bugün

Çare ptt mi. O bile pahalıya satıyor.

Güvenilen dağlara kar yağıyor. Swh.

görsel

Ayçiçek yağı fiyatlarında görülen önlenemeyen artışa çare olarak PTT'nin ucuz ürün satışına başlayacağı duyuruldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise gıda fiyatlarındaki artış ile ilgili esnafı uyararak, "Eğer bu süreci böyle devam ettirecek olursanız çok ağır cezalar sizleri bulabilir" dedi.

TÜiK (Türkiye istatistik Kurumu) verilerine göre ayçiçek yağı son bir yılda yüzde 60'a yakın zamlandı.

Öyle ki, ayçiçek yağı fiyatlarındaki artış sosyal medyada konuyla dalga geçen videolara ve görsellere konu oldu.

Hatta Gaziantep'in Nizip ilçesinde şüphelilerin bir evden dört teneke sıvıyağ çaldığı ortaya çıktı.

Fiyatlardaki yükselişin temel nedeni Türkiye'de ayçiçek yağına olan talebin üretim tarafından karşılanamaması ve Türkiye'nin ithalata bağımlı olması.

Bu nedenle uzmanlar yakın zamanda fiyatların düşmesini değil, daha da artmasını bekliyor.

Ayçiçek yağının PTT'de satışa çıkarılmasının ise üretim değil tedarik ile ilgili bir çözüm olmasından dolayı Hazine'ye yük getireceği öngörülüyor.

Ayçiçek yağı fiyatlarının neden yükseldiğini ve bu durumun etkilerini derledik.

https://www.bbc.com/turkce/haberler-turkiye-55863951
ayçiçek yağını ukrayna'dan ithal ediyoruz. yani usd artınca fiyatı da artacak doğal olarak.
her şey gibi diye de eklemek lazım çünkü öyle bir algı oluşturuldu ki sanki hiçbir şeye ebesinin amı gibi zam gelmemiş de bir tek ayçiçek yağı çok pahalanmış gibi davranıyor herkes.

pttavm üzerinden ucuz satışı falan da geçtim, velev ki padişahımız tebaasına acıdı da bedava dağıttı diyelim. sorun ayçiçek yağıyla bitecek mi yani?

kışın ortasında elektriğe, doğalgaza eşek yüküyle zam yapanlar da marketçiler gibi vatan haini sayılacak mı?
Yandaşların umrunda olmayandır. Onlara göre yağ zaten zararlı. Az bile artık diyorum bu millete. Arada biz yanıyoruz o kötü oluyor işte. Neyse ya.. Yetmez ama evet. Durmak yok, yola devaam.
(bkz: Ayçiçek yağı alamadığğh).
(resim:#1) bakın bakalım devlet mi suçlu millet mi siz karar verin.
Demek ki neymiş baş suçlu bu millet
Aman Yarrabbim ne zaman olduk biz böyle illet
Yakışırmı hiç Müslüman Türk halkına bu zillet
Neredeyse yarişacağız almak için Cehenneme bilet.