bugün

şike iddiaları nedeni ile tutulu bulunan aziz yıldırım ın mahkemeye vediği savunmadır.

savunmasından anladığım kadarı ile aziz yıldırım ben şike yapmadım demiyor.

(bkz: evet şike yaptım ama hangimiz yapmadık ki)

aziz yıldırım evet cidden sallamıştır. *

detaylar bu linkte : http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/19945759.asp
manidar savunmadır.
yasa çıktıktan sonra yaptın azizim. yasa da zaten sporda şiddet ve şikelerin önüne geçilmek için düzenlenmişti. oltaya takılan ilk adam sen oldun.
sscb-amerika soğuk savaşının olduğu dönemlerde, rus ile amerikalı bir gün moskova metrosuna girer. rus hava ataraktan metroyu öve öve bitiremez. ancak 5 dakika 10 dakika derken metro bir türlü gelmez. rus amerikalıya dönerek "ama sizde kızılderilileri katlettiniz" der. aziz yıldırım ın savunmasını okurken birden aklıma geldi böyle şeyler işte.
Galatasaray ile ilgili maç izlettirdiği savunmadır.
Hayır bu savunma mı oluyor şimdi.

Aziz yıldırım cidden iyi durumda değil. Hayır avukatlarıda mı uyarmıyor.
küçümsenmemesi gereken savunmadır zira, herkesin bayıldığı hatta taptığı iddianamedeki her olayı çürüten bir savunmadır.

resmi siteye girin, satır satır okuyun. herkes kulaktan dolma bilgilerle gelip hukukçuluk yapıyor. gerçek hukukçuların birçoğu savunmanın fakültelerde ders niyetine okutulabileceğini bile söylüyor. o derece sağlam bir savunma.

ama tabi fanatiklik gözü kör etmiş.
evet fenerbahçe nin şike yapmadığını galatasaray sturm graz maçı ile ispatlamaya çalışmaktadır. çok dolu bir savunmadır.
savunmasının büyük bir bölümünü başkalarını suçlayarak, üzerine oyun oynandığı iddia ederek küçük bir bölümünü ise suçlarını inkar ederek doldurdu.
(bkz: suçluluk psikolojisi)
daha savunmayı doğru dürüst okumayan cinconlu bebelerin eleştirdiği savunmadır.
şike olmayan maçta şike ispatlamaya çalışır cinstendir.
futbol ile alakam pes 2011 ile sınırlıdır ama, şöyle bir bakınca savunmadan ziyade şov yaptığı görülüyor sanki.
eufa'da da saçmalayacağını belli eden savunmalardır. lyon zagrep maçını delil göstermiş deniyor. ''bakın onlar ceza almadı. bizim telefon tapelerimiz var sadece sahaya yansımadı'' minvalinde savunma yapacakmış. bu durumda denebilecek tek şey rest in peace aziz.
gereksiz savunmadır. zira uefa kararını vermiş, formalite icabı savunma alıyor, diyorlar.