bugün

Biz yapmıyoz da kimse de dağıtmaz mi be kardeşim. Kaç yıl öğrenciydik göremedik eve geldik yine yok. Nerde bu komşuculuk. Pü.
Bu gelenek hiç bitmemeli imkanı olan herkes yapıp dağıtmalı.

Yalnız malzemeden kaçmayın lütfen bol fındık ve kuş üzümlü olsun teşekkürler şimdiden.
65 daireli bir sitede yaşıyorum, eskiden 12 haneli bir apartmanda otururdum en az 6-7 kişi aşure getirirdi...burda kimsenin iplediği yok :( çok seviyorum ama hasret kalıyorum yıllardır...
Bu sene bende aşure yapmak istiyorum ancak apartmandan kimseyi pek tanimiyorum. Kapilarina birakip kaçsam mi? diye düşünüyorum ciddi ciddi.
Bana niye hiçbir komşu aşure getirmiyor ki şimdi?

Gözleri kuru incir şeklinde ağlayan surat.
elim bir misyondur.

özellikle er kişinin aşure dağıtıyor olması duygusal bir spazmdır adeta.
Ben de istiyom aşure.
Bugün biri bırakmış kapıya ben uyurken, güzelce örtmüş üstünü sağolsun
Uyku sersemiyken yemedim, aksama sakladım tadını alabileyim diye.
Komşuluk ilişkilerini tatlandırmak, gelenekleri sürdürmek.
Ülkenin bütün yaşayanlarına bereket, bütün ölmüşlerine rahmetle diyerek... https://www.uludagsozluk.com/r/a%C5%9Fure-1561357/
Aşure yapmayı bilmiyorsan yapmaman gereken şeydir. Ne o su gibi yapıyosunuz çöpe gidiyor. Tabi ki bu bir şaka Allah kabul etsin.
artik pek yapilmayan eylem.
bir hafta önce yaptığım iş. mutluluk verici bir olay. özellikle de mide kanseri olan, annem yaşındaki komşuma* ikram etmekten ayrıca mutlu oldum. farklı dünyaların insanlarıyız ama gözündeki ışıltıyı görmeye değerdi doğrusu.
apartmandaki daire kapılarını çalarak kapıyı açan komşuya fırın tepsisi içinde dizili aşure kaselerinden birini ikram etmektir.