bugün

zarar göreceğini biliyordur.
Sevgilisi olduğunu öğrendiğimde yaptığımdı. Uzunca bir süre sonra ayrıldıklarını öğrenince ortak arkadaşlar yardımıyla yaklaştım. Bir süre daha iyi tanımak için normal arkadaş gibi davrandım. Arkadaşlığımızı beğendiğini söyleyenler oldu. Bazı insanlarla arkadaş kalmalısın diye öğüt veren abilerim de oldu. Ama dinlemeyip kıza söyledim. Söyledim derken arayıp konuşmak istediğimi söyledim. O da farkındaydı durumun zaten ama salağa yattı. Bir kaç günlüğüne şehir dışındaydı geldiğinde haber vermesi için sözleştik. Vermedi. Reddetse daha iyiydi. Arkadaşlığımız da bitti. Pişmanlığım, söylememem durumunda acaba söylesem nolurdu diye yaşayacağım pişmanlığı düşününce geçiyor. Ya akına ya bokuna. Evet. Teşekkürler.
Doğru zamanı filan beklediğiniz içinse hiç durmayın olacaksa o zaman da olur olmayacaksa bekleseniz de olmuyor zaten.
Aslında yaşadıklarımdan sonra keşke uzak durmayı seçseydim demedim değil güzel anlar yaşadım ama aynı ilişkide
3 aldatılma
2 cinnet
Ve stresten sedeflerimin artması vay halime derdim kısacası aşkın bedelini ağır ödemiştim ama iyisiyle kötüsüyle hepsi bir hatıra tabi.
Ergenliğimden beri benim de yaptığım eylemdi bu. Hatta üstüne kız benimle ilgileniyosa soğuk davranırdım . Galiba altında yatan sebep fazla hoşlantıdan dolayı konuşurken bile heyecanlanıp saçmalayacağım korkusu ve bu korkunun yarattığı rezil olacağıma bari uzak kalayım dürtüsü. Veyahut daha basit olarak reddedilme korkusudur bilemedim ama en güzeli açık olup direkt hislerini belli etmektir bu durumlarda hayat kısa korkulara içinde tutmalara yer yok bu dünyada.
bende istiyorum platonik aşk.
insanı şizofren eder. Bütün hareketlerini kendinize yorarsiniz. Yok benim için buradan geçti. Yok ben duyayim diye arkadaşıyla konuşurken sesini yükseltti gibi. Uzak durun. Seneler sonra hiçbir şeyin dusundugunuzle alakası olmadığını anlarsınız.
Kalbine gömüp, hayatına devam etmektir. Kimseye ona baktığın gibi bakmamaktır. Kısacası zordur ama gerektiğinde yapılması gerekendir.
acısı çok fena. yarı finale kadar yükselip finale çıkamamak gibi bir şey.
Eğer önünde önemli bir hedefin varsa uzak durabilirim. ben yaptım pişman değilim ki aşkada inanmam.
Yakınken uzak olmaktansa somut bir uzaklıkla avunmaktır.

Çünkü iki ruh arasındaki uzaklık tüm ölçülebilir uzaklıklardan daha imkansızdır. Öyle bir uzaklık ki iki taraf da yaklaşmayı seçmediğinde diğerini sonsuza kadar yürütebilir...
korkak olduğunuzu gösteren durumdur. evet.
Uzaktan sevmek.

(bkz: platonik aşk)

Seviyorsan git konuş.
Aşkı memnu durumlarında sık görülür..
Seni uzaktan sevmek aşkların en güzeli, alıştım hasretine, gel desen gelememki...
işte bunu hissetmeden, birinden duyunca veya görünce, "aşık olup uzak durmak he, öyle şey olur muymuş" söyleyesi geliyor insanın. ama biri dese ki ya da düşününce " sen bir de aşık olmayı gör, uzak durmak istemeyip de, birden bire kendini uzak bulunca anlıyorsun olayı" dense eyvallah derim.
Şair ya da deli olmak için yapılan bir tercihtir.

Zira hayalinizde büyüttüğünüz kişiye yakınlaştıkça ona yüklediğiniz anlamlar boşa çıkabilir. Şair gözlerinin gerçeklerle yüzleşmesinden çekinen kişidir.
Bu başlıktaki yazarlar mazoşist onu anladım.
hep yaparım, yakın olunca aşkım geçiyor.
en çok yaptığım şey bu yüzden işlerim yolunda gitmiyor sanırım.
Saçma bulduğum, Evlilik harici başka hicbir şekilde uzak durmayacağim aşk türüdür. Büyük konuşuyorum evet, büyük severim. Büyük sevdiğimi söylemiş miydim? Büyük evet.
Uzaktakine aşık olmaktan daha iyi değildir.
ne kendine güvensizliktir ne de reddedilme korkusu. belli bile etmeden, uzaktan seversin onu. öyle çok seversin ki uzak durmak için kendinle savaşırsın. kendinden korursun onu. geçmişte yaptığın hatalardan ve gelecekte yapacaklarından. gidemezsin yanına, oturup konuşamazsın ama uzak da kalamazsın. bin defa bakarsın resmine belki gün içinde sıkılmadan. yüzünü görmek için her gün aynı yere gidersin belki gelir diye. gelmez ama hayali de güzeldir.
uzaktan seversin, canını yakmadan, üzmeden. sadece uzaktan.
"seni uzaktan sevmek aşkların en güzeli" şarkısını pratiğe dökmektir ancak şarkı sadece şarkıyken güzeldir, aşık olup uzak durunca değil...
(bkz: monitöre el sallamak)