bugün

küçükken mahalle arkadaşlarımıza işaret ve orta parmağımızla yaptığımız küs işaretini göstermemizdeki nedenler burda da geçerlidir, aşk sizi üzdüyse ya da olaylar sizin istemediğiniz şekilde geliştiyse aşka küsersiniz anlamadan. peki aşka küsünce aşk da bize küsecek mi? tabi ki, o da size küsecek. taki bir gün gidip aşkın kapısına tık tıklayıp, özür dilerim rahatsız ediyorum ama ben artık barışmak istiyorum deyip ne kadar çaresiz olduğunuzu gösterene değin de barışılmayacaktır.

(bkz: aşk bize küstü)
(bkz: aşka küsen yazarlar)
erkeklerin daha kolay yapabildiği, kadınların caydırıcı faktörlerden ötürü bu sözlerini sonuna kadar tutamadıkları hadise.
başka bir aşkın bitmediğini gösteriyor olsa gerek.
Daha geçen gün düşünüyordum bunu. O kadar kazık yedikten sonra niye hala aşka küsemiyorum, mantıklı davranamıyorum, kendimden uzak tutamıyorum şu aşkın boktan heyecanını, ulan niye şıpsevdiyim diye düşündüm durdum. Ergenliğimden beri mallar sürüsü peşimi bırakmadı. Ya egolarını ya da münasip yerlerini tatmin etme derdindeki şerefsizler yüzünden bundan sonra kimseye de güvenemez oldum ama hala da aşık olabiliyorum, hala hıyarın teki yüzünden mallaşabiliyorum. Umarım aşık olma ve hoşlanma yetimi kaybederim.
Yeniden aşık oluncaya kadar sürer.
Beylik sözlere hacet yok, insan nelere alışmıyor neleri unutmuyor ki.
Zamanini beklemek gerek.
insan aşka mı küser kendine mi?
hayal kırıklarının sebebi aşk mıdır yoksa aşık olduğu kişi mi?
tekrar aşık olmamaya yemin etse de tutabilir mi insan bu yemini?
o kor bir kez düştü mü kalbe geçmişin sancıları bir anda kesilir mi? yada unutur mu insan çektiği acıları?
söz dinletebilir mi kendine?
insanı aşık eden mutlu olabilme umududur. farklı yüzlerde,farklı zaman ve yerlerde ararsın bu umudu. nasıl mutluluğa küsemiyorsan aşka küsemezsin.
o an geldiğinde birileri kapıyı çalar ve sen “kim o ” demeden açarsın kapıyı. küstüğünü zannettiğin aşk çalmıştır kapını.
aşktan yana yüzü hiç gülmemiş, kalbi çatır çatır kırılıp hep tek başına kalmış kişinin yaşadığı tecrübe.
Aşktan yana şansım yok
Ağlıyorum derdim çok
Aşktan yana şansım yok
Ağlıyorum derdim çok
Aşkımı kaybetmişim
Sordum sordum bulan yok
Aşkımı kaybetmişim
Sordum sordum bulan yok

https://youtu.be/L3cz8rb54Ho