bugün

kim ne derse desin dünyanın en zor işidir.
hele evin küçük çocuğuysanız bakkala zorunlu gitme olayı iyice insana stres yapar, sabah sırf bu yüzden yataktan çıkmak istemezsiniz.
eğer bir öğrenci evindeyseniz, bakkala gitmemek için saatler süren tavla turnuvasını göze alır, 2 tane ekmek için ev arkadaşlarınızı 2 mars 1 ters yaparsınız.
dünyanın en meşakkatli, en zor eylemlerinden biridir. her hangi bi yaş sınırı yoktur her devrede zordur bu eylem. özellikle sabahları hiç çekilmez.

(bkz: anne bi beş dakka daha)
erzak ve ihtiyaçları temin etmek amacıyla bakkala uğramak.
herhangi bir yas siniri olmayan eziyet. fakat cinsiyet siniri vardir. bakkala erkek adam gider! (bkz: kadin adam)
sadece gidiyorsan sorun değil de, gidip geliyorsan boşalabilir. cebin tabi fesat okur!
(bkz: pijamayla ekmek almaya gitmek)
kış günü sabah erkenden yeni evli çift
k. aşkım hadi ekmek al
e. tamam
k. aşkım ekmek almayacakmısın tamam diyeli 1,5 saat oldu?
e. sırf bakkala göndermek için çocuk yapacağım

çocuk doğar 3 yaşına gelir..
k. aşkım hadi ekmek al
e. sırf bu yüzden diz çürüttüm ben velede söyle. ***
işkencelerin en beteri
bunun daha kötüsü ne diye soruyorsanız
bakkaldan döndükten unutulan veya söylenmeyen şey için tekrar bakkala gidilmesi.
7 yaşımdan beri yapmaya zorlandığım eylem. bıktırır,bezdirir,isyan ettirir.
basketbol oynanan sokaklarımızda rakibinin attığı fake i yiyen oyuncu için kullanılan tabirdir. yöresine göre 'pazara gitmek' gibi versiyonları olup eylemin mazlumu için sinir bozucu bir yakıştırmadır.
(bkz: git bi çay koy gel)
(bkz: ekmeğe gitmek)
sanatsal bir etkinliktir, her adımınıza dikkat etmeniz* ve çöp kutusunun yanından geçerken dışarı fırlayacak kedilere hazırlıklı olmanız gerekmektdir.
evin en küçüğü olan çocuğun başlıca görevlerindendir.
(bkz: çantadan sigara getirmek)
(bkz: kumandayı getirmek)
hava soğuk olduğunda 4-5 saat ertelenebilen durumdur bakkala gitmek.
en hareketli aktivitem. elbet çıkarken anneden "giderken çöpü aat" nidalarını duymak bu faaliyetin farzlarındandır.
messi ye karşı forma giyen çoğu oyuncunun maç esnasında en az 5 kere gerçekleştirdiği eylem. messi, karşısındaki oyunculardan bir takım isteklerde bulunur(sigara, ekmek, peynir, zeytin vs.) ve bu oyuncuların bu adamın ricasına olumsuz yanıt verdiklerine şahit olmadım.
kardeş sahibi olmak isteme sebeplerinin en ilkel ve en önemlilerindendir. **
genelde evin en küçük çocuğuna yüklenen görevdir. insanı canından bezdirir ve ilerde kalıcı psikolojik sorunlar yaratılacağına inandığım bir eylemdir. sürekli bakkala gitmenizi hatırlatan bir anne vardır.
anne: güzel evladım yemek hazır hadi bakkaldan 2 ekmek al da gel.
çocuk ise bilgisayara kendini kaptırmıştır ve cevap vermez.
anne: çocuğum hadi ikilettirme insana.
çocuk gene umursamaz ve anne çıldırır.
anne: lan kaç kere söyleyeceğim. hadi çabuk kalk şimdi terlik gelecek yoksa.
çocuk: bıktım artık. bir gün terk edeceğim bu evi göreceksiniz.
anne sinirlenir, terliği fırlatır. ne hikmetse o terlik hiç şaşmaz ve isabet eder. nihayetinde çocuk mecbur bakkala gider ve her şey normale döner.
bakkaldan gelmekten daha sıkıcı bir eylem. kaç tane sıkıcı eylem olur dünya üzerinde bilmiyorum ama bu da onlardan birisi. tuhaftır, bakkala gitme kararı aldığımda daha az sıkılıyorum, bunu eyleme dönüştürmek ise bunaltıyor. 250 adet merdiven tepmek belki en olayın kopma noktası. Merdiven dedin mi bitiyorum abicim, sike sike gideceğim lafı gevelemek burda oyalanmak boşa. Çünkü sigaram bitti.

Sahi neydi bakkala gitmek, temel ihtiyaçlarımızdan birini veya birkaçını karşılamak veya bir şey almak için sike sike yapılan gidiş.
Uzun bir yoldu çocukluğumda. Her defasında kendime de birşey alayım diye fazla para verilirdi. Güzeldi heyecanla o yolları yürümek.
güncel Önemli Başlıklar