Belli olmayan bir dusmandan kacinilmaz, ask golgelerde gizlenebilir, bazen tam karsinizda beliriverir. iliskisi olmayan her insan bos kalbi doldurmaktan kacinmaz bence kacinmamali.
yıllar boyunca ardı ardına gelen reddedilişlerin yarattığı güvensizliğin sonucudur. kalbe alınmak istenen kişiyle kalbe girmek isteyen kişinin farklı olması da başka bir önemli sebeptir.
yaralanmıştır ki, uzak duruyordur. Güveni sarsılmıştır. Ki bu gayet normal bir durum, yoğurdu üfleyerek yemek gibi bir durum.
( http://basgann.com/yarala...n-hic-kalbini-soktuler-mi )
dünyanın gelmiş geçmiş en mantıklı insan davranışıdır.
Sütten ağzı yanmanın neticesidir. Ne kadar çok seversen o kadar acıdır.
yenilen zokadan sonra tekrar düşülmemesi gereken bi hata olduğunu fark etmektir.
Kişinin kendisini yaşayacağını bildiği mutlak sondan koruma durumudur.

"Aslında hiç başlamamış bir aşk hikayesi bu." Şeklinde şarkılar yazdırır.
Zamanında birşeylerden ders alıp bir daha aynı şeyleri yaşamaktan korkmaktır.
Kaçınan göze çomak batar deyişini tecrube etmenizle sonuçlanır. Buradaki çomak; normalde istenmeyecek kişi olmaktadır. Sebebi de kendinizi izole etmeye çalıştıkça sevme ve sevilme ihtiyacı gissedeceksiniz. Finalde de sadece sizinle ilgileniyor görünüyor diye saçma salak birine bağlanıp kalırsınız.

Siz siz olun fırsatınız varken deneyin. Aksi halde sonunuz hiç hayırlı değil.
Aşk bordo bereli gibidir. O sizi bulur aramanıza gerek yok. Hangi yaşta ne zaman geleceği belli olmaz.
Kaçarsan anlarım da, kaçamazsan sıkıntı büyük.
Bilen biri yardım etsin. kalp dayanmıyo.
An itibari ile düşüncelerimi içinde bulunduğum durumu özetleyen başlık.
Eger bahsi gecen gercek bir asksa sen ne kadar kacarsan kac seni birakmayacaktir.
sık sık yaptığım eylem. her hoşlanma belirtileri hissettiğimde ilerlememesi için önce gider yüzümü yıkar sonra ebru gündeşten ölümsüz aşklar var da ölmeyen aşık var mı şarkısını ve özlem tekinden dağları deldim tek başıma şarkısını dinler iki üç arkadaşımın sevgilisine sövme muhabbetine eşlik ederim. konu kapanır.
Boş macera, bulur ve tecavüz eder.
Aşktan kaçabiliyorsan bir şey diyemeyeceğim.
var mı öyle aşktan kaçabilmek gibi bir şans? bence yok!
(bkz: yakın olmak için uzak dur benden)
şu anda tam olarak yaptığım. topuk topuk topuk. yemin ediyorum efsunlu bot çıkmış gibiyim erkek görünce direk uluların tılsımı basıyorum.
aşık olunca götü başı dağıtacağını düşünen kişi davranışı. haklılık payı vardır.
devamı yaşamdan kaçmak olarak devam edecek kaçmalar silsilesidir.
Geçmişte sırf bu yüzden acı çekmiş bir kişinin aynı acıları tekrar yaşamamak adına kendini koruma çabasıdır. Aynı zamanda en doğrusunu yapan insandır.
istedigin kadar kaç dostum, kacan kovalanir, ve yakalanısın aşka, hiç beklemedigin bi' an da.
insanların hiç de dışardan göründüğü veya hayalinin kurulduğu gibi çıkmadığını tecrübe etmiş bünyenin bulunduğu davranış.