bugün

başımın tatlı belası adlı şarkısı baş ucumda yazılıdır. hep okurum...
Susma! Veda ederkeeeeen!
Biraz dur bir sey söyle giderken.
Gitme!
Hemen gitme kaaaaal
Biraz dur daha erkenn...

Bu sarkisinds beni benden alan kadin. O nasil bir tonlamadir be askin abla:)
çok sevdiğim bir sanatçıdır. " ay inanmıyorum" ve " hiç ummazdım" adlı şarkıları kıpır kıpır canlıdır. türkiye'de müzik kalitesi 2010 yılından sonra çok azaldı zaten.
https://www.youtube.com/watch?v=lljieonaBDI
bu şarkısı çok güzeldir.
haluk baba'nın zuhal olcay'a tercih ettiği, uğruna boşandığı üstüne bir de kendisinden çocuk sahibi olduğu kadındır... kapasitesinin zuhal olcayla kapışamayacak düzeyde olduğunu iddia etmekle beraber, kerametini anlamakta güçlük çekmekteyiz...
Eski şarkılarında mükemmeli yakalayan kadın. Hareketli şarkılarında o oryantal havasını çıkarınca altında acayip bir dram yatıyor. Gel yabani, ay inanmiyorum, hiç ummazdım. Baksan kopmalık, sözler komalık. Ayrıca 90 lar bu şarkılar olmadan tam 90lar olmaz bence.
(bkz: hem sesine hem kendisine aşık olunan kadınlar).
ya bu kadında çok seksi bir ses var. yelloz desem değil şırfıntı desem olmaz ama bir şey var bu kadında.
Zamanında sezen aksu'nun vokalistliğini yapan, güzel ve romantik şarkılarla türk pop müziğine adını yazdırmış, sezen aksu tarzında vokalist. Ayrıca eşi haluk bilginer'le sık sık londra'ya seyahat eden kişidir.

sevgiliye (1990)
hesap ver (1991)
sıramı bekliyorum (1993)
kara çiçeğim (1994)
haberci (1997)
aşk kazası (1999)
aşkın nur yengi (2002)
yasemin yağmurları (2004)
aşkın şarkıları (2007)
bu hanim kizimiz zamaninda sevgilisi tarafindan aldatilmis, intihara kadar suruklenmistir. neyse ki kendini toparlayabilmis, ardindan muhtesem vucudunu kesfetmis ve ilk ciktigi zamanlardan cok farkli bir sekilde artik dekolteli elbiseler giymis hatta bikini ile bile gorunulmustur. derken ardindan mutlulugu haluk bilginer abimizle* yakalamistir. cok istedigi bebegi ilk hamileleginde dusurmus, ikincisinde basarili olmustur. tabii haluk bilginerle evlendikten sonra kendisi yeniden normal kiyafetlerine donmus ve iyi de etmistir. diyorlar ki haluk abi neden zuhal olcayi birakip askin hanimla evlendi. bence cevabi basit. benim gozumde ikisininde cok buyuk farki yok ikisi de cok degerli sanatcilar. ama haluk abi baba olmak istiyordu ve bu istegini zuhal olcayla gerceklestiremedi.
bu arada askin nur yenginin diger pop sanatcilarindan farkli bir yani oldugunu dusunuyorum. baska bir gizemi var. ayrica kendisi surekli ayni donemde ciktigi sertab erenerle kiyaslanir, sarkilarinin kalitesi kanimca sertab'tan daha iyidir lakin sertab daha goz onunde oldugu ve de orovizyon meselesinden dolayi askin'i gecmistir, ama o da hirsi ile kariyer intiharina dogru hizla ilerlemektedir.
Türkiye'nin açık ara en güzel sesli kadınıdır.
Sesi kadar kendisi de oldukça güzeldir.
görsel

Güzel bir kadın ve tabii ki güzel bir şarkıcı.
doksanlı yıllardaki albümleri çok güzeldi. özellikle slow şarkılarını çok severim. bilhassa karaçiçeğim şarkısı harikadır.
sesi çok özel bir kadın. tüm şarkılarını severim ama karaçiçeğim başkadır.
https://www.youtube.com/watch?v=2Hk7in4rjqE
Türkiye'nin en iyi kadın vokallerinden.en iyi albümü 1990 da çıkardığı,ayrılmam,susma,çağırma beni ve seni aldattım gibi hitleri barındıran albümüdür.şu anda piyasadaki çoğu sesten kat kat güzel sesi olan sanatçı.