bugün

Hayatım boyunca hep sövdü. Severken de kızarken de. Bazen böyle kibarca girerdi lafa ben de dediğinden ziyade üsluba kitlenirdim noluyoruz diye. Lafın yarısına gelmeden benim de şaşkın ifademin yardımıyla duruma uyanır 'napıyorum lan ben' der titrer kendine gelir saydırmaya devam ederdi. Baba işte şimdi istesem tokat manyağı yaparım kıyamıyorum.
babam hep beni cok becerikli, cok yetenekli, isbitirici ama guzelliginin de farkında bir genc kız olarak yetistirmeye calıstı.
bana en sık kullandıgı hitap hep: -benim guzel balerin kızım.
ben baleyi bıraktım, kilo aldım donem donem hep aynı sekilde hitap etti: -benim guzel balerin kızım.
ve hep soyledigi suydu: sen cok akıllı, her seyi kendi basına halledecek beceride bir kızsın.
tabi ki bazen cok yanlısları olsa da bazı acılardan dunyanın en harika babası olduguna ısrarla inanıyorum.
ulan düşündüm de bayaa...da
yok lan benim veri tabanımda pek bir şey.

bir dönemi baba oğulluğumuz kalmadı yı anlatmakla geçti adama. bir baba gibi değil de iki erkek gibi konuşa konuşa kazanabildim babamı. sonrası da uzaktandı.

ha ben onu sevdiğini bilirdim... o da bir şekilde kimi zaman alkollu sövüp saysam da... içimde bir saygısızlığımın olmadığını.

güzel bir şey duyduysam o da taaa ilkokul zamanından falandır... onu da ben hatırlamıyorum.
oğlun akıllı,niden malı?

oğlun deli, niden malı?

yani oğlun akıllı ise zaten kendisi kazanır. senin mirasına bel bağlamaz.

Oğlun deli ise senin dişinden tırnağından arttırdığını har vurup harman savurur.
görsel
şöyle biraz düşündümde babamdan hiç bir zaman güzel söz duymamışım.
Doğum günümdü. Hiçbir zaman da kutlamamıştı neyse " iyi ki doğmuşum değil mi yaaa." Demiştim.
"Tabii lan eşek sıpası manyak mısın bir saat harcadım sana." Demişti.
Adam işi gücü bırakıp 1 saat emek verdi diye kendi başarısını kutladı ama ben yine de kabul ettim. Genel olarak böyle salaklıklarım var evet
Bana hep "baba" diye hitap eder. Adım dedemin adı olduğu için. Hoşuma gider tabiki.
guzel bi soz duymadim ki en guzeli olsun.
Üniversiteye hazırlandığım zamanlar alıp karşısına duygusal bir konuşma yapmıştı kazansanda kazanamasanda sen benim en değerlimsin para kazanıyorsam sizin için elinden geleni yap istediğin özel okula gönderirim tarzı. Sınavda ağlama krizine girip matematiği yetiştiremediğimi söylediğimde o kadar özel ders parası verdik gerizekalı mısın niye çözmedin dedi orası ayrı bir konu.
Evimin meleği.
Hakkını helal et.
olum para durumun nasıl. iyi ise bana bi 4000 ateşlesene.

(bkz: ev almak)
"markete gitmişken Bana da bi uzun lm alsana"
Duygusallık akıyor.
Bir lira kazanıyorsam sen varsın diye iyi ki varsın oğlum demişti bana bir kere. Bir abim birde küçük kız kardeşim var, bunu bana söyledi.
Ciğerimden bir parçasın lan eşşooolueşşekkk

Kavga etmiştik geldi bunları söyledi ve gitti.
Paran var mi? Bak bittiyse söyle.
"Dağ gibi baban var arkanda sahipsiz hissetme" dir. Kızgın da olsam kırgın da olsam bilirim her zaman orda benim için bekliyor.
hadi gel kokoreç yemeye gidelim.
sen adam olman olum. sen adam olursan kulaklarımı keseceğim.
bu sana yetmez biraz daha vereyim.
Maca gidelim mi.
hep gurur duydum bu zamana kadar senden bazen değişik işlerin olsada doğru yoldasın.
Bişey almak istediğim ama parası olmadığını bildiğimden söylemeye çekindiğimde olayı anladığı zaman " canın sağolsun oğlum biz var görmedik ki yoktan korkalım alırız elbette " derdi.
Gül damlası.