bugün

Lan demiştim bi kere pedere. Sonra pişman oldum ama. Adamın zoruna gitmiş haliyle. Tekrar özür diliyorum babacığım.
Sanırım peder veya ismi ile hitap etmek.
Baba bir kızı hamile bıraktım.
'Nasıl babasın sen ya ? Ne bu böyle lan ? ' demiştim bir kere . Sonuç mu ağlaya ağlaya özür diledim , çok üzülmüştüm lan bunu demeye . S. boktan bir konser için değdi mi lan . o gün bu gündür dediklerime hep dikkat ederim .
Hemen geri adım ve özür gerektirir. Babalar her ne kadar güçlü, zaman zaman höt höt dursalar da , annelerden daha kırılgan ve munistirler. Anne affeder ama babanın affı zaman alır. Üzmeyelim, sevelim babalarımızı. Yıllar önce ebediyete göç etmiş olsalar bile!!!
20 yaşımda babamın bize yaptığı şerefsizlikten sonra, annemle birlikte evden ayrılmaya karar vermiştik. babam o kadar zavallı görünüyordu ki, kapıdan çıkarken sadece bu cümleyi söyleye bildim ona seni asla affetmeyeceğim... aslında babama, onun canını daha çok yakacak şeyler söylemek istiyordum. galiba söylediğim cümle, babamın canını benim zannettiğimden de çok yakmıştı. çünkü yüzüne baktığımda, gözü yaşlı zavallı ve pişman bir adam gördüm ..
dün akşam baya kötü şeyler söyledim seni sevmiyorum evden ayrılıyorum dedim gözleri doldu adamın ama pişman degilim oldukça yorduk birbirimizi.