bugün

paçaları sıvamadan olmaz.
eğer alt katta balkonda oturuyorsanız üsütnüze pis suyun dökülmesi kaçınılmaz olan eylemdir.
babayla beraber yapıldığında baya eğlenceli olan durum. burdan arkadaşlara üşenmeyin diyorum hem ferahlatıyorda.*
Cadde ezerindeki evlerde tam da siz altından geçerken yapılması gerekli olan ve küfür ettiren bir uygulamadır.
eğer aşağı katta huysuz bir teyze oturuyorsa zaten mütemadiyen balkon yıkamakla suçlanırsın. nitekim bizimki sürekli gayipten konularla kapıyı çalmakta bunları sıralayacak olursak.
1. sürekli balkon yıkıyorsunuz, sizin yüzünüzden sular altında kalıyorum (en son ne zaman yıkadık acaba?)
2. balkonda kuş beslemeyin (ne kuşu teyze?)
3. evinizde kedi mi var? kediniz topla oynamasın. (hee aslan var evde)
4. terliksiz gezmeyin çok gürültü oluyor. (uçalım evde)
5. gece sürekli evde birşeyler çekiyorsunuz (evet çift kale maç yapıyoruz evde)

diye uzayıp giden deli komşu teyze şikayetlerinden en hası da balkon yıkarken çamaşır suyu kullanmayın alerjim var demesidir. (balkon yıkamadık ki?!?)
sıcak havaların akşamında siyah badi tarzı atletle yıkadığım temizliktir. menekşelerim ve lale çiçeklerim var. onları da sularım yıkarken. ne zaman yıkasam karşı komşunun 20 yaşındaki kızı da balkon yıkar. bu kıza böyle böyle ev hanımlığını öğretcem ben. batan güneş kaslarımı parlak gösterdikçe vilada sapını nasıl sıkıyor kız anlatamam. tatlım benim ya, karşılıklı cam sildik geçen.. sayemde hamarat yetişiyor...
geçen hafta iki kere yaptığım eylem. yazar burda evinde iki balkon olduğunu belirtmeye çalışıyor. şaka bi yana sessiz sakin yaz akşamlarını balkonda geçirmek kadar güzeli yok.
Çok eğlenceli bisey hele ki şu sıcak havalarda. Dikkat edin kaymayin
Her sene en az bir kere denediğimdir ve en az bir kere 8. kattan aşağı düşerim. Sırf ucmak ve bu harika şeyi yaşamak için, asla yılda bir kere balkon yıkamayı ihmal etmem.
Ankara'da sen bahar geldi diye balkon yıkarsın, bir güzel yağmur yağar. Evin bahçeye yakınsa bir de rüzgarla toz toprak dolar. Bir daha yıkarsam diyerek o halde bırakılır.
Evi, angut bir mütahit tarafından yapılmış insanların, balkon gideri olmadığı için yapamadıkları eylemdir.
Ha babam de babam Paspaslar.
Ve o an, vileda ile mütahiti aynı cümle içinde kullanır.
çek çekle güzel yapılan eylem. ama ertesi güne kirleniyor işte yine.
çok güzel stres atılıyor. dök çamaşır suyunu cifi fırçala babam fırçala.
Zevkle yaptığım eylemdir. Evet.
yıkarken ayağım kayıp düştüğümden beri yapmıyorum.
gece yapılanı makbuldür. o nemli beton uzun süre ayak tabanlarınızı soğutur.