bilmem kaç yaşına gelip önlisans mezunu olarak kalmaktansa lisans mezunu olmak için çabalayan insanlardır. aşırı takdir ederim. şayet üniversiteyi kazanamayıp açıkta kalmaktansa açıköğretime girerim diyenler ve üniversiteliyim diye dolananlar ise anlayamadığım bir özgüvene sahiptirler.
35 yaşında 3 çocuk besleyip bunu yapabiliyor iseniz gayet normaldir , eziklik değil .
Bir de 10,000 kişinin kazandığı açıktan işletmeyi kazanıp da ortalarda övünmek var.
insanları küçümseme. okusun da nasıl okuduğu önemli değil.
üniversiteli olmakla övünen gerzek kadar gerzektir.
"ne iş yapıyorsun" diyince de meslek olarak "serbest meslek" derler.
''bunu övünç kaynağı olarak görebilecek düşüncesizliğe sahip birisi ile muhattap oluyorsanız, arkadaş sadece tercih hatası yapmış demektir'' Durumunu ortaya koyan yaklaşım.
kimseye zararı olmayan eylemdir. *
yok, eğer sizi ezmek için yaptıysa aslında size güzel bir laf sokma fırsatı vermiştir.
açık öğretimden mezun olup ta yüksek lisans okuyan denyolar * var onları hiç yazmazsam daha iyi. sanki aöf de bir halt öğrenip çıkıyor ya dangalak ,* bir de üstüne yuksek lisans yapıp ezikliğini etiketle kapatmaya çalışıyor. *
(bkz: babalar ve oğullar)
(bkz: sazan avciligi)
atlamayın hemen aybalam. sizinle eğlence arayanlara fırsat vermeyin az biraz.
ha bi de tanım yapalım da silinmesin entari; bireysel bir övünmedir*.
üniversiteli olmak bir övünme kaynağı olabilir mi diye düşünülesi durum.
ayrıca aöf diploması ile örgün öğretim diplomasının farklı olduğunu bilmeyen kişilerdir * *
aöf: la sen de işletme okuyosun ben de. yok ki bir farkımız. ehehe
örgün: tamam peki öyle olsun o zaman. enayiyim hacı ben napalım. *
aöf: örgün mezunu arıyormuş. hamuğa koduğumun herifi aöf olduğumu nasıl anladı? diplomalarımız aynıydı oysaki.
örgün: yaprak görmüyon mu sende işletme fakültesi yazıyor ben de iktisadi ve idari bilimler fakültesi.boşuna mı enayilik yapıp kıçımız terlettik dört yıl, olsun o kadar farkımız.
aöf: tamam aga kusura bakma, haksızlık ettim bilmeden.
(bkz: üniversiteliyim açık ö okuyanlar hava attı yazdım)
açıköğretimde okuyup bir yandan iş sahibi olup para kazanmak birikim yapmak; örgün öğretimden mezun olduktan sonra iş için yıllarca beklemekten daha iyi bir durum.
(bkz: aöf de okuyup eskişehir de ev tutanlar)**
(bkz: burhan altıntop)
(bkz: nişantaşı çocuğuyum universite mezunuyum)