bugün

Dumanını içime çekmemek için nefesimi tuta tuta kendimi geliştirdim yazın denizde işime yarıyo.
Dün sokakta yürürken karşıdan gelen bir amcanın sigara dumanını soludum resmen . iğrenç birşey açık alanda da yasaklanmalı. En azından topluluk olan açık alanlarda. Duraklarda vs.
Rahatsız oluyorsan gidebilirsin denilebilecek ortam.

Kapalı alanda zaten içmiyoruz. Hadi evde, arabada da içmiyoruz rahatsız oluyosunuz diye. Lan açık havada laf etmeyin.

- ne anlıyorsunuz şundan. Bak ben içmiyorum.

- (bkz: ayy götüm)
vergilendirme politikasının sigaradan kesilen vergi olduğunu zanneden,

lüks tüketim vergisi denen şeyden haberi olmayan,

bu memlekette buzdolabının bile lüks tüketim diye sınıflandırıldığını söylesen bön bön bakacak

ahmaklar aforizma kasıyor.

illa altına kişiye özel açıklama yapmak lazım zaten

toplumu rahatsız edecek şekilde sigara içenlerden bahsediliyor.

kendi sigara içmese en çok patırtı koparacak tipler

aman canım noolmuş hem batı da var havasında.

batı da var, doğru

ama

onları rezil etmek için maymun kafesi gibi yerlere sokuyorlar.

bina girişinde, koridorda, işlek yol ve kaldırımlar da ????

g*tünde söndürürler o izmariti.

deveye sormuşlar boynun eğri hesabı ;

trafikde yol vermemek için adamın üstüne araba süren

sokaklara tüküren hatta firsat bulsa sıçan

din din deyip yemediği b*k kalmayanın

bu konularda nasıl davranmasını bekleyebiliriz ki ?

hele şu son zamanlarda bir sarma işi çıktı

ot alıp kendileri sarıyorlar

ne otudur ? neyidir ? bellirsiz

nasıl bir koku

kamyon egzozumudur

kalorifer bacasımıdır

o nasıl bir koku ?

ne sarıp içiyorlar ?

devlet buna el atmalı.
nefes darlığı astım solunum veya benzer hastalıkları olan insanlar olduğunu düşünürsek izin verinde rahatsız olsunlar.
önemli olan bu rahatsızlıklarını kibarca belirtmeleri.
Sigaradan oluşan hastalıklar kapsam dışı olsun diyen vergilendirme politikası desen bön bön bakacak ahmaklar da geldiyse tamamdır bu iş.

Sorarlar sana kardeşim 10 liralık sigaradan 7 lira vergi niye kesiliyor?

Bu ülkenin tekel ürünlerinden elde ettiği vergi kamu hastaneleri bütçesi kadar. Bilip bilmeden konuşuyorsunuz. Yapmayın açın okuyun.

Sokakta sigara içmek etrafınızda insan yoksa açık alanda yapılır ama aranızda hayvan gibi insanın suratına üfleyenler var onlar sopalık.

Edit: Fışkiyeyi de sigara içenler kırmış ormanları kesiyormuşuz. Gezi insanlar istediğini yapabilsin özgür olsun diye yapılmadı mı.
Açık veya kapalı alan farketmez sonuçta o duman rahatsız ediyor insanı. Bazı düşüncesiz tipler dikkat etmiyor buna. Ben dumanımın kimseye gelmemesi için genelde yukarı doğru üflerim, çocuklar geçerken mümkün mertebe uzak tutup saklarım. Benim bu hareketlerime rağmen sigaramdan rahatsız olan varsa da sorunludur. Derdi sigara değildir yani. Ben sizi düşünerek hareketlerime dikkat ediyorsam siz de beni düşünün biraz. Nerede içeyim sigarayı? içme diyemezsin bu benim özgürlüğüm. Velhasıl her şeyin çözümü karşılıklı saygıdan geçiyor.
sigarayı zaten sevmiyorum hele bir de fakirin biri çıkıp öyle saman gibi bişey içince o iğrenç kokusuyla beraber daha bir kötü hal alıyor. eğer ki metro durağında falan açık alan diye çevremde içmeye kalkan olursa o iş kavgaya kadar gidiyor ki asla geri adım atmam. götüne güvenen dener.
devletin kanun çıkararak engelleyeceği işleri sigara içmeyenlere aklı veren

ama ben sigaramı içerim agaaa, diyen beyinsizleri de görüyoruz.

