mi" diye düşünürken bir şey çıkartmadı allahdan. "siktirin gidin lan" dedi t2, sonrada "o telefonuda sil lan" dedi gayet erkeksi bir sesle. ben bir yandan arkadaşı tutarken diğer elimlede biraz önce yerden alıp göt cebime soktuğum telefonu çıkarıp numarayı sildim, hattta sonrada hangi akla hizmetse travestilere doğru tutup telefonu "sildim abi" dedim. evet lan resmen abi dedim ama allahdan bir şey demediler. bu arada bizim öküzün de gücü kesildi biraz; çeke çeke uzaklaştırdım bunu olay mahallinden. arkamızdan bir kaç küfür daha ettiklerini duydum tavestilerin ama inanın pek o heyecanla ne dediklerini hatırlamıyorum bile.

  biraz uzaklaştıkdan sonra ben bu bizim öküze giydirmeye başladım, ama öyle normal giydirme değil, ana avrat yedi sülale kaydım, rahatladım, içimin yağları eridi. sonradan aklı başına geldi bununda, çok pişman oldu, utandı gavat. bir saat dil döktü bana "abi valla travesti olduklarını bilmiyordum, fark etmedim" diye. her ne kadar öyle olduğunu bilsem de biraz taşşak geçmeden bırakamazdım onu.

  bardan çıkarken başka bara gidip alkole devam edelim demiştik ama vazgeçtik, zaten ben bir yudum alkol almamış gibi ayılmıştım, çorbacıya gittik çorba içtik sonra kahve filan içtik, güldük biraz. sonra atladık bi taksiye eve gittik.

  işte o gün bugün bar çıkışlarında takılmam ben, ne olur ne olmaz, basar giderim evime. herkesede aynen benim gibi yapmasını tavsiye ederim.
  1 ... msd
 2. .
  hala et obur olunan günlerde mutlaka bir dürüm yenen çıkışdır.
  1 ... milan