bugün

aşka inanmayanlar için sorun yaratmayacak durumdur. aşık olan içinse, duygularıyla mantığının aynı hareket etmediği anlamına gelir. bu hayatın her alanında başarısızlığın kapısını ardına kadar açar.

edit: başlığın yazarın üstüne kalması
- emre bey!
+ buyrun?
- neden aşık olunacak kişiyi seçememek?
+ hiiç ibneliğine.
Gitip pisligin birine asik olmanla sonuclanabilecek durumdur. Pistir. Daha pislesmemek icin oturup sakince dusunmek ve mantigi on plana cikarmak gerekir. Hormonlara yenik dusmemek gerekir.
(bkz: pikaçu seni seçiyorum)

(bkz: karpuz seçmek)
bazı şeyleri seçmemek daha faydalı olabilir.
bunun yanında kuş gibidir. nereye konacağını kestiremezsiniz. yanlış bir yere konduysa merak etmeyin biri onu sapanıyla vurur. sizde kuşumu vurdular diye ağlaması düşer.
+Abi pazarda iyi karpuz seçiyorum, bir türlü aşık olunucak kişiyi iyi seçemiyorum ?

-Hıyarıda iyi seçiyorsun yani.
tanım: bir yanılsamadır.

aşık olunacak kişiyi seçemediğiniz için sürekli pisliklere denk gelmiyorsunuz. sorun aşık olduğunuz kişilerden en ufak karşılık alamayınca onlara hemen pislik demenizde.
aşık olunacak kişi seçilmez ki. kişi kendini seçtirir. sen ne zaman süjeyken obje olmuşsun anlayamazsın.
gidip güzel, alımlı ve kibar bir kız seversiniz. ama o sizi sevmez. işte bu olay seveceğin kişiyi seçememekten daha çok koyar adama.
gönül bu otada, bokada...
değil kişi, aşık olunacak insan tipi bile seçilemiyormuş. vücudumuzdaki kimyasal reaksiyonların pek de istikrarlı olduğunu söylenemez.
inanmadığım şey. şu güne kadar hep içimde yavaşça büyüdü aşk ve sonra patladı. geldiğini hissettim, ama o kadar büyük geleceğini tahmin etmemiştim. seçmediğimi söyleyemem, sadece o kadar deli bir şey olduğunu bilmemiştim seçtiğime hissedeceklerimin.
--spoiler--
- aşık olacağım kişiyi seçemiyorum.
+ renk körü müsün?
--spoiler--
kim demiş seçemezsin diye, sen seçersin, tamam budur diye, bana şimdi böyle bir çile lazım diye.**
algılarını göremediğin için! geldi bana çarptı dersin ama, seçim esasına dayalıdır senin zihninin, o yüzden zor vazgeçilir, bana burda analiz yaptırmayın, yorgunum.. çiçeklerin açışları gibi diyelim bir de, algılaması olanaksızdır evreleri, hızlı ya da yavaş..
kendine uygun insanı bulabilir, seçebilirsin. O insana bağlılığın oluşur ve o bağlılık sevgiden ibarettir. Aşık olacağın kişiyi seçemezsin, o kişi belki normalde yüzüne bile bakmayacağın biri olabilir.
aşık olacağın kişiyi zaten seçemezsin,aşk seni seçer .
çünkü hiçbir insan dur ben şuna aşık olayım demez. çünkü aşk anlık birşeydir. bakarsın ve çarpılırsın.
işin sırrı da burada saklıdır zaten, eğer seçebilseydik adı aşk olmazdı.
aşık olmayı yedi çeşit kristalizasyona sokan stendhal'in "ilk görünce aşk" maddesine göre mümkün olmayan eylemdir. aşkın bu türü için seçme-seçilme hakkı yoktur. aşkın bu türü antidemokratiktir. radikaldir. monarşiktir.