ormanları yağmalayanlar da bunlar, 3 kuruş menfaatı için yağmalanmasına

göz yumanda bunlar, ne varmış sanki üç ağaç için deyip

olmayan beyniyle gezicilere atar yapanlarda bunlar.

sigara içmeyenler olarak sokaklarsa sigara içerek milleti rahatsız eden

hayvanların g*tlerinde izmarit söndürme timleri kurmalıyız.

ayrıca en çok kanser vs tedavisi masraflı hastalıklar bunlarda görülüyor

devletin sigara kaynaklı hastaklıkların masraflarını ödememesi için

kampanyalar yapmalıyız. madem içiyorsun, hastalanınca masrafını da

cebinden çekeceksin.
Var böyle her şeyden rahatsız olan agresif tahammülsüz tipler.

Sigara içtiğim dönemlerde bi kaç kez bana da denk gelmişti ve kibar bir şekilde sigara içilmeyen alanlarda daha rahat olabileceklerini söylemiştim.

Artık Sigara içmeyen biri olarak aynı kuralın benim içinde geçerli olduğu söylemek isterim.

Zaten ben sizin kadar tahammülsüz biri değilim bok kafalılar.
hele ki toplu taşımadan iner inmez sigara yakan adamın o kalabalıkta arkasından yürümek zorunda kalmak ya da adamı cevirip dövmek.
Yolda sigara içen insanlara karşı çıkan bir grup andaval görüyorum sanırım. Bakın gençler özgürlük ayaklarını falan geçin ve acilen demagojiyi bırakın. Sağlığınızı çok önemsiyorsanız ilk olarak soluduğunuz havanın kalitesini yükseltmeye yönelik eylemler yapmaya başlayın. Fabrikalardan çıkan zehirli gazlar, arabaların emisyonları, kullandığınız litre litre deodorantlar vs. ilk olarak gidip bunları düzeltin ondan sonra sıra zaten sigaraya gelir. Ha ben yine dışarıda iki tane gerizekalı benim dumanımdan rahatsız olacak diye sigara içmeyi bırakmam ama belki siz uzaklaşmayı deneyebilirsiniz, bu kadar önemsiyorsanız sağlınızı (!)
Sigara içene de yanındakilere de pasif içicilikten ötürü zararlı olduğundan kendini neyse de başkasını zehirlemeye hakki olmayanların farkında olmamasindan kaynaklanır.
onların anasını avradını
saygısız köpekler,
2 kişinin geçemeyeceği
kaldırımda 10 tane barzo
sözde açıkta zıkkımlanıyorlar.

o izmaritleri g*tlerinde söndürmek lazım.

ab araştırma yapıyor gerekirse yasa çıkaracak
sigara içenlerin sigaradan oluşan rahatsızlıklarının
masrafları sosyal sigortanın dışına çıkarılması için.
sigara içmeyen biriyse normaldir. her türlü o koku sizi rahatsız etmeye yetiyor.

sigarayı bırakmadan önce çok önemsemezdim, bıraktıktan sonra rahatsız etmeye başladı gerçekten..
bağzı öküzlerden rahatsız olunabiliyor.-sigara içen biriyim-
içinde bulunduğum durum. ben sigara içmeyeyim, sağlığıma özen göstereyim. adamın teki gelsin yolda yürürken beni sigara dumanına boğsun. neymiş? keyifmiş. bir zevkleri de buymuş. iyi sen keyif alacaksın diye gel beni zehirle.
Mesela ben.
Gerekirse yolumu değiştiririm.
BAŞKASININ özgürlüğünün başladığı yerde senin özgürlüğün biter.
Bırakın insanlar dolu dizgin yaşasınlar.
Not: Sigara içmiyorum.
Etraftan gelen dumandan oflayıp puflayarak kaçmaktır. Gerektiği yerde ya çek şu sigaranı be dedirtir. ilginç.