bugün

15244579885656 bölümdür aleykümselam denmeyen dizi. yok demek zorunda değiller ama harbi taktım ben bu duruma ya. 1 kere deseniz ne olacak yani.

-peykere selam söyle
+tamam söylerim

-adnan beye selam
+peki söylerim

lan bi bölümde aleykümselam deyin arkadaş taktım ya. zengin olunca aleykümselam denmiyor mu? senaristler yalvarıyorum şu dizi bitmeden bi aleykümselam repliği koyun.
sırf şu yapılan yorumları anlamak için izlemek istediğim dizi.

yani bugüne kadar okuduğum entrylerden anladığım kadarıyla; behlül diye bir herif var, siktiği önünde sikmediği arkasında. bihter diye bir karı var, verdiği önünde vermediği arkasında. adnan diye bir godoş var, parasıyla karısı ve yeğeni çatır çatır sikişiyor. matmazel diye bir karı var, herkes onu çok seviyor. bahçivan var sikiyle çiçek suluyor. şöför var, bir eli direksiyonda diğer eli sikinde nihal denen kızı hayal ediyor. nihal denen karı, behlül'e açmış bekliyor. aşcı var mı bilmiyorum ama varsa da onu da ben sikeyim tam olsun.

bu ne lan böyle? yıllardır izlediğimiz türk filmlerinden farkı ne onu anlamadım. bütün dizilerin ana teması budur zaten. ayrıca o adnan denen herife bir çift lafım var; ulan sen polat alemdarları, miroğluları yetiştirmiş adamsın, millet karının arkasına otobüs durağı kurmuş haberin yokmuş be gözüm.
bölümde nihal banyodan çıkmış, kremini sürüyordu. Üzerinde bornozu vardı.
Behlül içeri girdi, behlül'le bir panik oldu bu. Sanki normalde tesettüre giriyor, çok kapalı kıyafetler giyiyor da bornozla utanıveriyor amk.
-spoiler-

beşir teknolojinin şeyine koymuş lan resmen. adam gemideyken internete kablosuz, 3g'siz bağlanıyor valla yaldır yaldır.
beşir oğlum, götünden mi alıyosun sinyalleri?

-spoiler-
içinde; ölüm döşeğindeki beşir'e ''noldu küs müyüz niye konuşmuyorsun'' diye soran bir adet nihal karakteri barındıran dizi. aynı nihal yine aynı beşir'in yanındayken ama bu kez düğün günü sabahında ''keşke bu gece sen de bizimle olsaydın, bi yanım buruk kalıcak behlül beni zikerken'' temalı konuşmasıyla bölüme damga vurmuştur.
son birkaç bölümdür replikler şunlardan ibaret;

part 1:
- bu düğün olmicak
- ben x isem bu düğün olmicak
- ben x isem bu evliliğin olmicandan eminim
- artık o kadar eminim ki, bu evlilik olmicak

part 2:
- sen bihter ziyagilsin
- sen bihter'sin
- sen bihter ziyagilsin kıymetini bil

part 3:
- beşir ne biliyosan söle
- beşir nihal senin yüzünden bık bık bık
- beşir nihal'i seviyosan
- beşir nihal bi yanlışa doğru...

part 4:
- seni çok mutlu edicem
- seni öyle çok sevicem ki bıkıcaksın
- seni hep mutlu edicem
- seninle hep mutlu olucaz
- nihal'i sakın üzme
- nihal'i üzecek olursan bıdı bıdı...
- nihal, nihal, nihal...

part 5:
- bu kesin hilmi önal'ın işi
- hilmi önal bi alçak amca
- hilmi önal'ın ekmeğine yağ mı süreceksiniz
- hilmi önal, hilmi önal, hilmi, hil...
(hay hilmi önal kadar taş düşsün başınıza!)

part 6:
- o cd'de ne var beşir?
- o cd?
- cd?

part 7:
- taş ev, taş ev, taş ev, taşş...

part 8:
- behlül nereye?
- behlül kim oo?
- behlüüüül?!
- behlül neler oluyoooaa?
- behlül nerdesiin?
- behlüüüüüüül!
- neden herkes bizi ayırmaya çalışıyooaa?
(bknz. nihal ziyagil)
dizideki herkesi elden geçiren behlül karakterinin yakında ekrana sürttürmeye başlaması beklenen dizi.

(bkz: yapma behlül)
an itibarı ile bihter'in kahvaltı masasında güneş gözlüğü taktığı dizi. bir an yemekteyiz hasan geldi aklıma.
allahtan bihter behlül'e ''nihal'e sikin kadar değer vermiyorsun'' demedi.

(bkz: adama dönmüşsün lan)
sosyal mesaj da veren diziymiş. hani seviştiriyoruz ama sosyal sorumluluğumuzu da yerine getiriyoruz hesabı.

edit:
mesaj 1: cepten konuşurken arabayı kenara çekin.
mesaj 2: darüşafaka'da babasız çocuklara yardım kampanyası var.
mesaj 3: tüm bunları yaparken yengenizle sevişmeyi de sakın ihmal etmeyin. sonra bi yeriniz şişmesin.
inci sözlük saldırısına uğramış dizidir. adnan'ın ölen karısının adı inci. adamlar dizinin içine bile sızmışlar. ayrıca inci ziyagil'in 31 yaşında ölmesi de cabası. bu kadar tesadüf olabilir mi?

görsel
rtük ün ağzına s.çıp bıraktığı dizi.
bir sevişme sahnesi çektiler pişman ettiler adamları artık kapı filan okşuyor başrol oyuncuları, yazık lan.
nihal : beşir öldümü?
pelin : ağlama nihal makyajın bozulucak.

pelin sen nasıl boş bir insansın ya. gerçi nihal mal olunca arkadaşı daha da mal oluyo teorik olarak.
az önce 70 bölümlük dizinin tamamı şu şekilde özetlenmiştir:

nihal bihter'e her şey senin yüzünden oluyor gibisinden bir şey derken araya ednan bey girer ve şu soruyu sorar:

"paylaşamadığınız ne anlamıyorum ki!"

ve nihal salondan ayrılırken kamera behlül'e odaklanır...
40 yıldır sınava girerim böyle sıra görmedim dedirten dizi. lan ben de girdim o sınava sıranın üstünde murat boz gel beni boz yazıyordu, kızın sırası kaymak gibi, ee tabi gördü cillop gibi sırayı, bayılır tabi. biz bayılsak m rat b z g l ben b z çıkar yüzümüzde.

(bkz: eğitimde fırsat eşitliği)