ben mi geri zekalıyım yoksa şuraya yazan 104 kişi mi biri bana izah etsin.
başlık ne? birine aşık olduğunu anlama yolları, değil mi?
senin yazdığın ne? birine aşık olduğunda yaptığın şeyler, değil mi?
ya sen okuduğunu anlamıyosun, ya da benim beynimde filler tepişiyor.

lan olm, yolu mu var bunun? birine aşık olduğunda bilmiyor musun sen bunu? hissetmiyor musun?
aşık olduğunu anlama yolu ne. rica ediyorum biriniz bana bunu aptala anlatır gibi anlatsın.
- ondan ölmesini isteyecek kadar nefret edersin ama az sonra kollarında ölmek istersin.
- hayatının geri kalanını onu düşünerek geçirmek istersin, aksini iddia edenlerden nefret edersin.
- herkesi ona benzetirsin ama kimseyi onun yerine koyamazsın.
- bütün şarkılar sizin için yazılmış gibi gelir, uyumak zor uyanmak kolay olur.
gözlerine bak. bakamıyorsan, gözlerinde kayboluyorsan, içeride kutsal birşeyler görmüş gibi oluyorsan ya da içerde kendini buluyorsan; işlem tamamdır.
''mına koyim yine o kız'' diyen erkek mutlaka aşık olmuştur. hayırlı olsun.
ona birini ayarlamaya çalış, 3. tekil kişiyi aranıza sokamıyorsan muhtemelen aşıksın.
gözün saniyede 3 defa telefona gidiyorsa evet olmuşsundur.
Mastrübasyon anında aklıne geliyorsa, aşıksın. Sen aşıksın arkadaş. Şimdi bu entry'i eleştirenler olacak, 'insan hiç sevdiğine öyle şeyler düşünür mü?' şeklinde. Tamam, o zaman şöyle mi diyorsunuz; insan sevmediğine öyle şeyler düşünmez, çünkü sevmek demek, o insanı arzulamak demek değildir. Eğer böyle diyorsanız, sizin eksi oylarınız benim gülme kaynağımdır. Gidin biraz biyoloji okuyun derim ben size. Zaten muhtemelen AKP'lisinizdir. Okumazsızın biyoloji falan. Sayyid Nursi okuyun gidip, ilerisi yok sizde zaten.
,,,değer verirsin.

Birlikte olduğunda, o'na dokunurken kızgın bir demiri tutmuş gibi olursun.

Sarıldığında, yeni doğan bir bebeği tutar gibi korku-şevkat duyarsın.

Bazen kokusu üzerinden çıkmaz. Birlikte otururken, o' kokuyu genzine çaktırmadan çekerken, yakalanma ve birazda utanç duyarsın.

Tahrik olmayı istersin. Yalnız kaldığında yapacaklarını hayal ederek buluşmayı bekler, buluşuncada unutursun.

Gizli bir hazine gibi önceleri saklarsın. Sonra, geyik muhabbetlerinde gizli bir bilgi olur. Kimseyle konuşamazsın bile.

Birlikte gezdiğin yerlerden geçerken onu hatırlarsın. Her anında aramak istersin. Bulamayınca-ulaşamayınca çıldırırsın. Düşünmeye bile korktuğun düşünceler beyninde gezer.

Yemek kültürün-yemek yeme şeklin değişir. Giyiminde özen gösterir, o'nunkine dikkat eder-müdahale edersin.

Önceki yaşanmışlıklarını bilinç altından atmaya çalışırsın. Ruhunu adeta vaftiz eder-günah çıkarır-bir dünya yaratmaya o'nuda o dünyanda tek varlık yaparsın.

vs,
vs,
vs,
30-40 yaşında isen, 18 yaş heyecanı,
18-25 isen, 40 yaş olgunluğu-dinginliği üzerinde olur.

Bence....
sacmalayarak konu acmaya calisiyorsan asık olma yolundasındır, sacmaladıgını fark ediyorsan seviyorsundur, hic birsey umrunda değilse * asık olmussunuzdur.*
her gördüğün insanın bir yerini ona benzetiyosan aşıksın! hemde deli gibi..
en iyi anlama yolu özlemektir..
özleniyorsa ve kaybetmekten korkuluyorsa bilin ki aşık olmuşunuzdur....
ders çalışırken bile ondan bir parça arıyorsan , tamamdır.
en basitinden facebook profilini açıp 10'saniye boyunca bakın. hala kapatmadıysanız, kesin bir şeyler vardır.
aynı kişi sana ard arda tüm duyguları yaşatıyorsa iş işten geçmiştir.
Kendisini gördüğünde kızaran suratın yanında iplemeyen tavırlarına pervasızca kendine bir anlam çıkarma çabası içeriyorsa kalbin, içerde biryerlerde durmadan hoplamak zıplamak duygusu yaratıyorsa kendinde o zaman kendine sorulan şu sorudan eminsin demektir;"ben aşigim".
bu başlıktakileri okurken bile kalbiniz hızla çarpıyorsa siz aşıksınız.
buradaki entryleri okurken gözlerin doluyor, ve aklına sadece o geliyorsa, her yazılan için ' ah evet ya ' diyorsan; aşık olduğundan ve onu hala unutamadığından adın kadar emin olabilirsin.
buradaki entryleri okuyorsan aşık filan değilsin. aşık olduğunu zannediyorsun. git aşık olduğun kişinin karşısına geç. konuşmaya çalışırken saçma sapan laflar ediyorsan, utanmaktan yüzün kıpkırmızı kesiliyor kalbin küt küt atıyorsa aşıksın demektir. fazla kasma kendini.
onun yanındayken kafanın karışması, bazı şeyleri unutmak.
başka bir erkekle görüp kıskandıysanız aşıksınız demektir.
dinlenilen her şarkıdan, yudumlanan her çaydan, kalabalık yalnızlıklarından kendine pay çıkarıyorsa... sanırım aşıktır
o kişiyi görünce veya düşününce salak salak ayran budalası gıbı sırıtıyorsan asık oldun demektir efenim.
siz her türlü kötülüğü yapsa da onu gördüğünüzde bütün yaptıklarını unutup ve sadece onun yüzüne bakıp gülümsemek istiyorsanız; bilin ki aşıksınız.
gece uyurken malum kişinin yüzü, gülüşü aklına gelir ve derinden bir ahh çekersin. Anla ki abayı yakmışsın yavrucum.
sabah uyandığında gözlerinin önünde o varsa ve gülümsüyorsan, aşık olmuş olabilirsin. birkaç ay sonra sevgilisyle el ele görünce için cız ettiyse, tamamsın dostum olmuşsun sen.