bugün

üstad neyzen tevfik'e ait olan kitap. günümüz kitapçılarında bulmanın pek de imkanı yoktur. bu yüzden tek çare internetten almak fakat internetten alınca da 5 tl verilen kargo parası insanın içini cız ettiriyo.

kitaptan bazı kesitler;

--spoiler--
Benim sevgili dinleyicilerim ve okuyucularım!
Uzun derbederlik hayatımda o kaldırımdan bu kaldırıma; o kapıdan bu kapıya; o diyardan bu diyara; ney im ve mey imle bir kuru yaprak gibi savruldum. O günlerde beni sinenize bastınız, gönlünüzde yer verdiniz, kusurlarımı affettiniz!
Rica ederim, burada da müspet bir hakikat aramayınız! Hatalarıma göz yumup bunları hoş görünüz.
Size fazla bir hizmet olamadı. Şimdilik:
Başı yoktur sonu yoktur bu kitab-ı dehrin
Ortasından elimizde iki üç yaprak var
mısralarında ifadesini bulan şu cildi sunabildim. Baki hürmetler, hepinizin gözlerinizden öperim.
--spoiler--

--spoiler--
" .... memleketce bilindigi uzere bu yazilarin hemen pek cogu hastahanelerde, diger kismi meyhanelerde, bastan ciktigim perisanlik devirlerinde yazilmis veya sayiklanmistir. bersami hamlelerin tufan ve girdaplari ortasinda donerken, suraya buraya veya hastahane duvarlarina karalanan veya mirildandigim siralarda tesadufen yanimda bulunanlar tarafindan not edilen bu daginik sozlerde, asla mutlak bir hikmet oldugunu kabul etmiyorum. "
--spoiler--
güncel Önemli Başlıklar