bugün

yara bandı.
5 kurusluk minicik şekerler
kağıt para.
söz. (abi ben bu bozuk paraları biriktirip, ay sonunda sana kağıt para vericem. hadi güle güle)
a4 anket kağıdı. çızgısız.
bileğindeki saati. **
en kötüsü de yaptığınız 5 ytl lik alışveriş için verdiğiniz 100 ytl' nin üzerine birşeyler vermesidir.
- momo deterjan, sana yağı, 2 kg şeker, 3 kg. domates, 2 büyük rakı
+ abi bunlar ne ya?
- para üstü oğlum. bozuk kalmamışta. *
firmalar tarafından ürün promosyonu için yapılarak bütün bakkalların alet olduğu bir tür pazarlama taktiği..
ustunu bı dahakı geldıgınde alırsın
adamın ilk kez gittigi bakkalın soyledigi
eczane için (bkz: gripin)
(bkz: cino)
üstüne bi bardak su.
(bkz: ayar)
permatik
mutluluk.*
tüm olarak verdiğin para.
(bkz: sonra verirsin)
bizm bakkal 1. nesil uludagsozluk kullanıcı adı ve şifresi veriyor.
falım sakız
(bkz: nasihat)
bakkalın bozuk para eksikliğinden ötürü vermek zorunda kaldığı şeylerdir.(tanımımı yapıyorum sağlıklı yaşıyorum). aldığınız mal hizmet karşılığı alacağınız paranın yine mal hizmet olarak verilmesi oldukça gariptir, mal hizmet alacak olsam ben alırım, sen niye veriyorsun. başımdan geçen bir olayı anlatarak bitireyim:

bizim market elinde 5(50.000 eski tl) kuruş kalmadığında küçük miniminnacık şekerlerden veriyor, babam da genelde onları ceketinin cebine atıyor ve sonrasında unutuyor, geçenlerde markete gittiğimizde yaptığımız alışveriş 5 kuruş küsüratlı tuttu, market sahibi 5 kuruş var mı abi deyince babam kendisine bir kaç gün önce verilen şekeri cebinden çıkarıp market sahibine verdi, lan benim babam 30 yıllık memur, yer mi senin kapitalist oyunlarını, babamla gurur duyuyorum, şeker gibi adam. *
LOLiPOP ŞEKER
hobby çikolata*.
kibrit kutusu kükürtsüzünden
geçen gün eti bumbada verdi valla.
markası bile duyulmamış dişi kıracak sertlikteki sakızlar (sultan market). efendim bendenize birgün yine sakız vermeye kalktıklarında daha önce aldığım tüm sakızları çıkarmış hesaptan düşmesini ona göre para üstü vermesini söylediğimde dumur olmuştur ve nedense sonraki her gittiğimde para üstü bulunmuştur.