bugün

eee ehm ehm... northrop b 2 spirit.şu an en pahalı uçan nesnelerden biri.
üreteci: northrop grumman
üretim ekibi: boeing military airplanes, general electric aircraft engine group ve hughes training , link division
güç kaynağı: 4 general electric f-118-ge-100 motoru
itiş gücü: her motor 7847 kg
uzunluk: 21 m
kanat açıklığı: 52.4 m
yükseklik: 5.2 m
maksimum kalkış ağırlığı: 153634 kg
hız: ses hızına yakın
menzil: yakıt ikmali yapmadan kıtalararası uçabiliyor.
maksimum irtifa: 15240 m
mürettebat: iki pilot.
donatım: konvansiyonel ya da nükleer silahlar
taşıyabildiği yük: 18 tondan fazla
konuşlandırılma tarihi: aralık 1993
fiyatı: 1.3 milyar dolar

2.Dünya savaşı sırasında tıpkısının aynısı almanlar*tarafından dizayn edilmiş*hatta üretilmiştir...

iSTEYEN FOTOĞRAFLARA BAKABiLiR,GÖREBiLiR,*

http://www.edwards.af.mil/archive/2003/images/b2.jpg

kanatucak teknolojisinin en basarili urunudur (bkz: kanatuçak)
yandan ve önden görüntüsü ufo yu andıran aşmış bombardıman uçağı
lakabı ruh*dir
3. kalso üzerinde 3 katlı, giriş 500 ruble. orta katta latin müziği çalar, en üst katta konserler olur. en alt kat en küçük mekan olup trance ve r çalar. en kasıntı bölüm üst kattır; ara merdivenler hep daha keyiflidir. fiyatlar yüksek olup mojito'su yaramaz. kalabalık giriş çıkış kuyrukları bayar; üstelik soğukta bekleyip alınmama ihtimaliniz de yüksektir. bi dva, önerdiğim bir mekan değildir.
behringer'in ürettiği çift diyaframa sahip yüksek performanslı bir stüdyo kondenser mikrofonudur.
amatör kayıtlar için ideal bir microfondur.
görsel
yüksek teknolojisine rağmen bir eğitim uçuşu sırasında bir b-2 spirit uçuş kontrol sistemini besleyen 24 basınç sensöründen 3'ünün ıslanması sonucunda yanlış ölçüm yaptığı için pilotlara müdahale izni vermeyerek kendiliğinden kalkmış ve düşmüştür.***
--spoiler--

Chuck dizinin 3. sezonunda son veya sondan bir önceki bölümde çağrılmasıyla kuş gibi gelmiş ve servis irtifasının çok altında - kullanım amacının dışında pike bombardımanı yapmış uçaktır.

--spoiler--
http://bugimus.com/stealth/gfx/b2_bombs001.jpg
Nükleer bir dünya savaşın da insanlığı kurtaramıyacak pahalı uçak. Rusya 1950 ler de bile atom bombasından onlarca kat güçlü çar bombası yaptıysa günümüz de nasıl bomba yapmış tahmin bile edemiyoruz.
Bunun kilosu altının kilosundan 2 - 3 kat daha pahalı.