2017 dünyasında, hem de hiçbir sebep olmaksızın sırf etnik kimlik üzerinden insanları fişleyerek vatandaşlıktan çıkarabileceğini sanıyor adamlar.

batı da başımızı okşayıp aferin der muhtemelen.

hadi batıyı da boş verelim, hadi ambargo uygulamadılar, bu harekete göz yumdular diyelim.

peki hak ihlallerinden yiyeceğimiz tazminatlar?

uluslararası tarafsız mahkemeleri tanımıyoruz deyip kuzey kore mi olacağız yoksa cebinizden mi ödeyeceksiniz? *
Batı da ki kürdün vatandaşlığını nasıl iptal edecekleri merak konusu olan oluşum

Edebilirsen şimdiden et enerji koridoru üzerinde ki etkimiz bozulmasın.

O işler öyle olmuyor usta gidersin adam gibi doğuda pkk destekçisi aşiretleri sikersin 1990-1980 misali sıkıntı çözülür.
Ahmakça ideolojiye sahip olan topluluğumsu.

Vermek istediğiniz topraklar türk yurduydu ve Türk kalacak. O adını anmak istemediğim topluluk sadece günümüzde orada ikamet ediyor. Eğer onları yollamak istiyorsanız (nerede o günler) rica edeceğim, lütfen kanımızla alınan toprakları vermeden bu işi yapınız. Türklük şuurunu benimseyen birisi bu işler ile muhattap olmaz tabi o da başka bir zamanın konusu. Evet
Ben kazım karabekir'in elinde kalan 6000 kişilik yarım tümenini o bırakalım dediğiniz doğu anadolu için üstlerinden gelen emre rağmen dağıtmadığını okuduktan sonra hayatta ayrlıkçı falan olamam. Kanımızın aktığı her toprak bizimdir. Gerekirse bunları nasıl siktir edeceğini türk milleti çok iyi biliyor.

(bkz: tehcir)
(bkz: talat paşa)
hem türk ayrılıkçı olunmaz efendim. türk canını verir lakin tek bir karış toprağını vermez. isterse dünyanın en çorak toprağı olsun eğer o toprak türk toprağı ise o toprak için türklerin kanlarının son damlasına kadar savaşmalıdır. toprak türkün namusudur, toprak türkün şerefidir. sırf birkaç insna dışı varlık o toprakları talep ediyor diye onlara o toprakları verecek değiliz. çünkü o topraklar atalarımızın bize, bizim de çocuklarımıza emanetimizdir. o sözde kürtlerde çok istiyorlarsa kürdistanı ırağa siktir olup gitsinler. türkiyeden alacakları tek karış toprak yok çünkü.
istekleri ütopyadır.
Her ne kadar uygulanabilse kürt sorununu topyekün çözme olasılığı olsa da ne Faşistler ne de liboşlar buna izin verecek gibi görünmüyor.
Zaten bu iki kesimi besleyen ortak kaynak yani abd merkezli patronlarının da işine gelmez. Görünen o ki asıl plan Kürtlerin türk insanının iliğini sömüren bir özerk kürdistan kurması ve giderek batıya yayılarak eninde sonunda türkiye'nin tamamına hakim olmasıdır.
Hızla bu sona doğru sürükleniyoruz. Ordumuzun kaderinde etkili karar mekanizmalarının başına bile kürtler geçirildi. Bunca zehirlenmenin sebepleri araştırıldığında altında kürt kökenli birine ait yemek firması çıkıyor.
Bu gidişat aslında uzun vadede ne türkler ne de kürtler için kazançlı. Zira birbirimizi yerken hiçbir gelişme sağlayamıyoruz.
Çekoslovakyanın çek cumhuriyeti ve slovakya olarak ayrılmasına her iki halkın da %36-37 gibi bir kesimi karşıymış. Ancak iki millet de ayrılmadan karlı çıktı. Daha önce slovakları çekler finanse ediyordu. Artık slovakya kendi yağında kavrulabiliyor. Kişi başı gelir düzeyi, büyüme gibi verilere bakıldığında bir arada yaşarken %20 oranında çeklerden geride kalan slovaklar ayrılınca aradaki farkı büyük ölcüde kapatmış. Sonuç olarak ne slovaklar ne çekler durumlarından şikayetçi değil.
Öfff

