bugün

(bkz: fahişe gibi giyinen türk kızları)
Babası Candy Crush sevmiyorsa kızının ne suçu var. Benim tanıdığım akıllı telefonu olan kadınların sadece bir iki tanesi telefonu bankacılık, bilgi edinme, not tutma gibi amaçlarla kullanıyor. çoğunda sadece sosyal medya aplikasyonları ve bir iki oyun var. erkeklerde durum biraz daha iyi.
babası asgari ücret alan kız zaten genelde okumaya çalışır. Okuyunca para kazanınca da gider istediği şekilde harcar parayı kimseyi ilgilendirmez. Para kazanamıyorsa da iphone falan istemez ailesinden.

Sizin bahsettiğiniz babası zengin olan prensesler gibi büyümüş ama bi baltaya sap olamamış kızlar. Baba parası ile aşırı lüks giyinip herşeyin en pahalısını alır. Babası göstermelik de bi iş bulur ona. Çalışıyormuş gibi yutturur millete birde.
taksitle almıştır.
baba da en fazla huawei ya da samsung kullanıyordur.
Taksitleri bitene kadar rahat 5 yeni modeli çıkacaktır.
Ben bizim insanımızı vallahi anlamıyorum.
Şimdi fabrikada çalışıyorum para biriktirmek istedim,bi kız var 19 yaşında. Aldiği maaş 2800 lira ve binlerce liralık bi telefonun taksidini ödemek için çalışıyormuş.
Yani be amina kodumun subyani 10 bin liralık telefonu almayınca gebericen mi aldın da noldu uzaya mi fırlatacak seni telefon.
Ya bi internete girmek,kamera kullanmak,müzik dinlemek ve arama yapmak için o paraya değer mi lan?
Aylarca it gibi çalışıp taksit ödemeye gerek var mı
Düşünsene 5 ay it gibi çalışıp hiç para almıyorsun, sonunda sikik bi telefon veriyolar eline.
Vallahi kabul etmezdim.
Elimde j7 prime var babam aldı 5 yıl önce, 3 yıldır telefonun cami kırık on kameraya denk gelmiş bir de ,3 yıldır kamera kullanmıyorum ekranı yaptırmaya bile gerek duymadım. 5 yıllık telefon takir takır da çalışıyor. Olsun de tusluya geceyim diye bekliyorum
Ben bizim milletin açlıktan ağzı kokarken marka ,son model takıntısını anlayamayacağım.
taksitle almıştır diyerek çok da savunulamayan kızdır. en basitinden taksitleri kim ödeyecek ? hattı üzerinden aldı diyelim telefon faturasını kim ödüyor ? eğer kendisi çalışarak ödüyorsa helali hoş olsun kimseye söz hakkı düşmez.

gerçi ben genede her şeye muhalif olduğumdan taksitleri kendisi ödüyor olsa bile "o paraya öküz alınırdı öküz" şeklinde gene karşı çıkarım ama tabi bu benim şahsi düşüncem gene kimseyi bağlamaz. akıllı telefon ise akıllı telefon. 1500 liraya da alınabiliyor. neden 8-10 bin liralık telefon alır bir insan hiçbir zaman anlamadım. bundan sonrada anlayamam.. insan derken böyle emekçilerin çocukları veya emekçilerin kendileri diyorum yoksa adam bilmem nerede müdürdür veya kadın bir yerlerin ceosudur onlar sırf imaj açısından bile olsa alır. bizim gibi emekçi insanlar için misal 10 bin liralık telefon yağmurlu havalarda şemsiyeye falan mı dönüşüyor ? veya onda farklı bir navigasyon falan var da gideceğiniz yere yarım saat erken ulaşmanızı mı sağlıyor ? veya veya ben birisini ara dediğimde 10 saniyede arıyor da bunlar 1 saniyede mi arıyor ? başkalarına hava atmaktan başka nedir olayı yani. instegrama koyacağınız 20-30 selfie daha çözünürlüklü olsun yok efendim efekti fazla olsunda suratımdaki siyah noktalar görükmesin 10 like fazla alayım falan diye bir telefona fazladan 7-8 bin lira vermek bana mantıklı gelmiyor..
teknolojiyi seven kızdır.
Babası her ay asgari ücret alırken kızına her ay iphone'la maaş ödeniyor oluşu gerçekten çok garipmiş aq.