bugün

Bir yaşam tarzıdır.
bence kötü enerjiyi tamamen ortadan kaldıran gayet eğlenceli bir aktivitedir. Sizce?
bir ucunda bir alık, diğer ucunda belki bir balık.
belki de sizin başarı gördüğünüz ve keyif aldığınız şey balığın intiharıdır.
Şuan ihtiyacım olan aktivite. Bir göl kenarında sazan tutmak vardı. Ah ah. Evet.
sabırlı adam işi'dir.
arada sırada balığın vurması ve elbet ki yakalanması kişinin ağrısını almaya yeter. bazen balık alınmasa bile balıkçıya çok da etki etmez bu durum. oltayı at çek yapması, alanı taraması, takımı bağlaması vs bunlar da insanı motive eder.

tekneden balık yakalamakla kıyıdan olta atmak arasında dağlar kadar fark vardır ve hepsinin kendine göre kuralları vardır.
denizde ve göl de de balık tutmak arasında da çok fark vardır ve bunları bilmek de kendine göre bir ustalık gerektirir.
lüfer, çinekop, kalkan, iskorpit, tekir, lezzetli balıklar arasındadır.

''virabismillah'' tekne balıkçısının, ''rastgele'' de balıkçının selamıdır, iyi dileğidir.
su kel eleman yanlizca deli sair degil mi.
zonguldaga gidip balikciliga baslamis.

dur ulan dur bulacagim seni dengesiz.
denizin oralarda birçok kişinin yaptığı eğlenceli bir durumdur. herhalde kolay ki herkes balık tutuyor. hem bedavaya geliyor balıklar.
Balık tutmak o kadar da eğlenceli değil, acaba olta ile tutmasak mı?
Sakinleşirim, bana iyi gelir diye bu işe girdim. Daha çok sinir stres sahibi oldum mk. Ne kadar zormuş balık tutmak.

Sonunda oltayı kırıp balıkların g*tüne sokacam onu istiyor piçler!
bana balık tutmayı öğretme, bana levrek marin yap. otur iki kadeh çay içelim be kardeşim.