bugün

değişik program.

dün discovery showcase'de denk geldiğim bir bölümde, kuaförde çalışan kadının biri evine alacağı yeni yastıklara para vermemek için kesilen saçları biriktirip kılıfların içini dolduruyordu.

(bkz: yazık sakat galiba)
Dun seyrettigim bolumde adam gittigi restaurantta bisi yemiyor. Yan masadan insanlar kalkinca gidip artiklari yiyor.
(bkz: obsesif kompülsif bozukluk)
aslında tlc'de ziyadesiyle vakit geçirmeme rağmen yeni gördüğüm program. keyifliydi.

kadın: bugün mönüde doğal şeyler var.

eşi: (kameraya konuşuyor) belli ki bedava ot yiyeceğiz bugün.

sonraki anlarda hanımefendi, kocası duş alırken önce uyarıyor, kapıyı çalıp. sonra gidip vanadan suyu kesiyor. hehehee. çok gülmüştüm.
Altyapıda yokluk gormuş bir daha da aynı duruma düşmek istememiş insanlardır.
Geleceğe hazırlık için izlenen belgesellerdir.

Mevcut konjonktürün sonu o arkadaşlar gibi yaşamakla çözülecek gibi.
Akıl alır gibi değil youtubeda denk geldim kadın çöpten yiyecek topluyor para vermemek için, o yiyecekleri kendi yese tamam ama evine çağırdığı misafirlerine de ikram etmesi 21.yüzyıl teknolojisi ve -eğer afrikanın çorak arazilerinde yaşamıyorsanız- yiyecekle dolu zamanında oldukça anlamsız ve rahatsız edici. Kendi pintiliklerini etrafa saçıyorlar. Topluma yararları yok bu insanların yahu. Para harcaması gerekmiyor illa yararlı olmaları için, ancak çevresindekileri önemsemesi ve insanların neye ne kadar para verdiklerini görmezden gelmeleri gerekiyor bence.
Programda ne kadar sempatik gösterilmeye çalışılsa da, aşırı sevimsiz ve iticiler.

Bir insan kendine bu şekilde yaşamayı nasıl layık görür aklım almıyor?

Altında çok derin bir değersizlik hissi olsa gerek.
Çöpten bozuk yemek toplayan, yıkanırken yıkandığı suyla çamaşır bulaşık yıkayan, 15 yıldır aynı şortu giyen zengin bir mali müşavirin olduğu program.

Böyle zenginlik yaşayacaksam allah canımı alsın.

Bunun nesini eksiledin beyinsiz? Pintiler aramızda.
Hiçbir şeyden de geri kalmıyorlar. Zehirlenmemelerine de şaşırıyorum.
izlemesi bile işkence olan garip insan türü.

Ağzım açık, salyalarım aka aka, tam bir embesil gibi izliyorum her defasında.
Tam "eee yok artık" diyorum, daha beteri çıkıveriyor.

Elmayı yıkamadan yesem, üç gün hasta yatarım, adam çöpten tavuk artıklarını toplayıp ziyafet çekiyor, umurunda değil, çelik gibi.

Beş kişilik ailenin, küveti doldurup aynı suyla yıkanmalarını izledikten sonra, passiflorayı kafaya dikip öyle uyumam gerekmişti.

Ayyy canım ben!
Tedaviye ihtiyaci olanlardir.
arkadaslar onlarin buyuk bir kismi kurgu ve konu olan insanlari arastirirsaniz cast ajansina kayitli olan figuranlik yapan insanlar.

ama isin su yani dogru abd paket urunleri haftalar oncesinddn tarihi gecmeden cope atilir.
almanya basta olmak uzere cope turklerin para verip alacagi seyler atarlar.
kesin hayatlarının bir kısmında zengin oluyorlardır. bilmiyorum belki de zenginlerin bir kısmı aşırı pintidir. aralarında kesin bir bağlantı var.

peki ya pintiyi okurken splinter ustayı çağrıştırması? içerisinde bulunduğum ninja halinden midir?
genelde sevimsiz insanlar olurlar.
izlerken acayip şaşırdım ama izledikce bazen hak vermeye başladım. Hatta taktik öğreniyorum evime geçince uygularım artık yeni bir cimri doğuyor. *