bugün

entry'ler (222)

sen kocayı sayma devlet sana koruma versin

bir kadın saygı duymuyorsa bir sebebi vardır. demekki karşısında zerre saygıyı haketmeyen,belki de karısını çocuğunu aç açıkta yada ona bile gerek yok sevgisiz şefkatsiz bırakan zırtapozun tekidir. ama türk erkeğinin hatta türk halkının tamamının zihnine yerleşmiş bu kokuşmuş düşünce şöyledir ki eğer evlilikte sıkıntı varsa kaynak kadındır,kadın kocasına yetseydi koca aldatmazdı yada kadın açmasaydı adam bakmazdı vb... her ne sebeple olursa olsun kendinden daha güçsüz ve savunmasız bir kadına el kaldıran insan annesinden emdiği sütü haketmeyecek kadar şerefsiz ve haysiyetsizdir. eğer memnun değilsen açarsın boşanma davanı boşarsın karını ama bu işkembesiz insan bozuntuları bunu da yapamazlar çünkü arkalarından g*tlerini toplayacak birine ihtiyaçları var. kendi işlerini kendileri halledemeyecek kadar zavallılar birde. bunun farkındalar bu yüzden karılarına saldırmaktalar zaten. ve burada bir şekilde şiddeti savunan insansılara sesleniyorum eğer bu ülkede sizin gibi insanlar olmasaydı zaten devletin kadınları korumasına da gerek kalmayacaktı. beyninizi sadece sekse ve futbola değilde biraz da düşünmeye ayırsanız olayların ayrımına varacaksınız zaten. unutmayın beyin sadece salatası yapılan bir organ değil...

akortsuz gitar

gitar çalabilen çocuğun bir aile toplantısında ailesinden gelen hadi çalsana hadi hadi çal oğlum/kızım, hede hödö amcanlar/teyzenler görsün (aile biyikleri sizin bu özelliğinizle kendilerini yüceltirler anlamsızca) ısrarlarına karşılık kendine kalkan edindiği bahanedir. anne gitarın akordu bozuk!

buzdolabının kapağını açıp bakıp kapatmak

özellikle geceleri meydana gelir en çok da yaz geceleri. bazen sadece serinlemek için bile yapılır.

151 tane pokemon un taklidini yapabilen kız

çok iyi mimik yapıyor hatun ya.böylesi her eve lazım.

kızlara taş çıkartan erkek

catamaranda dans eden sarışın travesti.

döner koltukta oturan sırtı dönük zengin adam

arkasından ne çıkacağını bilmeden dönmesini beklerken yaşanılan sabırsızlığı ifade eder.

ailece film izlerken seks sahnesine denk gelmek

bunun bir farklı versiyonu da geniş aile belgesel seyrederken gerçekleşir. filleri anlatan bir belgeselde ciddi bir çiftleşme sahnesi esnasında ananemin arnavutça birşeyler gevelemesi üstüne tüm aile gülmüştük ve dedem derhal kanalı değiştrimişti.

rock fm

gece 12 den sonraki yayınları dinlenesi radyodur.

50 lirayı çöpe atmak

bodrumda catamarana girmektir.

karpuz alak yarak yiyek

varak gidek karpuz yarak yiyek.

o da beni düşünüyor mudur hissi

anlık mutluluğun tam karşılığıdır ama sonra umutsuzluğa kapılmakla derin acılara dönüşür.

sözlük yazarlarının itirafları

itiraf ediyorum yine ve yine aynı salaklığı yapıp istemediğim bir şeyin içine sürükleniyorum. bazen kendime resmen hakim olamıyorum insanları reddedemiyorum. bu olanları içimde saklayamıyorum sözlük ama kimseye anlatamıyorum da.

aklımda biri var. gerçekten hoşlandığım biri var şu ara. ama o benle ilgilenmiyor ve asla da ilgilenmeyecek biliyorum. ve onun haricinde benimle ilgilenen de biri var. daha yeni tanışmamıza rağmen sanki yıllardır onu tanıyor gibiyim. zaman onunla çok hızlı geçiyor. bugün tanışmamızdan itibaren 13. gün ve biz bu on üç gündür aralıksız görüşüyoruz. ve bir dakika bile sıkılmadım yanında. peki benim bu durumum nedir? onunla duygusal bir şey yaşamak istiyor muyum bilmiyorum. aslında henüz bunu sorgulamak için erken onun farkındayım ama sonumuz ona doğru gidiyor açıkçası çünkü flört ediyor gibi bir halimiz var sözlük. kendimi ona ihanet ediyormuş gibi hissediyorum ama bu çok aptalca bunun da farkındayım. kafam çok karıştı yine işimiz zamana kaldı galiba. kontrol elimde değil bunun farkındayım ama elde etmek için çaba göstermiyorum da aynı zamanda. sanırım ben akıllanmayacağım...

herkes en derin uykusundayken sokağa çıkmak

hele birde yağmur çiseliyorsa tadından yenmeyen durumdur.sokak daha anlamlı,daha bir güzel gelir.sanki insanlarla birlikte bütün çirkinlikler de yok olmuş gibi hissettirir.

bırakacağını bile bile bir eli tutmak

öleceğini bile bile yaşamak gibi bir şey.ölmeyen umudun göstergesi.belki değişiriz,belki toparlarız umuduyla sarf edilen sonuçsuz çaba.sonu hayal kırıklığı yer yer ağlamak kimseye göstermeden.hayat böyle.

en az üç çocuk yapın diyen başbakan

kendi iktidarsızlığını milletinden çıkarmak ister bir tavrı var.

survivor cevher

taksim dorock da kendisine çok benzeyen bir barmen çalışmakta.ilk gördüğümde o sanmıştım sonra gittim baktım barmen hala orda .:)

yirmi yaş dişi çıkarmak

insanın bebekleri daha iyi anladığı durumdur.

şehirler arası yolculuk

bazen en çok ihtiyaç duyulan şeydir.

9999999 in 1 atari kasedi

300 games in düşük modelidir.oyunlar bir süre sonra tekrarlamaya başlar.

msn ve facebook kullanmayan insan

cool insandır.