bugün

babadır yapmayın bazı şeylerin saygıyla alakası yok ama etik degil hoş degil.
Saygısızlıktır bence ama saçma bir saygısızlık.
Vay be. 31 yaşında evli barklı çocuklu olan abimi bir günden bir güne babamın karşısında sigara içerken görmedim. Hep gizli saklı içer. Sanki hiç anlaşılmıyor, ehehe. Bununla birlikte ben abimin yanında, yani onun görebileceği menzilde sigara içecek olsam abim bana karışmaz, olsa olsa içme şu boku falan der. Böyle de relax bir adam.
bu aileden aileye göre değişiyo gördüğüm kadarıyla. bizim burada peder bey görmesin diye gider saklanırım, yaklaşıyosa da liseli gibi saklarım mesela. bazısında da sigarada sıkıntı olmuyor ama alkolde oluyor. o daha ilginç bence.
saygısızlık olup olmadığı tartışılır ama babanın ağırlığını öldüren bir eylemdir. hangi baba çocugunun yanında sigara içecek kadar rahat olmasını ister ki?
(bkz: baba ile 3 aydır konuşmamak)
kimisi içsede birşey olmaz hatta umurlarında bile olmaz fakat öyle bir şey olur ki babanız size birşey demese bile içinizde bişeyler olur.
bazı babalar için sorun olmayacak hede.. örnek vermek gerekirse babam.. saygıyı bu zıkkımla göstereceksen hiç gösterme demişliği vardır..
saygısızlıktır.

sigara ile saygı mı olur diyebiliriz ama onunla da göstermezsen neyle göstereceksin saygını?
liberalizmi aşmış babanın sürrealist oğlunun gerçekleştireceği eylem.
dayının karşısında içmekten daha zordur.
(bkz: babayla beraber rakı mangal faslı yapmak)

(bkz: olsa da yesek)

(bkz: canım babam)
birde baba sigara içmiyorsa ve babanın adıda yusufsa bırak karşısında sigara içmeyi, normalde kullandığını öğrense patlayacağın patlamakla kalmayıp küllerinden eser kalmayacak durumdur.**
ulu ortalık yerde bir kadını taciz edip tekme tokat linç edilmekten daha beter bir durumun ilk kıvılcımını başlatmaktır.
ilk başlarda ciddi g.t isteyen bir durum olsa da babanın bu duruma alışması sonucunda rahat yapılacak olan durum lakin siz siz olun denemeyin yapmayın hatta bırak sigara içme arkadaşım. *
herhalde dünyada son insandır "baba"; karşısında sigara tüttürülecek. kanun gibi olmuş, neredeyse anayasanın değiştirilmesi teklif dahi edilemeyecek maddelerinden olmuş bu durum. ana, abla, abi, hala, dayı, teyze vs. herbirinin yanında içersiniz sigarayı ama babanın karşısında sıkar biraz. istisnalar elbette olacaktır; "ben içiyorum, hatta kendisinden otlanıyorum" diyenler. olabilir, babasından çocuk sahibi olan da var. bu senin seçilmiş insan olduğunu göstermez.

geçenlerde bende bir deneyeyim dedim, bakalım pederin karşısında sigara içince ne oluyormuş. oturdum çekyata, babamın bulunduğu çekyatın karşısında olan hani. çıkardım cebimden kısa winstonu ve sigaradan aldığım ilk fırtla söndürme karizmasını yaşamak adına kibritle yaktım. o da ne lan? ressmenn içiyordum pederin karşısında sigarayı. ama peder ne hikmetse sikine bile takmıyordu bu durumu. zaten takamazdı da..

neticede babam uyanmadı, hemde sigara bitene kadar. kokudan olacak ki; horlaması daha da bir brutalleşti. babanın karşısında sigara içme adına ilk deneyimim bir hayal kırıklığından ibaretti.
babanın elini kana bulama sebebidir.

şeytan dürtmüş de yapmışsanız..

ancak 'sigaramın dumanına sarsam saklasam seni babacım' diyerek affolma şansınızı deneyebilirsiniz..

ya da siz en iyisi kendinizi sigaranın dumanına saklayın..