bugün

Aşk yara almaktır. Kanayan bir yaraya sahip olmaktır. Ve iki kişi de bu Yaradan beslenirler. Kısmen acı olur kısmen ise acıdan sonra teselli. Teselli olmadan aşk olmaz. Lâkin teselli olmayan aşık olur. Çünkü aşkının tesellisi, karşılığı yoktur. Bu yüzden aşık olanda pişman olmayanda.

Acıdan sonra teselli edilmeyen yara, iltihap kapar ve artık acıyla beslenir kişi. Teselli ye ihtiyacı kalmamıştır. Kendi giyer melamet hırkasını kendi söker.

Tıpkı nesiminin dediği gibi;

Nesimi’yi Sorsalar
Yarin ile Hoş Musun
Hoş Olam Ya Olmayayım
O Yar Benim Kime Ne
...
beceremediğimiz her bok zekadan ansna.

bi de de ki benim sosyal ilişkilerde beceriksizim.
Bre gavatlar bunu ben değil bilim söylüyor. Zeki insanlar aşık olmakta sizin gibi düşük ayqululara oranla daha güçlük çekiyor. Evet
Alerjim var ondan olabilir .
Çoğu zaman Kişinin isteğine bağlı olmayan durum. istersin fakat buna değer birini çok kolay bulamazsın.
bu konuda kızlara severek yardımcı olurum. bakın altını çiziyorum, severek.
1 kez bu hakkı kullanmış olmaktan mütevellit durum.
Duygu seli içinde boğulmamak için güzel bir durum.
tabi bunu yaşayanlar daha iyi bilir fakat gözlemler..
Önceden olmaktan korkardım şimdi ise olamamaktan ya da olamayacağımdan korkuyorum. Aga aşk güzel şey bee. Neden karşıma çıkmıyor bu lanet karı. Evet
Geçmişte yaşananlardan kaynaklı problem... esasında problem olup olmadığı da tartışılır.
eskilerinin yaptığından sonra yenilerine katlanamıyorsunuz bir zaman sonra.
Çok yakışıklı olup tuttuğunu ziken, bir de çok güzel olup yakışıklı ve paralı erkeklerin altından geçen kadın sıttın sene aşık olamaz.

Bu durum Allah ın size verdiği bir cezadır.
(bkz: kafanın rahat olması)
3 yıllık bir ilişkinin bitiminin üstünden 9 ay geçti. Asla aşık olmayacağım dedim kendime ve bu süreçte duygusuz birliktelikler yaşadım. sonra farkettim ki benim hiçbir duygum kalmamış. kendimi robottan farksız hissettim. aşık olamıyorum arkadaşlar, olmak istiyorum falan olamıyorum.
geçen cuma oturuyoruz arkadaşlar bizde sohbet koyu baya baya felsefe, din vb. tüpsüz daldık muhabbete.

(bkz: alkol karışınca kana kaçınılmaz son bilen bilir)

velhasıl aşk meşk üzerine konuşurken bir arkadaşım aşkın tarifini yapmamızı istedi.

(bkz: bu arada sevgi aşkı döver)

herkes kendine göre yorumladı tabi, sonuçta dünya üzerinde henüz genel geçer bir tanımı yok bu zıkkımın.

sıranın bana gelmesini sabırsızlıkla bekliyorum ben tabi bu arada. kafamda toparladım falan, heyecandan ellerim terliyor az sonra söyleyeceklerimin arkadaşlarım üzerindeki etkisi canlanıyor gözümde. pat sıra bana geldi.

(bkz: müzik yükselir)

şarabın da vermiş olduğu yetkiye dayanarak durdum ve şöyle dedim; 'aşk, sevginin şov halidir.'

ortam yıkıldı beklediğim etkiyi yapmıştım haklı gururumu yaşıyordum, olmuştu işte be olmuştu.

bu arada arkadaşım bu sözümü alıntılayıp tivit attı sonra ne mi oldu, fenomen tabi ki de 4321313 oldu bir anda takipçi sayısı, arıyorum açmıyor gerçi bu aralar ama işi var herhalde.

evet sevgili arkadaşlar buradan çıkardığımız sonuç şudur ki; kimyamızı bozan bu adını koyamadığımız tatlış duygu yoğunluğu gelip geçtiğinden çokta şey yapıp kafaya takmamak lazım.
olamıyorsun işte beğeniyorsun, hoşlanıyorsun ama bir dakikada soğutuyorsun kendini. mantıklısın çünkü
allahın hakkı 3dür. üçüncü üniversiteyi okuyup şansı tekrar denemeli.
fazla zorlamayın kendinizi
o da sorun mu olup da fark etmemek var.

hangisine üzülesiniz?
insan şaşıyor kendine.

sevgiyi tanımayan daha kaç kişi çürüyor içten içe.

bildiğiniz bütün gerçekleri unutturuyormuş bu 'aşk' umarım her şeyi yanlış biliyorumdur.
insanın ruhuna, bedenine yapışan bir hastalığa dönüşür bazen.
Duygularınız inat eder.
Ya da doğru insan değildir.
Veya yorgunsunuzdur, zamanı değildir.
Belkide aşka olan inancınızı yitirmişsinizdir.
Yani olur öyle şeyler!
yanlış zamanda ve yanlış kişinin karşına çıkmasını bekle.
genelde sistem böyle çalışır.
yıldız tilbenin kış güneşinde belirttiği gibi.
yanlış zaman yanlış insan. koskoca yıldız yanılıyor olamaz..
insanın elinde değilki aşık olup yada olmamak bir bakmışsın o güzel duygunun içerisindesin karşılıklı olursa güzel oluyor tabi bi yere kadar sonu pek mutlu olmuyor genelde geriye psikolojin bozulmuş bir şekilde kalıyorsun çok boktan birşey uzak durun aşk diye bişey yokkk.
7 yıldır bende olan durum. kötü bir durum olduğunu düşünmüyorum kesinlikle.
Hiç aşık olmamış olmak kadar kötü değil sanki anlık aşık olamama durumu.
"Fazla mantık,duygu köreltir" der susarım.
Dersini alan biri ne yapacağını iyi bilir.
güncel Önemli Başlıklar