bugün

yine yazı bekleriz şarkısıyla büyülemiştir.
bir ömer faruk sorak filmidir. sonunda göz yaşlarımı tutamadığım filmdir. zaman zaman eğlenceli zaman zaman dramatiktir. güzel ayrıntıları, güzel bir kurgusu ve samimi bir konusu vardır. pratikte yaşanmayacak bir hikaye de olsa niyeyse filme bir yakınlık hissediyor insan.
erkek arkadaşım her ne kadar esas kızı kendi sevgilisi yerine koyarak eleştirse de sonunda o bile duygulanmıştır.
beğendim ve herkese tavsiye ederim...
anlatılanlardan sonra izlemek istediğim filmdir.
haa merak ettiğimden mi tabiki de hayır sadece kızları bu kadar vuran bir film hakkında bilgi sahibi olmak ve evde maç izleyen hemcinslerime oranla bir sıfır önde olmak için.*
mehmet günsürün neden böyle bir filmde oynamayı tercih ettiğini anlayamadığım filmdir. keyifli vakit geçirtir film, kızlar sırf mehmet günsür için gidebilirler zira kendisi filmde oldugundan daha da tatlı ve sempatiktir. ancak belçim bilgin'in oyunculuğu mehmet günsür'ün yanında pek vasat kalmıştır, açıkcası yer yer bana çok yapmacık geldi.
bunun dışında sağlam sayılabilecek bir castı vardır ama senaryosu çok sağlam degildir. bi kere filmden çıktığınız zaman ''ohaa lan o kadar da tesadüf olmaz artıık yuh'' diyorsunuz. hadi filmdir, olur böyle şeyler diyip geçsek, filmden etkilenmeniz yalnızca 5saniye sürüyor.
ama gidilip görülmesi güzel olabilir. en azından mehmet günsür mutlu olur falan. iyi çocuk o. mutlu olsun. hadi bye.
(bkz: olamaz mı olabilir)
açıkçası müzikleri gerçekten güzel bir film.

seans arasında fikir istediler, tamam ya tahmin ettiğim kadar kötü film değilmiş dedim. ama ikinci seans başladı sonlara doğru artık film boğmaya başladı beni, tahmin ettiğimden de kötüymüş. film boyunca "acıklı sahnelerde bir kere de şu şarkı zirve yapmasın arkadaş", "aşk bu kadar tesadüfü de sevmez yaa" dedim. arkadaş bir şeyin boku ancak bu kadar çıkartılabilir.

tamam müzik seçimleri iyi yapılmış kabul ediyorum yiğidi öldür hakkını yeme tabi. ama allah aşkına doktor bu ne? naptınız siz yaa.
birisi senariste abicim araya bolca tesadüfler ekle demiş o da almış tesadüfün anasını sikmiş.

peki görkem neden gittin bu filme beğenmiyordun ne bok işin vardı diceksiniz. beni çağırdılar görkem hadi filme gidiyoruz diye bende salaklık sormadım hangi film diye bir baktım aşk tesadüfleri severin ortasına düşmüşüm.

(bkz: aşk bu kadar tesadüfü de sevmez)
mehmet günsür'e olan aşırı ilgim bile o filme gitmemi sağlayamaz. o nasıl bir eylül akşamı söyleyişidir, nasıl bir şarkıyı rezil etmektir.
Vizyona geçen hafta giren yerli bir film .
Bazen ilk görüşte bilirsin o insan senin kaderindir ,bazen bir ömür ararsın bulunmaz.
bugün vizyona girmiş olması gereken film. güzel de bir film sanırsam, aşk meşk iyidir. oyuncular da iyi.
soundtrackleri harika olan film.

(bkz: yine yazı bekleriz)
jeux d'enfants(love me if you dare), cesaretin var mı aşka filminin başka bir versiyonu olduğu söylenmektedir.
kadro iyi, senaryo iyi, müzikler iyi... fragman bile kalitenin sinyallerini veriyor. daha izlemedim ama izlenesi bir film bence. umarım "edit" vermek zorunda kalmam.
"sen bu zamana kadar nerelerdeydin?"
fragmanıyla bülent ortaçgil'in güzelim şarkısının liselilerin eline düşmesine sebep olan film.
(bkz: tesadüfler de aşkı seviyor mu)
bildiğimiz ağır, romantik bir film. Ben ki başkasının yanında ağlamaya utanırım gözümden süzülen yaşlara engel olamadım.
bununla birlikte, güzel ankaram, kuğulu park, atakule ankaraya ve 80'lere ait ne varsa.
Gidip izleyin bence. anlattırmayan bana kardeşim.
sadece bir replik yazıyorum gerisini siz anlayın
"Bir Ankaralı için istanbul başkasının çocuğu gibidir.Gülünce seversin,ağlayınca bırakıp kaçmak istersin."
küçücük çocukların yılmaz erdoğan'ın eşinden daha iyi oyunculuk sergilediği film.
yeni vizyona girmiş ve henüz izlememiş olanlar için merak edilen film.
insanı kalbinin ortasından vuran, dağıtan ve uzun süre etkisinde bıraktıran film.
soundtrack'ı çok güzel, tam yerinde kullanılması gereken şarkılardan oluşturulmuş. "başka şarkılar konsaymış olmazmış, aynı etkiyi yaratmazmış." dedirtiyor insana.
konuk oyuncular da hoş bir hava katmış filme.***
izleyin, izlettirin efenim.
türk sinemasının en iyi örneklerinden biri olmuş. Senaryo çok iyi. Gidin izleyin.
bugün niyetlendiğim fakat seans çok geç olunca kuyruğumu sıkıştırıp döndüğüm film.
yok arkadaş benim gibi duygusuzu bile kendinden geçirip ağlatabilen çok güzel film. süperdi. emeği geçenlerin eline koluna sağlık o derece yani. romantik, duygusal daha ne olabilirki. yeniden izleyesim var...
hiç bir film de ağlamadım ama bu film ağlattı. 10 kere aynı filmi izle deseler hiç sıkılmadan izleyeceğim bir film.
Film mükemmel kurgulanmış. "hehe bakın bu bir aşk filmidir. mucuk da mucuk" havası yok. sonunu o kadar iyi bağlamışlar ki insan duygulandıkça duygulanıyor, boğazı düğümleniyor, gözleri yanıyor, ağlamaktan kendini alamıyor. hüngür hüngür ağlamaya başlıyor, peçete yetiştiremiyorlar falan. tanıdığım en odun hatta ham ağaç insanın bile gözlerini doldurmuş bir film. defalarca izlenilesi. oyuncuların her biri harika oynamış zaten.

ayrıca redd hayranı olduğum bir grup, mehmet turgutsa sevdiğim bir fotoğraf sanatçısıdır. onlara da yer vermişler. redd'in küçük bir konser sahnesi ve nefes bile almadan şarkısını koymuşlar. mehmet turgut'un fotoğraflarını kullanmışlar. Onun da küçük bir sahnesi var ayrıca. tesadüf. şaşırtıcı ve sevindirici.

nefes bir, bu iki.

izleyin, izlettirin.
filmden ciktigimda soyledigim ilk sey su oldu: tesadufun bile b.konu cikarmislar *
tesaduf olayini fazla abartmalari disinda hersey guzeldi sahsen begendim.