bugün

- ense köküne bi vurdum ibnenin merdivenden 10 basamak aşağı yuvarlandı kafasını vurdu bayıldı geçmişini .iktiğim .
sana nasıl yaşayacağını söylemeyeceğim, sadece beni taklit et. (3virgul14 ün babası)
polise düşersen, beni ararlarsa 'bu kız benim değil piç bu' derim haberin olsun.(benim babam)
bir spor programını birlikte izlerken baba vitaminliyogurt' un sinir küpüne dönüp ünlü bir takımın başkanı için söylediği mükemmel küfür ötesi cümledir.

+ :a*ına kodumun herifini alcan zeytiyağına batırıp askeriyenin ortasına atçan.
* : é!'^+%/()=?
ölümün kıyısındayken, doktora yalvararak bakarken:
-beni kurtarın doktor bey, bana ihtiyacı olan çocuklarım var.
demesi ve gitmesi.
evet baba sana ihtiyacı olan çocukların var... ve o çocuklar ölürken bile kendini değil de onları düşündüğün için seni çok seviyorlar ve çok özlediler. * *
"Yazık ya, eşoğlueşşek yazık tabi...Bir de yazmış."
Odamda üniversite sınavlarına çalışma ayağına takılırken o zamanlar yeni çıkmış Aşkın Nur Yengi'nin albümündeki şarkıların sözlerini yazarken yakalanmıştım. Kağıdı önümden çekince "Yazık şu geçen zamana yazık...Yalan mıydı yoksa biz mi aldandık" sözlerini okuyunca bunlar döküldü o gül dudaklardan.

kafama şaplağı yerken bile gülüyordum.
ooo hosgeldiniz otele efendim * birseyler icmek istermisiniz?
tekke mi burası bütün lambalar açık!?. *
aynı halası gibi oldu bu! **
hakkimi helal etmiyorum...
müziği kıs insan uyuyor burda! **
haram olsun!*

hanım sen bu kızda bir ışık görüyor musun?*

elininkoruu nun kardeşine : gel şimdi sevelim bari seni... nasılsa büyüdüğünde ablan gibi olacaksın..*
- sen yeter ki oku kızım .. ceketimi satarım , seni okuturum ..

ve hakikaten bu baba , çocuk okutmak için ceketini satmak pozisyonuna gelmiştir .
*
- sen daha kendini yönetemiyorsun! senin yöneteceğin kamunun ta a...a koyayım!
kafasını ecza dolabına çarptığında : .mını ejdadını ziktiğiminin dolabı .
Babamın unutmayacağım sözü;Hayatta babana bile kefil olma!
'insanın başına ne gelirse ya meraktan ya y*rraktan gelir'.
"her şey geri gelir zaman geri gelmez."
sene başında öss'ye daha çok var dediğimde;
"gelmez gelmez deme bir gün
bir bakmışsın birgün,
kalmış birgün..."
yanlışlıkla kardeş itilir ve kardeşin ağzı burnu kan içindedir.

- baba bişey yapmayacan bana dimi?
+ yok oğlum gel buraya.
- bak bişey yapmazsan gelicem.
+ yok dedik ya gel sen bakayım buraya...
- geldim işte nolcak.
- ^'%^'&+^/%+(%&()&/)++'+!'^&=(/?=()?()=/(&)&/()%&

edit: bu dayak sözden bile etkili olmuştur. bi daha unutulmamıştır.
yumurta şeyinin agzına gelince aklın başına geliyor...
sigara içerken ilk yakaladığı zaman kaçıp kendimi odaya kilitlemiştim o da gelip kapının altından 10 milyon * atıp "içeceksen düzgün bir sigara iç bari pezevenk" deyip gitmişti.

seneler geçsede unutmam ne koymuştu be lafı.. *
dükkanda ağır bir nesneyi kaldıramayan genç sözlük yazarına babanın gülücük efektleriyle süslenmiş sözü:"hatunu nasıl kaldırıcan oğlum?"
lakin bu genç hala kassızgil familyası. Ama merak etme baba !
(bkz: kassızgillerin çekici olabilitesi)
geçirilen bir trafik kazası sonrası babanın çenesi kırılmıştır. ameliyattan sonra kendine geldiğinde yanına yaklaşan doktorun bir şeye ihtiyacınız var mı sorusuna baba hazretleri yarım yamalak, konuşabildiği kadarıyla, "sarışın bir hatun istiyorum" demiştir. bunun üzerine annenin "tamam sen ameliyattan çık söz saçımı sarıya boyatıcam" demesi üzerine de "hayır, ben doğal sarışın istiyorum" demesiyle bütün hastanede gülmekten kendine gelememiştir.

bu trafik kazası bodrumda geçirilmiştir ve ameliyattan sonra başka bir ameliyat için istanbula gelinmesi gerekmektedir. doktor bir tanıdığın da yanınızda bulunması sebebiyle serum, ilaçlar ve hastane önlüğü eşliğinde bodrumdan istanbula yola çıkılır. babanın tuvalet ihtiyacını karşılaması için yanında olan iki arkadaşının yardımı gerekmektedir. e tabi aemliyattan çıkalı çok olmadığı için babanın yüzü hala şiş, ve kan toplamış vaziyettedir. tuvalete giderken panikle babaya yaklaşan insanlara verdiği tepki bir kez daha ortamı neşelendirmeye yetmiştir: arkadaşlarını göstererek "beni bunlar dövdü abi /abla"
arkadaşımdan alıntı :

- arkadaşım ceketin cebinde camel sigarası yakalatır .

- babası : ulan bunu içe içe deve oldun be . anlamıyozmu sanıyosun .