bugün

Aşk tesadüfleri bir film henüz vizyona girmiş olan, çok güzel bi film ..
kalp yerinde bir sızıyla çıktım salondan, içime dokundu,Müzikler özenle seçilmişti ve aşkı özletti, sonra filmde olmayan bir şarkı dolandı dilime '' ankarada aşık olmak zor iki gözüm '' diye mırıldanırken buldum kendimi keşke dedim sonra keşke bu şarkıda olsaydı filmin bir yerinde ..içimdeki ses ankarada aşık olmak zormuş dedi sonra ve mırıldandı ..
''ankaradan bir kuş uçtu güneye doğru. kanatlarında sevdanın kar bulutları..'' bu şarkı yönetmenin ıskaladığı şarkı olsun öyleyse,bana özel olsun. ama gidin filme mutlaka gidin,siz ıskalamayın diye paylaşıyorum bu şarkıyı mırıldanarak çıkarken salondan beni hatırlayın..

http://www.dailymotion.co...-asik-olmak_musicDevamını
az once okudugum bi habere gore filmin lowe me if you dare filminden calinti oldugunu idda edenler varmis.
tesadüflerin bokunu çıkarsalar da insanın kalbine işleyen sıcak bir film olmuş.
hakkında o kadar şey okudum , rastladım öğrendım kı filmi izlemiş kadar oldum şimdiden.
beyaz showa da konuk olmuşlardı.
mehmet günsür'ün de evli mutlu çocuklu olduğunu öğrendım sakı bana dokunacak bi tarafı varmış gibi üzüldüm bi de.

ayrıca gözlük saç baş aynı Johnny Deep' çok benzemış.
bu arada film hakkında konusacaktım sanırım .

ortaçgilin güzelim şarkısını da düzenlemişler.
Yeni vizyona girmiş olan bu filmde, bülent ortaçgil gibi büyük bir ustanın eylül akşamı şarkısı kullanılmıştır. bülent ortaçgil den haberi bile olmayan insanların bu şarkıyı öyle bir ustadan değil de bu filmden öğrenmeleri çok acı...
tesadüf olayını abartsalarda izlenmeye değer bir filmdir. özellikle çift olarak gidilmesi tavsiye edilir. kız kıza gidince de mehmet günsür'ü her gördüğünüzde içinizi çekmekten şişiyorsunuz. özellikle kızı merdivenlerden çıkarıp yatağa yatırdığında mehmet'in teninden bi damla ter aktı ya hah işte o zaman..* kısaca gidin işte.. bu soğuklarda içiniz ısınır, iyi gider..
mehmet günsur ve belçim bilgin'in oynadığı yeni vizyona giren aşk filmi.
tesadüf yoktur. herşeyin bir nedeni var. sadece küçük beyinlerimizin tanımlayamadıgı şeyleri tesadüf diye tanımlarız.
aşk ise patolojik bir durum. neyi seveceği bilinmez...
yönetmenliğini ömer faruk sorak'ın yaptığı, senaryosu yönetmenin eşi ipek sorak'a ait olan 4 şubat'ta vizyona giren filmdir.

özgür karakterinin deniz'e "sen hiç ağlama" ve "sen nerdeydin şimdiye kadar" dediği yerlerde beni sinema salonundan uçurmuştur.
"siktirin gidin lan böyle film mi olur? ağzımıza sıçtı herif resmen." dedik, çıktık.
müstehak tüm gidenlere. bana da.
şarkı olanı ne kadar ağlatıyorsa, film olanı o kadar ağlatmayan. mehmet günsür'e rağmen olmamış ki kendisine belçim bilgin ile oynamayı hiç yakıştıramadım.
hangi kanalı açsak tanıtımıyla karşılaştığımız, senaryosu tamamen bir fransız filminden çalıntı, sahte hayat zırvalıklarla dolu bir film.
gerçek hayatla alakası olmayan, klişe, özenti, küfri bir hayatı tarif ediyor.
fragmanından da anlaşıldığı üzere sahte diyaloglar, kabiliyetsiz oyuncular ve müslüman-türk yaşam tarzıyla alakası olmayan bir hayali dünya modeli içeriyor.
belçim bilgin denilen şahsiyetin mehmet günsur gibi bir karakterin karşısında tutuk bir oyunculuk sergilediği hatta onu bile sergileyemediği filmdir. adam eylül akşamı şarkısını gözlerinin içine bakıp söylerken belçim'in yanında ondan daha doğal bir oyunculuk sergileyip hallenen kız benden tam not almıştır.
4 Şubat ta vizyona giren başrollerini Mehmet Günsür ve Belçim Bilgin in paylaştığı izlenesi bir filmdir.
Hiçbir neden yokken, ya da biz bilmezken
Tepemiz atmış ve konuşmuşuzdur
Onca neden varken ve tam sırası gelmişken
Hiçbirşey yapmamış ve susmuşuzdur.

Aynı Anda aynı sessiz geceye doğru
içim sıkılıyor demişizdir.
Aynı sabaha uyanırken kimbilir,
Aynı düşü görmüşüzdür.

Olamaz mı? Olabilir.
Onca yıl, sen burada
Onca yıl, ben burada
Yollarımız hiç kesişmemiş
Şu eylül akşamı dışında

Belki benim kağıt param,
Bir şekilde, döne dolaşa
Senin cebine girmiştir.
Belki aynı posta kutusuna,
Değişik zamanlarda da olsa

Birkaç mektup atmışızdır.
Ayın karpuz dilimi gibi batışını
izlemişizdir deniz kıyısında.
Aynı köşeye oturmuşuzdur Köhne'de,
Belki de birkaç gün arayla.
Olamaz mı? Olabilir.

