celestine babayaro. nijerya' lı futbolcu.
korkunç çağrışımlar yaptıran sözcük.
küfür potansiyeli taşıyan futbolcu adı.
"almak" fiilinin önüne geldiğinde güzel anlamlar çıkaran bir kelime.

- abi sınavdan kaç almışım?
+ osmancım, babayaroyu almışsın sen sınavdan.
- eyvallah abi sağol.
dün gece saat 2 gibi, telefon çaldı. tanımadığım bi' numara...

açtım, tanıdık bir ses; hıçkıyor. ne, ne oldu demeden anladım; bu babayaro'ydu.

dedim nooluyor? ağlama bi, yakışıyor mu kaç yıllık topçusun, hatta ağıra gittim erkek adam ağlar mı lan! dedim.

sustu bu, ufaktan hıçkırıklar devam etti ama...

dedim nooluyor? sonra durdum, bunu ikinci kez söylemiş olmam, artık susmamı ve o'nun derdini(?) dinlememi gerektiriyordu.

anlattı bu da. daha geçen sormuştum buna poker masasında, ne iş; milli takıma almıyorlar artık seni falan diye... tanju çolak da fikir yürütmüştü sonrasında falan...

meğer işin aslı öyle değilmiş, öyle dediysem, ortada bi' fikir yoktu. öylesine gevelemiştik...

ah bu babam! diye iç çekti. babamın yüzünden alınmıyorum millî kadroya!

hoppala dedim, ne alaka?

meğer türkçe öğrenen antrenör, babayaro'nun adının yıllar yılı geyiklerde döndüğünü fark edince, milli kadronun selameti ve marka değeri için takımdan kesmiş...

dert ettiğin şeye bak! dedim, sustu bu nihayet. kafam şişmişti zira.

bundan sonra adın mustafa yaro olsun dedim, çok darda kalırsan baba mustafa deriz olay biter dedim. güldü, ha şöyle dedim babacan bir edayla. şimdi kapat artık uyu gavat maça nasıl çıkcan hafta sonu diye de ekledim...

daha bir güldü, ortam şenlendi... fazla mı gülüyordu ne? birden sarsıldım, kafamı duvara çarpmıştım!

telefona uzandım, gelen mesaj sesiydi gürültünün sebebi. sabahın 8.30'unda mesaj atma cesareti ise bir tek o'nda olabilirdi...

evet, avea...
(#7386058) doğruya doğru yazar.. kendisi nisbetinde yazar az ama mesele kesrette değil.
(bkz: komik futbolcu adları)
playstation 1 zamanlarında oyunda roberto carlos kadar hızlı koşan eleman varmı derken onunda 9 koştuğunu öğrendiğimiz nijeryalı eleman. *
babangida'nın kardeşi.
son duyumlar kızı olduğu yönünde. gelişmeleri heyecanla bekliyoruz.*
beşinci nesil yazardır. umudun bittiği savaş alanı; soğuk,huzursuz ve ölü olurmuş... sayesinde öğrendik teşekkür ederiz.
lafı gedigine koyan demokrat ve kıvrak zekalı okunası yazar.
gediğin neresi olduğunu bulamayan. nickine bakınca karakterini sıp diye anladıgımız.

hükümetteki yolsuzlukları sırf müslüman diye görmezlikten gelen terliksi giller familyasından trollis babayarorus...
"etik" kelimesinden ne anladığını merak ettiğim "karı" lafını (#9419640) nolu entrysinde utanmadan kullanan yazardır.
utansaydı bilirdik heralde.
pipiye verilen lakaplardan biridir.
şu sıralar ağzım takılan ve söylediğim her yerde tebessüme neden olan sözdür. babayaro nedir, necidir? bir at olarak söylenmiş ama babayaro deyince akla daha fazla şeyler geliyor bence.
(#10463946)müthiş bir tespit'e imza atan yazar...
football managerde en verimli yıldız oyuncunuzu isteyen teknik direktöre, "o olmaz da babayaroyu veriyim" şeklinde verilen ayarda adı geçen futbolcu.
nakşibendi tarikatına hak yolu deyip, başka bir entry'sinde fethullah gülen'i öven şaşırmış yazar.
kendisi ile ne nickaltından, ne de entry veya başlık yoluyla herhangi bir diyaloga girmeyeceğim beşiktaş fanatiği. daha az önce değerli legend ahmet - ki kendisi beşiktaşlıdır - 8 - 0' lık maçta bit yeniği olduğunu tartışırken, galatasaray' a çamur atan entrylere imza atmaktadır kendisi.
ben galatasaraylıyım ancak beşiktaş' a saygı duyarım. kendisinden de herkesin beşiktaşlı olamayacağını anlamasını bekliyor, beşiktaş maçları ile ilgili entrylerimi, daha sonra açma hakkını saklı tutarak, siliyorum.
birbirimizden farkımız yok, bunu anlasın, yeterli.

edit: kendisi ve kendisi gibilerle futbol tartışması yapmak sadece vakit kaybıdır. nickin isim babası olan chelsea' nın unutulmaz nijeryalı bekineyse saygı duyarım. inşallah farklı değerlere saygı duyup tadında bırakmayı öğrenir.
şike olayındaki tavrıyla alnından öpüyorum kendisini. galatasaray'ın ne mal olduğunu herkese göstermiştir...
galatasaray kompleksi karşısında ziyan olmuş yazardır.yazıktır lan.
(#13760537)şu entrysini okuduktan sonra sayfasını açıp çoğu entrysini de okuduğum yazar kişisi, çoğuna katılıyorum hacı da oylamadım hepsini üşendim evet, sonra bi ara inşallah. muhtemelen sözlükte troll, liboş, fetoş, şakirt vb. lakırdılarla anılacak ama entryleri bu lafları hiç haketmeyen insan. gözlerinin açık olması bazılarının hoşuna gitmiyor olsa gerek, sözlükte koşturması dileğiylen.
halısahadaki atılan gölün ardından adı haykırılınca rakibin çok zoruna gider.
iyi futbolcuydu. japon 3 oyununda az yardırıyorduk bu adamla kanatlardan.