ergenliğini doyasıya yaşarken isyankar olmaya karar vermiş kamildir. 18 yıllık babacığı bir anda peder olmuştur dillerde.

lakin irinli arkadaşlarından ayrılıp eve yeniden geldiğinde babacım demesi kaçınılmazdır.
peder bana 100lük atsana cümlesini bitirdiği an atılan tek şeyin osmanlı tokadı olduğunu görecek kamildir.
kız ergenler dady diyor onları napalım .
babası rahip olan ergen.
babası tarafından götü kaldırılmış ergendir.
annesine de valide diyordur.
yanlış yapıyordur. sevgili kamil baban peder ise ki peder ler evlenemezler sen nikahsız gayri meşru olursun. yani sana sokakta eskiden sezercik' e yapılan muamele yapılır. kalbini kırmadan anlatmaya çalışıyorum ama anlamıyorsun. olm piç derler o....ç....ğu derler. anadüşünce: babana peder deme.
babasına söylese alacağı cevap:
ne pederi eşşeoğlu kilise papazımıyım ben
babasına peder diyen bir genç dangalaktır, ve suç baba dadır. bu kadar çocukken yüz verirse olacağı budur. bir delikanlı babasına peder diyorsa bu insan yani babası rahip değildir.

anlamını bilmeyen kelimeleri konuşmadan önce inceleyin babanıza öyle konuşun. eskiden olsa bir babaya evladı peder dediği anda hastane acil servisine zor kavuşurdu. bir insan, babasına nasıl davranırsa onun çocuğu olduğu zaman oda aynı şekilde davranır. çünkü ektiğini biçecektir. bu işlerin şakası olmaz. bazı tiplerde babasının arkasından bizim moruk diyerek bahsediyor, moruğun anlamı ihtiyarlamış domuz demek. dengesiz geç takımı böyle tehlikeli kelimelerden kesinlikle uzak dursunlar. babalarına saygıların da kusur etmesinler.
eskilerin kullandığı ve gayet normal olan tabir özellikle osmanlı zamanında...