bugün

insanların yaşadıkları en kötü en iç burkucu olaylardır.

Bugün arkadaşlarımla dışarı çıktık. Hava diğer günlere göre daha iyiydi ama hala soğuktu. Dedim ki bugün benim bayramım. Kendime telefon aldım sınırsız kıyafet aldım, sinemaya girdim.Eğlendim baya. Oldukça da fazla para harcadım. Çok mutluydum. Avm den dışarı çıktım. Arkadaşlarımla yürüyoruz. Bir kız geldi önümüze. Hava soğuk olmasına rağmen üstünde çok ince bir kazakla bir t-shirt var. Mendil satıyordu. Ama dilenmiyordu , rica ediyordu. Eli yüzü düzgün bir kızdı. Kalbimle beynim farklı şeyler söylüyordu.
Beynim : Bunlar böyle günde binlerce tl kazanıyor diyordu
Kalbim : Bırak kazanıyorlarsa kazanıyorlar.(ama kazanmadığını biliyordum yoksa bu sogukta o kadar ince dolasmazdı.) Benim vereceğim parayla milyoner olmayacak ya.

Kız ilk olarak kendine bir mont alacağını ondan sonrada okulu için her gün 2 tl olmak üzere para ayıracağını söyledi.

Kalbimi dinledim kızın karnını doyurdum. Üstüne bir mont aldım. Ve cebine 20 lira koydum. Bunu size neden mi anlatıyorum. Bazı aç gözlü insanların paraya muhtaç olmadıkları halde eli ayakları tutuyor olmasına rağmen dilendikleri ülkemizde gercekten ihtiyacları olan insanları unutmayalım diye. Bazılarınız para tuzağı diye vermiyor olabilirsiniz. Haklısınız öyleler. Ama önce bir gözünüzle tartın vereceğiniz 1 tl sonucunda ne siz aç kalırsınız ne onlar zengin olur.

Edit : eksinin amacı ?