genelleme yapmayalım lütfen. benim en yakın arkadaşım bankacı ve gayet güler yüzlüdür. ayrıca her bankacı somurtkan diye bir şey gerçekten yok ben hemen hemen her bankayla çalışıyorum içlerinde gülmeyi bilenler de var. en son şişli ziraat bankasına gitmiştim mesela hesap açtırmak için gayet güzel karşılandım. müşteri ilişkilerindeki adam sohbet etmeyi seven, işini iyi yapan biriydi. hatta bir dönem ben de bankacı olacaktım ondan konuştuk uzun uzun. siz sanıyorsanız ki insanlar hep gülsün herkes her zaman gülemiyor. bence kişinin yaklaşımıyla da alakalı biraz. siz somurtkan durdukça karşınızdaki sizden beslenir ne demişler üzüm üzüme baka baka kararır.
o kadar okul oku. ola ola sikindirik bankacı ol.

3-5 parası olan hıyarın teki gelsin sana saydırsın. 3-5 eksik çıksa yanen sana kayarlar. hergün kasa kapatıcam diye saatlerce bekle.

küfretmemeleri bile güzellik.
işinden Yeterince tatmin olmayanlar için geçerli olabilir.

Mesela iktisat okumuşsun. Büyük umutlarla üniversiteYe gidiyorsun. Hatta iktisat bölümünü kazandığını öğrendiğin gün borsaya para yatırmışsın. Büyük girişimcilerin kitaplarını okuyorsun, üniversitede ceoların seminerlerine katılıyorsun. Mezun olunca olmadı Merkez bankasında ya da spk’da işe girerim kafasındasın. Ya da en kötü bir bankada müfettiş olurum, müdür olurum, x departmanı temsilcisi olurum Gibi gibi düşüncelerin var. sonunda büyük umutlarla iş hayatına Atılıyorsun. Meğer 15 yıl olmuş işe başlayalı, yaşın 40’ı geçmiş ve hala veznedesin.
değişken bir durum tanıdığım bir bankacı var mesela bu kadar zıt olabilir bu tabire. kendisi burayı okuyor saygılar üstat diyorum.
sürekli aynı işi yapmak ve gün boyu masa başında insanla uğraşmak insanı boğduğundandır.
Elinden milyarlarca para geçsin ve hiç birini cebine koyamadan çık o bankadan.Bir de kafanda borçların olsun da bak bakiyim gülebiliyor musun? derler adama.
insanı ayar eden bankacıdır. sanki zorla çalıştırıyorlar arkadaş bir hava bir tava. karşında ki insan kredi çekmeye gelmiş borcu var neler çekiyor bir de bankacı efendinin havasını çekiyor sanki cebinden veriyor. hava bin beş yüz.
hele hele vezne görevlisiyse.
olurlar tabi! sen nerden bilcen ki o kız 1 gün önce 300 tl açık vermiş.
yarın hepinizin belasını .iktim. gelmeyin lan gelmeyin.