insanın nefes almasını engelleyen durumdur.

kiminle konuşuyorsun, nereden tanıyorsun, ne yiyorsun ne sıçıyorsun muhabbetine kadar gider bu.

özgürlüğünüzü bu kadar ele vermeyin.
sevdikten sonra kıskanmadan durabilmek mümkün müdür ki.
Kadınlar için zor durum.
dünyanın en mutlu insanı olmalıdır, erkek ise.
Ama imla sahibi olamamak.
Kıskançlık ayrı da, kimle konuşuyorsun ne yapıyorsun öğrenmek bence hakkıdır bir sevgilinin.
Acı çeke çeke ölmenin, krizlere maruz kalmanın gereği yoktur.
Alın elinize piştovu,sıkın kafanıza, en kestirmesinden! O kadar yani!!!
Akıllı olun. Hemen uzaklaşın!!!
benim gibi bir sevgiliye sahip olmaktır.

seven kıskanır naaaapalım.
Kiskanclik iyidir belli bir duzeyde oldugu surece. Ama asirisi cok zararlidir. Bu yuzden iliskiyi bitirmek gerekebilir. Cunku asiri kiskanc bir erkek size yeryuzunde cehennemi yasatir hic iyi bir sey degildir.
Bulaşıcı bir hastalık gibidir. Zamanla sizi de kendisine benzetecekdir. Fazla kendinizi kaptırmayın olaya hemen müdahele edin hiç olmadı ayrılın yoksa sonunuz vahim. Sizi kendisine benzetmesine izin vermeyin huylu huyundan vazgeçmez. Yol yakınken ayrılmak en iyisi tecrübeyle sabittir.

(bkz: üzüm üzüme baka baka kararır)
üç vakte kadar aşırı doz baskıdan bitecek olan ilişkiye delalettir.
Mukemmel duygular yasatir. Kıskançlığın diplerinde yoğun sevgi yatar korkmayin hemen.
kısa süreli ilişkinin temeli atılmış olur.
aslında kıskanç insan yoktur. onu bu hale getiren partner vardır.

ona yeterli güveni verirseniz böyle bir durumla da karşılaşmazsınız. iyk öğk demeden önce dönüp bir kendinizi sorgulamanızı öneririm.

mühim soru 'ben ne yaptım da onu bu hâle getirdim?'

ıkincil konu hemcinsine olan güvensizlik ki, bence hiç de haksız sayılmazlar. erkek olsun kadın olsun, hayatında birisinin olduğunu bile bile hâlâ flörtöz tavırları sürdürebiliyor.

bu noktada sizin onu sevdiğinizi ve ondan başkasını düşünmeyeceğinizi iyice bilinçaltına empoze ettirmek çözüm yolu olacaktır.

emin olun, kıskanç bir insanla birlikte olmak zor gibi gözükse de asıl acı ve sıkıntıyı yaşayan kıskanç olan taraftır.
istemem.
net.
ben de kıskanmam.
isteyen istediğini yapsın.
Asiri degil ama kiskancimdir.
Mantıklı ve geçerli sebeplerle kıskandığı sürece sorun olmayan durumdur.
Ne kadar dilimle tersini idda etsemde guzeldir.Siddet icermedigi surece onemsendigini hissettirir.Sozlu ya da fiziksel siddet kiskanclik degil siddettir zaten.Sanirim hayatimda keske olsa dedigim erkek ozelliklerinden kiskanc olmasi.
ciddi bir durum değildir, haz verse de acıtır.
hiç olmamasından daha iyidir.
(Yine çok yalnızım.)