Çekler ve slovakların arasında bir nefret var mıydı acaba

Orada kürdistan olursa türkiye filistin kürtler israil olur benden söylemesi.
(bkz: kert lütfen)
5 milyon yıllık tarihi olan halklara haksızlık eden oluşum. kınıyorum sizi.
doğuda bırakın yaşamayı sorsan haritada yerini gösteremeyecek adamların boş boş konuştuğunu görüyorum ve diyorum hep, gidin oralarda yaşayın da toprak dediğimiz şeyin insansız bir anlamı olmadığını anlayın.
bu anlayış toprak vermek değil, ülkenin kangren olmuş uzvunu kesip kalan sağlam bölgeyi temizlemektir. çünkü orada yaşayanlar bizim ülkemize zarar veriyor. hiç olmamaları çok daha iyidir..
Bazı foşik yazarlar için şikayet et butonunu kullanmayı unutmayalım.

Ana yurdunda zamanla azınlık konuma düşecek Türklerin haklı ve olması gereken politikasıdır.
Sözlükteki bu bölücü Kürt düşmanlarının en azılı 2 tanesini bimere şikayet ettim, evet.

Tanım, Kürt düşmanı faşist oluşum.
En aZından çözüme dair bir fikirleri vardır.
k*rtleri devleti ele geçirerek kuzey ırağa sürmek isteriz asarız da keseriz de ama teröristin bile saygı gördüğü ülkede başımıza gelmeyen kalmaz ihtilal yapmadıkça k*rtleri süremeyiz.
Ben,Türkçüler ve Tigir er.
Lazistan,zazakistan,aydın yörük beyliği,eskişehir tatar hanlığı,konya islam halifeliği...
dün, diyarbakır'da atatürk heykeline saldırıldı.
ondan kısa bir süre evvel de urfa'da.
bugün diyarbakır'da atatürk heykeline saldırılan yerin adı "şeyh sait meydanı"ydı.
yani adamlar bu ülkenin bütün değerlerine düşman.
cumhuriyete düşman.
ama bunları hem sağdan, hem soldan kardeş olarak gören kitleler var.
ve bunlar yüzünden türkiye'nin milyar dolarları, türkiye'ye zerre faydası, katkısı olmayan bir bölgeye akıyor.
oluk oluk...
50 milyon nüfuslu, kürtsüz ve arapsız bir türkiye hayal ediyorum.
siz de hayal edin, iştahınız kabaracak.
Bir teröriste taviz verdiğin vakit (bkz: tamil kaplanları)na döner muhabbet bunlar için tek çözüm var (bkz: sri lanka modeli)

Sri lanka adanın kuzeydoğu kısmını haritadan sildi ama olsun ülkesinde 2009 'dan beri ayrılıkçı bir tamil hareketi olmuyor.
birkaç gün sonra kuzey ırak'ta "kürdistan bağımsızlık referandumu" yapılacak.
çıkacak sonuçları hepiniz biliyorsunuz.
barzani iti kendinden ve çıkacak sonuçtan emin olmasa referandum falan yapmaz.
peki orada kürdistan kurulacak.
kendinize hiç soruyor musunuz "buradaki kürtler ne olacak" diye.

oh ne ala.
"kürdistan kurulsun, ama biz türkiye'de kalalım."

adamlar haklı.
bizim gibi salak bir millet bulmuşlar, o milleti "ümmetçilik" zırvasıyla kandırıyorlar yıllardır.

bak şimdi;
görsel

en çok vergi veren 5 şehire bak.
normal olarak bu şehirlerin en çok kamu yatırımı alan şehirler olması lazım değil mi?

ama en çok kamu yatırımı alan 5 şehir içine diyarbakır ve mardin girmiş.
bursa ve kocaeli'ye devlet demiş ki "siz verin ama almayın" hatta "başını alın siz amk salakları" demiş devlet.

benim payıma düşen kamu yatırımını almış diyarbakır'a, mardin'e yedirmiş.
ben senelerdir bunu haram ediyorum zaten de boğazlarına takılmıyor bir türlü.

