bugün

-- spoiler ---

"istanbul baskasının cocugu gibidir, gulunce seversin, aglayınca kacmak istersin.."

istanbul asıklarına bir film olsa gerek.
ankara'nın en sevdigim yanı istanbul'a donusudurculerin filmi olsa gerek.
ya da baskasının cocuklarını kendi cocuklarıymıs gibi sevebilenlerin, baskalarının acılarına ve mutluluklarına kendilerininkiymis gibi yaklasabilenlerin filmi olsa gerek.
ask'ı her seyiyle sahiplenmek gerek sanki filmi icsellestirirsen. aniligiyle, kendi dogrularıyla, gorece yanlıslarıyla, beklenmedikligiyle, sıradanlıgıyla, sıradısılıgıyla, sıcaklıgıyla, sogukluguyla, hatalı tutumuyla, turnayı yureginden vurmalarıyla, kaderle, kendi elinle yarattıgın gelecekle, umutlarla, vazgecislerle, vazgecemeyislerle, duygu saganaklarıyla, okuzluklerle, sencilligiyle, bencilligiyle, sabitligiyle, tutarsızlıgıyla, mantıgıyla, mantık dısılıgıyla, nesesiyle, acılardan acı begendirmesiyle, guzeliyle, cirkinligiyle, egrisiyle dogrusuyla..
oldugu gibi..
her seyiyle sahiplenmek gerek.
cok elestirilmesi bundan olabilir.

--- spoiler ---

aş tesadufleri sever 1
böyle bir şarkı vardı yanlış hatırlamıyorsam hande yener söylüyordu.
Çok güzel bir film. ikincisi yarın vizyona girecek. Kesin boktan bir filmdir.
son bolumu disinda guzel film, sonuna dogru insanda kendini jiletleme ihtiyaci dogurmakta. zira jietimi evde unuttugum icin uzgunum.
aşk tesadüfleri sever tabii...hep öyle olmuştur.

benim hayatıma almanya´da devam etmeme sebep olan konu, "x" ülkesinde yaşarken sigara almak için girdiğim bir dükkanda, o an cebimde bozukluk çıkmaması, ve arkamdakio cok güzel alman kadının bana o çıkmayan o çok cüzi miktarı vermesidir, mesela...

eğer cebimde o çok cüzi miktardaki para o an cüzdanıımda olsaydı, yüzde 99,99 şu an sizin aranızda olurdum, ve birçoğunuz beni şahsen tanıyor olurdunuz.

tanım- gerçekten güzel bir filmdir.
çok güzel bir filmdi. arka arkaya 4 defa daha izlenebilir.
https://www.youtube.com/watch?v=_3nBV7_CLuU
sanırım koca sözlükte seven tek insanım. belki kendimden bir şeyler bulduğumdan, belki yalnızca dilediğimden seviyorum filmi. bayağı bayağı en sevdiğim film yahu bu. çıktığı günden beri bir gelenek gibi aynı gün aynı saatte izliyorum filmi. cidden bir tek ben mi sevdim Özgür ile Deniz'in hikayesini?
görsel
Tesadüf yoktur, kader vardır arkadaş. yoksa tesadüf dene şey şizofrenik bir olgudur.
Tesadüfler aşkı doğurur.
Yılmaz Erdoğan'ın karısını millete kakalamak için çektiği filmlerden sadece biri.
Neden-sonuç ilişkisi evrendeki her şey için geçerlidir.
Determinist kurallar dahilinde işleyen kainatta, tesadüf bulunmaz.
Tesadüf yoktur, neden-sonuç vardır.
Aşk tesadüfleri sevemez.
Sevseydi, leyla ile mecnun gibi olurdu, şirin ile ferhat gibi olurdu.
Mümkünatsızlığa aşık olmak beterdir, kainatta.
Ben sevmem.
Olamaz mı ? Olabilir.
aşk filminden ziyade ihanet filmidir.
Sinema salonlarını tıklım tıklım doldurmuş, televizyonda defalarca yayınlanmıştır. Müzikleri çok ses getirmişti. Aşkı işleyen bir filmdir.
türk sinemasının hikaye anlatımı konusunda holywood'a en çok yaklaştığı filmlerden biridir ve sırf bu açıdan bile müthiş başarılı sayılmalıdır.

cidden film bize hikayeyi çok iyi anlatıyor ve etkilemeyi başarıyor.
Az önce izlediğim ömer Faruk sorak filmi.

Toplum olarak aşk filmlerine bir önyargı ile yaklaşıyoruz nedense. Bence her aşk filminin altında özcan denizin çıkmasından dolayı. Bu önyargıyı bir kenara bırakıp filmi incelersek 2000 sonrası türk sinemasındaki en iyi aşk filmine aday bir yapımdır. Oyuncu açısından bakarsak belçim bilgin ve altan erkekli taş gibi oynamışlar fakat insan yine de mehmet günsür yerine neden başka biri değil diye soruyor...

Film zamanında ergen tayfaya ait gibi gözüktüğü için yaftalanmıştır. Zaten müslüm gürsesle başlayıp şebnem ferahla biten bir filmi beğenmemek olmaz. Önyargıyı atın ve izlememişseniz bu filmi izleyin.
aşk sadece tesadüfleri sevmiyor arkadaşlar.. amerikalıların "blind date" birilerin siz tanıştırdıktan sonra bir kadın ve erkeğin tanışması (aslında bir nevi görücü usulü). olmaz demeyin ben şahit oldum oluyor üstelik bu iki kişi 50'lerinde. Bildiğin aşk yaşıyorlar şu anda. umudunuzu yitirmeyin..
Olamaz mı? Olabilir.
aşk da neymiş ? tesadüflere hiç inanmam.
aşk değil ihanet filmidir.
Filmi kötü şiiri güzel yorumu efsane eser.
Basit insanların hoşuna giden film. Türkçe pop da dinler bunlar, hatta serdar ortaç şarkılarını gerçekten severler.