yanlıştır.

baklavanın kökü ne, bak.

bre amına koduklarım bak fransızca mı?
bu düşüncesi ile fransız kalmış bir şahsiyetin işkembeden sallamasıdır.
ihtimaller dahilindedir neden olmasın dediğimizdir.
osman bey de fransız asillerindendir zaten.
saçmalıktır.
doğru bir önerme;

(bkz: baghlavaux)
(bkz: süphanallah kardeş ibretlik bir paylaşım)
şayet baklavayı "maldanadam" yaptıysa doğru önermedir. *
(bkz: adam fransız beyler)
baklavaya fransız kalmış insanların ortaya atacağı bir cümledir.
(bkz: adam mal beyler)
ya da:

bu bir aşağılık kompleksidir.
yanlıştır. bakvala öz ve öz türk tatlısıdır.

maldanadam fransız değil miydi?
peki bu rum tohumu hareketleri neden?

(bkz: yunanlıların baklavayı sahiplenmesi)
(bkz: şehir efsanesi)
hatta;
(bkz: acılı adana bir fransız yemeğidir)

hatta ve hatta;
(bkz: adana bir fransız şehiridir)
yunanlıları bile kaaleye almıyorum bebek.
milkanın çikolata reklamlarına benziyor.*
(bkz: krem karamel türk tatlısıdır) *
baklavanın asıl adı bakloit yani bakluva'dır. türkçe'ye boklavat olarak geçmiştir. ama yediğimiz baklava'yla bir alakası yoktur...
fransız ihtilalini japonlar yapmıştır demek kadar absürd önerme. uzun ve süslü cümlelerle, paragraflarla olsaydı bu işler, dünyanı kurtarırdım ben.
antep'in fransiz isgalindeki gunlerinden kalma bir yanilgi olsa gerek.
evet; ben de baklavayı ilk kez Fransa'nın Bordeaux kentinde, şarabımın yanında yiyecek tatlı ararken yakışıklı bir fransız erkeğinin önerisiyle yemiştim. Maldanadam burada çok önemli bir tespitte bulunmuş. yine takdir etmekten başka yapacak bir şey, diyecek bir söz bulamadım azizim. bravo maldanadam! Félicitations Monsieur!!!
ha sktir ordan denilesi durumdur.***
allah allah yapma yaw ben yunan tatlısıdır diye biliyorsum.
(bkz: 1 kilometreden maldanadamın kokusunu almak)
(bkz: maldanadammış dağılın beyler)
fransızların türk özentisi olduğunun ispatıdır. türklerin olan herşeyin kendilerinde de olmasını istemeleri sonucu herşeyi sahiplenme eğilimidir. bir sonraki başlık için: (bkz: ay yıldızlı kırmızı bayrak fransız bayrağıdır)
doğru önerme. lokum da italyan tatlısı zaten. döner de alman hatta, ö harfi var baksanıza. hatta ayranı da amerikalılar kızılderililerin soyunu kırmak üzere vadilerde pusudayken sıcaktan bunalmamak için buldular, bufalo sütüyle tabii.

(bkz: bsg dedirten başlıklar)
baklava fransız tatlısıdır. bayramlarda yenir sonrada kahve içilir ya, aslında türk kahvesinin de fransız kahvesi olmasından ötürü yapılır bu. hatta güzel olup türklere ait olan bişey yok, bi türk kızları türklerin. gerisi fransızların.

au revoir!