bugün

annenin, babanın penisine küçük demesiyle aynı ana denk gelir. pek yazıktır.
"eve aldığı karpuzun kelek çıktığı" andır.
babanız koltukta uyurken koltuğun altına girip alttan elinizi uzatıp babanızı dürttüğünüz andır. akabinde koltuktan doğrulan uyku semesi babanızın ayaklarını çekerek korkutmak, bunun sonucunda pataklamak için babanızın sizi koltuğun altından çıkarmaya çalışmasıdır.
oğlundan dayak yediği andan başkası değildir kanımca.

(bkz: eve gelmeyen baba/#5330006)
babanın dünyanın en süpersonik yüzücüsü olduğuna emin olmakla başladı her şey.

niye olmasın olm, adam denize girdi mi, en az 4 saat sonra geri geliyordu. dünyanın yuvarlak olduğunun ispatı olan gemi geyiği var ya. hani önce dumanı görünür sonra güvertesi filan. benim pederin önce bir kel kafası görünürdü giderken. 1 saat sonra kaybolurdu. teeee 3 saat sonra da çıkardı karaya. 4 tane birayı da her birini bir dikişte içiverirdi.

yine birgün bir tatilde nasıl olduysa yüzme yarışması düzenlendi. çocuklar, kadınlar, babalar kendi aralarında yarışacaklar işte. biz yarıştık önce. ben birinç oldum.

annneler yarıştı sonra. yarış iskeleden atlayarak başlıyor. annem iskeleden kıçıyla kayarak atlamaya çalışırken mayo iskeledeki bir şeye takılıyor. bütün annişler yüzerken benim anne kasaptaki koyun gibi iskeleye mayodan asılmış şekilde bubama bakıyor. bakışları "kurtar beni" ile "kıçımı bütün erdek gördü" arasında bir şey. söylememe gerek var mı bilmiyorum anniş sonuncu oluyor.

sonra babalar yarışıyor. "annemin intikamını alacak. soyumuza gönenç getirecek" diye düşündüğüm babam yarışa çivileme bile olmayan götleme atlayışı ile başlıyor. sonradan sorduğumda ufakken çoooooook yüksek en az 120 metrelik bir kayadan taklalı balıklama atlarken kafasını vurmuş da suyun dibindeki kayaya, ondan sonrada annesine yemin etmiş de bir daha balıklama atlamıyacağım diye de. neyse avuratoyim bubam çooook açık farkla sonuncu bile olamıyor. bakıyor en sondaki yarışmacı bile pedere ilk 10 metrede 9 metre fark atmış sanki gezi yüzüşüne çıkmış, yarışmayla alakası yokmuş gibi bizim yanımıza doğru yüzüyor yaveş yaveş.

ama içimde hala umut var. "bubam avans veriyor ibnelere, şimdi öldürücü yüzüşünü konuşturacak" derken yarışma bitiyi.

bubam dediydi ki o yarışmadan sonra "olm benim yüzüş stilim uzun soluklu bunlar çocuk oyuncağı."

"senin ağzına sıçam buba" diyemedim. "öyledir bubam" dedim. "dondurma ister misin?" dedi. "2 tane isterim" dedim.
evde hınca hınç dolu bir şekilde misafir varken oturma odasına yakın olan tuvalete giren babanın ''zooooooooooaaaaaarrrrrrttttttt'' diye osurmasıdır. bütün misafirler duyar, baba misafir gidene kadar tuvaletten çıkamaz. *
mangalin basina kendinden emin tavirlarla gecip mangali yakamayarak cevreden yardim istedigi andir.
aylar öncesinden tayin ettiği bir pazar gününde evde ne kadar bozuk techizat varsa tamir etmeye kalkışıp, hepsini de eskisinden daha bozulmuş hale getirdiği an...
bizim için sadece komik bir anıdır, anneler biraz dırdır eder ve unutur ama baba; uzun bir süre kendine kahreder, karizmasının çizildiğini düşünür. * *
- haydutlar kızımı dövdü baba! ölmelerini istiyorum...
+ bugüne kadar dostluğumu istemedin bonasera... şimdi de kızımın en mutlu günümde elimi kana bulamamı istiyosun (kucaktaki kediyi sev, sıvazla)
- eemmm... kem küm...
+ bonasera, bonasera... bana saygısızlık ediyorsun... (kediyi sevmeye devam)
/ meövvvvvvvvvvk! (pençe salla, baba'nın façayı çiz)
+ hay .mına koyduğumun hayvanı hay!
evin küçük çocuğunun sorduğu soruyu bilemediği andır.
baltanın budağa denk geldiği andır.
(bkz: komedi)
çok sinirli olduğu anda tv kumandası yerine klima kumandasıyla kanal değiştirmeye çalıştığı an.
karlı bir havada iki kız çocuğuyla birlikte yürürken babanın kayıp düşmesi. o ne lan oyle çocuk gibi daha düz yolda yürüyemiyorsun cık cık cık..
babam ve oğlumu izleyip ağladığı andır...**
trafikte korna yediği an.
babasının öldüğü andır. çok acayip bir zamandır. size sarıldığında bedenen sizden ufak veya zayıf olabilir fakat kemiklerini sıkıp nefes almanızı zorlayacak bir yapıya sahiplerdir.
cocuklarinin veya esinin yaninda baskalari tarafindan tartaklanmak yada azarlanmak. yada dünyanin herhangi bir yerinde sirf müslüman oldugu icin cocuklarinin gözleri önünde dövülerek katledilmek. ama varsin cizilsin onlar huzura erenlerdir. bizim karizma onlarinkinin yaninda solda sifir.
Arabayı 2 defa üst üste stop ettirdiği andır...
Sana notlar konusunda baskı yaparken Lisede almış olduğu 4 zayıflık karnesinin ortaya çıkmasıdır.
alkollüyken ehliyetini kaptırdığı için arabayı kullanamadığı andır...
eski anılarını anlatırken 3 kişinin onu sıkıştırdığını ama dayak yemediğini iddaa ettiği andır.
balık tutuyoruz.babam bir tane çekiyor yandaki adam 4 tane babam 1 tane çekiyor yandaki adam 5 tane derken... adam kovayı doldurdu sırtladı gitti.babama sordum dedimki adam s. gitti biz daha 5 tane tutucaz babam demesinmi o balığın eti sudur diye yanda tutan bayana bir kriz girdi.ordan beri babam balık tutmuyor.
lise karnesinin kanepenin altında bulunduğu andır.
çocugunun gözü önünde yere düşmesi.
yıllarca annenize sadakatinden emin oldugunuz bir babanın telefonunda annenızın bazı mesajlar yakaladıgı ve babanıza olan saygı ve guvenınızın bır anda sılındıgı o an.