bugün

ailece televizyon izlerken uykusu geldi diye televizyonu kapatıp, hepimizi göt gibi ortada bırakması.
Evde herhangi bir teknolojik alet yere düşünce dünyasının başına yıkılması. Kumanda bile düşse damarları kasılıyor, bakışları falan değișiyor.
Sanırım babalar bu gibi durumlarda aldıkları şeyin ev ahalisi tarafından önemsiz olduğu düşüncesine kapılıyor. Biz de zaten babam aldı nasıl olsa at yere at, kırılsın, bozulsun diyoruz amk.
Annemle ne kadar kalori aldıklarına bakıp internetten yazı okuyup,yemekten sonra uyku ve ağırlık çökmesinin bilimsel nedenlerini araştırıp sonra hadi künefe yemeye diye kunefeciye gitmesi.
Saat de on buçuk.
Kayinbabasini çok sevmesi.

Hatta kendi babasından bile daha çok sayıp seviyor.
Yumruklayarak sevmesi.
En son kardeşimi severken de çocuğun kafasını ısırmıştı resmen sevgiden.

içte biriken sevginin dışarıda nasıl kullanılacağını bilmeyince böyle orantısızlıklar olabiliyor ama alıştık tabi.
Yemek sırasında salatayı karıştırmak.
Erken gitmek.
Iğne vurulmaktan bile çok korkması. Gel gelelim ki ufukta ameliyat var gibi. Bakalım ne halt edeceğiz? izmir yolu görünüyor.
haberlerden bir haberi gösterecek iken, internetten değil de haberin televizyonlardan alt yazıda geçmesini beklemesi. internetten aratmak bir dakika bile sürmeyecek iken, alt yazıda geçmesini 10 dakika bekledi. böyle diyorum ama garip bir huyu daha var. bana göre yanlış bi usulle baksa da sonucunda hep haklı kendisi çıkıyor. swh.
Aslanım diye hitap etmesi.

Not:kızım
Yabancı dizi izlemesi.
bugün işten güçten arayıp soramadığım için bana baba nasılsın iyi misin diye mesaj atmış.
Hicbir işini kendi başına gorememesi. Tüm yükünü bizim sırtımıza yüklemesi.eger yapmazsak kıyameti koparması.

-Araba sürüp işe gidemiyor(annem götürüyor)
-Randevu alıp tek başına doktora gidemiyor(ben veya annem götürüyoruz)
-Berbere bile gidemiyor(annem götürüyor)
-Suyunu alıp içemiyor(3 gün su vermesek gidip alıp içmez)
-Pijamasini giyemiyor
-Üstünü ortemiyor
-Yastığını duzeltemiyor
-Tek başına ayakkabisini giyemiyor
-Tv yi izleyip kumandayi tek tuşla kapama imkanı varken kapamiyor o tv sabahlara kadar açık kaliyor
-ilaclarini vermezsek içmiyor
-cani sıkılınca saatte 4 kez tansiyon ölçtürüyor

Hanı desen işyerinde çok yoruluyor orda da koltuğa oturup herkese komut veriyor o got bir yerinden kalkmiyor .

Adamın tek yapabildiği iş tuvalete gitmek. Insan gerçekten hayret ediyor.
70-80 yaşında dışarda yürüyen koşturan yaşlı dedeleri görünce imreniyorum.
Küçükken beni altıma işiyorum diye (bilen bilir 13 yaşıma kadar altıma işedim) psikoloğa götürmüştü. Psikolog “biraz içine kapanık bir çocuk” demiş. Eve gelirken beni niye içine kapanıksın sen diye bütün yol boyunca azarlamıştı.
Annemin olmadığı her yerde annemin dedikodusunu yapmak.
Evdeki masaüstü bilgisayar bozulunca “buzdolabı niye bozulmuyor” diye azarlaması.
yemek yaparken her zaman küçük doğrar kadar menemenin domatesini biberi soğanını püre gibi keser bizim sebzeleri doğramamızı beğenmediği için kendi yapar tabii bizimde işimize gelir o ayrı *
Araba sürerken her çukura girdikten sonra manalı bir şekilde bakması.

Ama sonuna kadar hakkıdır. Ne de olsa ustam o.
yemek yaparken her zaman küçük doğrar menemenin domatesini biberi soğanını püre gibi keser bizim sebzeleri doğramamızı beğenmediği için kendi yapar tabii bizimde işimize gelir o ayrı.
bir de annemi özlediğinde güreş yapar.güreş yaparken korku filmi gibi onları izlerim.
Bir sürü garip huyu vardı kendisinin ama evin içindekiler dışında herkesle çok iyi geçinmesi bana en garip gelen huyudur. Baba dediğin illa bir aslanlık yapacaksa dışarıya yapmalı, eve geldiğinde kedi gibi olmalı. Dışarıdakilere kedi, evdekilere aslan kesildikten sonra sikerler öyle aslanı.
Keşke babam yaşasaydıda, milyon tane garip huyu olsaydı.(((

imrenerek okuyorum yazanları.(
elin iyisi, evin ayısı bide bizde var.
hangi birini anlatacağım ki.
bütün huyları garip.
ama artık gurbetteyim özlüyorum en sevmediğim huylarını bile.
bazen öyle bir hale geliyorsunuz ki.. acaba bunu yapar mıydı diye düşünüyorum. aklımda kalan tek şey televizyonu kapatınca uyanmasıydı. onu da hemen hemen her baba yapıyor zaten.
Bakarız, onun hayırıdır.