aynı tabloda vergi tahsilat yoğunluğu ve kamu yatırım yoğunluğu haritaları da var.
burada da hangi illerden vergi tahsilatı yapıldığı, hangi illerden tahsilat yapılmamasına rağmen yatırım yapıldığı gayet net görülebilir.

ayrılıkçı türkler cemiyeti her şeyden önce "sosyal adaletsizliğe hayır" diyen bir oluşum.
benim payıma düşen kamu yatırımının kürtlere, suriyelilere harcanlasına ben razı değilim.

siz razı mısınız ki hala uyanmıyorsunuz?
Kafayı üç beş kw elektrikle bozmuş faşist sürüsü, evet Kürt halkından ayrılmak için üç beş kw elektriğin lafını edecek kadar düşmeyin amk, çok zorunuza gidiyorsa faturalarınızı bana yollayın, evet şimdi silktirin gidin, orta asyaya kadar yolunuz var.
son yaşanan gelişmelerle haklılıkları bir kez daha ortaya çıkan güruh.

ama ne yazık ki devlet hala yıllardan beri sürdürdüğü lakin olumlu bir sonuç alamadığı saçma kürt politikasına devam ediyor.
neden?
çünkü kürtler, oy için siyasi partilere lazım.
bu partiler de genelde iktidar partisi oluyor.

"aman kürtleri küstürmeyelim, gücendirmeyelim" diye diye yıllarca milyarlarca dolar gitti.
yüzlerce şehit verdik.

sonuç?
barzani bütün dünyanın karşı çıkmasına rağmen referandum yaptı.

5 sene sonra o referandumun bizim ülkemizde olmayacağını kim garanti edebilir?
hele hele akp'nin tadı damağında kalan bir "kürt açılımı" mazisi varken, böyle bir referandumun türkiye'de olmayacağını kim iddia edebilir.

üzülerek söylüyorum,
devletin bu kürt politikası devam ederse bu referandum birkaç sene sonra türkiye'de de gerçekleşecek.

çare, kürtlerden bir an önce ayrılmak.

her ulus kendi kaderini tayin etme hakkına sahiptir.
dolayısıyla türkler de kürtsüz bir türkiye'de yaşama hakkına sahiptir.

zaten dünyanın başka bir ülkesinde, ülkeye zararlı bir unsur ile zorla birlikte yaşamak isteyen başka millet yoktur.

kanından başkasına güvenme!
ümmetmiş, din kardeşliğiymiş, bunlar boş işler.

90-100 sene önce gördük din kardeşlerini, nasıl da sırtımızdan vurdular.

neyse ki insanlar artık gerçekleri görüyor, gerçekleri gören başkalarına anlatıyor.
artık biz kürtlerle bir 10 sene daha bir arada yaşayamayız.
bu bütün türkiye için felaket olur.

tek çare ayrılmak.
mübadele yapmak.

biz bunu yapmazsak "bir karış toprak vermeyiz" dediğimiz vatandan parçalar kopacak önümüzdeki yıllarda.
yol yakınken icraat yapmak, harekete geçmek gerek.
Kendileri hakkında "güruh" diyen türk ırkçılarını ortaya çıkarmıştır.
Oooo 25 eylül 2017 büyük Kürdistan referandumundan iyi ekmek ( kemik ) çıktı size faşistler , hadi yine iyisiniz kemirin kemirin durun.

Tanım, çağdışı ve ilkel düşüncelere sahip olup hiç bir zaman kötü emellerine ulaşamayacak faşist oluşum, Türk ve Kürt halkı sizin numaralarınızı yemez oluumm.
Ayrılıkçı Türkler bu ülkedeki en ileri görüşlü kesim olabilir. Kendileri en gerçek Türk milliyetçileridir aynı zamanda. Yahu kardeşim bırakın artık şu toprak fetişini. Diyarbakır, Hakkari, Şırnak, Mardin bizimle değil!!! Hiç olmamıştı. Kürtlerin %90'ının ölümüne pkk destekçisi olduğunu da gördük. Tanıdığım sözde Türk milliyetçileri bu topraklara askerliği çıkınca ya da iş gereği atanınca ''oraya gitmek istemiyorum '' diyor. E o zaman daha ne ? Temiz bir mübadele ile ayrılmamız en iyisi.
Türk ile Kürt kardeş değildir. Türk ile Kürt zorla aynı evde yaşatılan birbirine ölümüne düşman iki millettir.
şimdi sizlere biraz rakam ve istatistik sunmak istiyorum.

