bugün

Her şeyin fazlası gibi, zarardır.
kişinin poposunun kalkmasına sebeptir . sevin ama göstermeyin kardeşim !
seven kişi bunun farkına varmaz.ama karşı tarafı sıkabilir.
(bkz: anne)
aşırı sevgi kaybından öldü dediler.
(bkz: azı karar çoğu zarar)
sevginiz sevdiklerinizi boğan kuyular olmasın der bir üstad. aşırısı budur , sevileni boğmaktır sevginle, de kadınların en iyi becerdiği bu olmalı diye düşünürüm.
Başlarda çok güzel bi duygudur, uzun zamandır bulunan boşluğun yerini harika bir biçimde doldurur, fakat, herşeyde olduğu gibi bu konudada "aşırı" kısmı "sevgi" kısmını bozacaktır.
seven isen başa beladır azizim, durduk yerde tepene çıkarırsın bu olayın öznesini...sonra da mutlaka kadir kıymet bilmezliğe kayar suyu çıkar...aman ha dozunda olmalı herşey...nerden mi bildim? kendimden...
(bkz: kriko)
insana zarar veren duygu.
Herşeyin fazlası zarar.
Bazen boşlukta olunduğu zaman sahtesi ortaya çıkan durum.

Sizin aşırı sevgi dediğiniz aslında o anki boşluğu doldurma arzunuzdur.

Eğer bu durum söz konusu değilse, keşbiş ossun.
sevmek mübalağa sanatıdır, abartın.
nefretle sonuçlanır.
takıntıdır.
Bıktırır.
insanı bunalttığını söylüyorlar. Ancak fazla sevgiyle daha önce karşılaşmamış bizlerin bu duyguyu bilme ihtimali yoktur.
Eninde sonunda aşırı ilgiye dönüşeceği için bizzat rahatsız huzursuz eder, bıktırır.
Özellikle kız çocuklarını çok seven ben, yan komşunun beline kadar kıvır kıvır sarı saçları olan çok tatlı kızını gördüğüm yerde seviyorum, dokunmak istiyorum. Çocuk ise benden rahatsız oluyor ve kaçıyor. Ki son derece normal buluyorum, ben de çocukken aşırı ilgiden rahatsız olur ve kimsenin bana dokunmasını istemezdim.
takııntıya girer.
bu ben ya. hiç ortayı bulamıyorum. hem size hem de karşı tarafa zarardır.
Keskin sirke küpüne zarar verir.
aşık usandırır.
https://twitter.com/i/status/1578153526542602240