1. 1.
  1940 doğumlu, ankara devlet konservatuarı bale bölümü mezunu değerli oyuncu. 40 yılı geride bıraktığı profesyonel sanat yaşamında yer aldığı onlarca tiyatro oyunu haricinde sinema ve televizyon için de;

  tv dizileri;

  Kayıp 2007
  Çat Kapı 2005
  Patron Kim 2003
  Yılan Hikayesi 1999
  Elif Ana 1991
  Önce Canan 1988
  Bağdat Hatun 1981
  IV. Murat 1980
  Yedi Kocalı Hürmüz 1980

  sinema filmleri;

  Anneler Günü 1973
  Damdaki Kemancı 1972
  içli Kız Funda 1967
  501 Numaralı Hücre 1967
  Taçsız Kral 1965

  projelerinde yeralmış olan aslen sahne sanatçısı.
  ... leggare
 2. 2.
  dönemin cumhurbaşkanından altın madalya almış bir sanatçıdır ayten göçer. 1966 yılından başlayarak hemen her yıl bir bağımsız kuruluş tarafından "en iyi sanatçı" seçilmiş, 1996'da kültür bakanlığı üstün hizmet ödülü almıştır. fransa, italya, almanya, yugoslavya, yunanistan.. neredeyse tüm avrupa ülkelerinde oynadığı oyunlardan, müzikallerden sonra, türk düşmanı gazetelerin bile övgüyle söz ettiği bir sanatçıdır.
  ... leto
 3. 3.
  kesinlikle 70'li yılların türkiye'sinin en güzel kadını.
  ... imhotep
 4. 4.
  türkmax'ta katıldığı hülya avşar'ın programında söyledikleri ile kendine hayran eden, ekran başına kilitleyen bir büyük sanatçı. gerek duruşu gerekse dünyaya bakışı ile gönlümüzü fethetmiştir.
  2 ... akustikcinayet
 5. 5.
  bu perşembe * bilkent üniversitesi atatürkçü düşünce topluluğu'nun konuğu olarak bilkent'e gelecek sanatçı. konuşma programı da son zamanlarda oldukça olumsuz bir isimle anılan devlet tiyatrolarıdır. ilgilenenler özel mesajdan yer ve zaman için bilgi alabilirler.
  1 ... nil nil nil
 6. 6.
  çok sevimli bir insan.
  ... kirmizi meyve
 7. 7.
  Haberturk de katildigi programla hayran yeniden kendine hayran birakmistir.
  1 -1 ... pursuit of happyness
 8. 8.
  nezaket ve görgü kurallarının dişi formunda tezahürü...
  1 ... neritu
 9. 9.
  katıldığı programdaki * açıklamalarının bir kısmına katılmakla beraber haksız bulduğum sanatçı. konuşmasında ısrarla 12 eylül darbesini halkın beklediğini söyledi. darbelere çok da olumsuz bakmıyormuş. zamanı geldiğinde yapılırmış falan filan! hem diyor ki şehitlere üzülüyorum, ağlıyorum, vatanseverim vs hem de darbelere olumlu bakıyorum. sebep olarak da söz konusu dönemin kaosunu gösteriyor. dış güçlerin ülkeye zarar verdiğini söylüyor ama darbenin içsel olmadığını, başka pek çok amaca yönelik olduğunu, toplum yararına yapılmadığını daha da önemlisi diğer güçlerin kontrolünde yapıldığını görmüyor ya da görmek istemiyor. çok derin araştırmalara gerek yok * minik bir araştırma pek çok gerçeği gözler önüne seriyor. bugün artık dillendirilen gerçekleri görmezden gelmek neye hizmet ediyor bilmiyorum ama yitip giden onca hayata ihanet gibi geliyor bana.

  o yılları yaşamış insanların bu şekilde açıklamalar yapmasına anlam veremiyorum. görüştür saygılıyım ama birçok şeyi öteleyerek kesin ifadeler kullanmak yanlış. o günlere ilişkin bilgim yaptığım -bana göre kısıtlı- okumalardan ibaret ama görünen o ki o günleri yaşamış kimi insanlardan daha 'sağlıklı' değerlendiriyorum olanları. *
  *
  2 -1 ... seffafkirli
 10. 10.
  ayten gökçer
  ... felis lynx