maliye bakanlığı verilerine göre, 2016 yılında bazı doğu ve güneydoğu anadolu bölgesi illerinin ödediği vergi oranlarını gösterir tablo;
görsel

yine aynı verilere göre başka illerimizin ödediği vergi ve oranlarını gösterir tablo;
görsel

1. tabloda örneklediğimiz 7 ilin toplam nüfusu 8 milyon civarında. 8 milyonluk bu 7 ilin ödediği toplam vergi, 6 milyar lira civarında.
2. tabloda örneklediğimiz tekirdağ ilinin nüfusu ise sadece 1 milyon. ama ödediği vergi 8 milyonluk bu 7 ilin ödediği vergiye eşit neredeyse...

üstelik 1. tablodaki illerin ödediği vergiye, o illerde bulunan devlet memurlarının ödediği vergiler de dahil.
ayrıca bu tabloların kaynağı açılımcı akp hükümetinin maliye bakanlığıdır.
yani doğu ve güneydoğu illerindeki ödenmiş vergi oranları tamamen abartılı. gerçekte toplanan vergi bu oranların en az yüzde 10 daha altında.

bunlar dikkate alındığında "kürt kardeşlerimizin"(!) bize ne kadar faydalı oldukları ortaya çıkıyor.

türkiye cumhuriyeti'nin doğu ve güneydoğu anadolu bölgesindeki 26 ilin ödediği vergi, türkiye'de toplanan vergilerin sadece yüzde 3'üdür.
evet sadece ve sadece yüzde 3...
(kaynak: şükrü kızılot'un 3 ağustos 2011 tarihli yazısı)

bir başka tabloda 2015 yılından.
2015 yılına göre türkiye'de en çok vergi ödeyen ve en fazla kamu yatırımı alan 5 şehir şöyle.
görsel

2015'te 48 milyar lira vergi ödeyen izmir, sadece 1 milyar 600 milyon lira kamu yatırımı alırken.
aynı yıl sadece 980 milyon lira vergi ödeyen diyarbakır, 1 milyar 130 milyon lira kamu yatırımı almış.
diyarbakır'dan sonra en fazla kamu yatırımı alan 5. il ise mardin.
mardin 2015'te sadece 450 milyon lira vergi öderken, aldığı kamu yatırımı bunun neredeyse 3 katı.

bir başka örnek de 2010 yılından vereceğim.
2010 yılında nüfusu 430.000 olan şırnak ilinin il özel idaresi bütçesi; 46 milyon tl.

2010 yılında nüfusu 480.000 olan osmaniye ilinin il özel idaresi bütçesi ise sadece 28 milyon tl.

osmaniye nüfusu şırnak'tan fazla.
ama il özel idare bütçesi şırnak'ın yarısı kadar.

neden?
hani nerede sosyal adalet?

bu rakamlar gösteriyor ki, devlet türk halkını resmen soyuyor.
türk halkını soyup, kürtleri besliyor.

dünyanın neresine giderseniz gidin, böyle bir sistem ayakta duramaz, dünyanın hiçbir ülkesinde hiçbir vatandaşa bunları kabul ettiremezsiniz...
dünyanın hiçbir yerinde bu sistemi uygulayamazsınız.
ama malesef bizde sistem bu şekilde.

uyursan soyulursun.
uyursak soyuluruz ve soyuluyoruz...
------------------------------------------------------------------
ayrıca şayet vaktiniz olursa, büyük resmi(!) daha iyi görebilmek için şunlara da göz atın.
1- (bkz: tarım bakanlığındaki pkk lıları temizliyoruz/#36523868)
2- (bkz: hal kanunu domates sebze ve meyve fiyatları/#36523574)
3- (bkz: askerlerimizi 4 defa zehirleyen catering firması/#36961994)