Onca yıl, sen burada
Onca yıl, ben burada
Şu eylül akşamı dışında

Bostancı dolmuş kuyruğunda,
Sen başta ben en sonda
öylece beklemişizdir.
Sabah 7:30 vapuruna
Sen koşa koşa yetişirken,
Ben yürüdüğümden kaçırmışımdır.

Aynı anda başka insanlara
Seni seviyorum demişizdir.
Mutlak güven duygusuyla başımızı
Başka omuzlara dayamışızdır.
Olamaz mı? Olabilir.

Onca yıl, sen burada
Onca yıl, ben burada
Şu eylül akşamı dışında
--spoiler--
"özgür oğlum...sana demiştim her insanın çizdiği bir çerçeve vardır diye ama eksik demişim.önemli olan o çerçeveyi çizmek değil o çerçeveye resim koymaktır." gibi sözlerin geçtiği muhteşem bir filmdir. bu zamana kadar eşi benzeri olmayan, mendilsiz gidilmemesi gereken film.
--spoiler--
tam twilight ile imtihan bitti galiba denilen vakitte gönüllere su serpmiş film. neyse ya robert pattinson duyacağıma mehmet günsür duyayım biraz da.
gün itibariyle gittiğim filmdir. izlenmelidir,konusu güzeldir.
--spoiler--
yönetmenliğini ömer faruk sorak'ın yaptığı ve gerçekten tarihe geçmeye aday olan muhteşem bir film. sanki içinde gibisiniz filmin hissettiriyor herşeyi, çok içlendirir. yanınızda selpağın bulunmasını tavsiye ederim ki ağlamayanları bile ağlatıyor film. ve itiraf yerine de geçebilir, tesadüf kelimesinin derinliklerine iniyor ve gerçekten doğru tesadüfleri anlatıyor. çünkü "olamaz mı? olabilir." filmin internet adresi de çok güzel tasarlanmış, filmin içinden objelerle donatılmış girmekte fayda var.
http://www.asktesaduflerisever.com/
söylemeden geçemem özgür'ün deniz'i merdivenlerden zorla çıkarıp yatağına koyduğunda damlayan ter neden olduğunu bilmiyorum ama çok etkilemiştir.
--spoiler--
ayrıca bülent ortaçgil'in eylül akşamı şarkısını mehmet günsur çok güzel yorumlamıştır. şarkılar o kadar özenle ve uyarlanarak seçilmiş ki başka bir şarkı koysan uyamazdı zaten.
"Bazen ilk görüşte bilirsin, o insan senin kaderindir. Bazen bir ömür ararsın, bulunmaz."
"en son ne zaman bana dokunduğunda için titredi?
en son ne zaman bir yerde sırf ben olduğum için mutlu oldun?" (filmden alıntı)
özellikle bülent ortaçgil hayranı olarak gidip , ilk açılışta müslüm gürses'le karşılaşınca

- acep yanlış mı geldik

dedik ama ...

77 model hacı murat girdi kadraja ve iki insanın kaderi çizilmeye başladı seyircinin gözü önünde

ESKiYE DÖNÜŞLER OLDUKÇA ETKiLiYDi ,O PiNOKYO BiSiKLETi GÖRÜNCE FiLMiN iÇiNE DAHA BiR DÜŞTÜK.

YÖNETMEN ABiMiZ DE FOTOGRAFCILIKTAN GELMiŞ Ki ARKA PLANLAR FULU YÜZLER NET DEVAM ETTiK.

MÜZiKLERLE BERABER AKICI SÜRÜKLEYiCi BiR HALDE DEVAM EDERKEN

Bi BAKTIK SONA GELMiŞiZ SALONUN YARISI SALYA SÜMÜK.

ŞAHSi FiKRiM BU KADAR EMEĞE VE GÜZEL ÇALIŞMAYA DAHA iYi BiR SON BEKLiYORDUM.

AMA BÖYLE DE OLAMAZ MI ?

Olabilir.
ülkede herşeyin bokunun çıkarıldığını düşünecek olursak; onca ısrara rağmen gidip görmek istemediğim ya da hakkında hiç bir şey okumak istemediğim filmdir.
hatırlatma : ıssız adam da çok fazla dillerdeydi..
--spoiler--
belçim bilgin'in oyunculuğu beş para etmez öyle bir adam karşısında. ama sonu cidden feciydi. beklenmedik bir sondu. filmden çok müziklerin uyumunu beğendim şahsen. sonuna hoşçakal nasıl yakışmıştı öyle. zor tutmuştum kendimi ağlamamak için fakat onu duyunca daha fazla tutamadım kendimi.* geçmişe dönüşler tam zamanındaydı. ayrıca mehmet günsur o kadar yakışıklı mıydı yahu? **
--spoiler--
şüphesiz en kaliteli oyunculuğu ayda aksel'in gösterdiği filmdir.
acayip derecede güzel olan film.

hem değişik, hem duygusal, hem romantik,hem komik...
bu kadar tesadüfü zincirleme yapıp gözümüze sokmanın ne alemi var. abartılı tesadüflerden acayib sıkılıp bir an önce bitsede gitsek moduna soktu beni film. benim filmim değildi. bunca yıllık ankaralıyım ankaranın kartpostallık hallerini
bu filmden başka bir yerde görmedim.
fragmanlarından izlediğim kadarıyla, kız arkadaşla ya da sevgili olma potansiyeli olan kızla gidilmemesi gereken film. o ne olum öyle, ben bile bu erkek halimle mehmet günsür'dan etkilendim. ipne değilim, bi dakika açıklayacağım. adam haksız rekabet ağalar. aman diyim, yanınızdaki kız tarafından siklenmeyebilirsiniz.

bakın bize, eyyvah eyvah 2'ye gittik, öküzler gibi güldük.