bugün

erkek ölümüne susar, ayrılığını konuşmaz, takmıyormuş gibi yapar
kadın boğulana kadar konuşur, tek konusu bu olur...
yapılacak en aptalca davranış ise karşı tarafı kıskandırmaya çalışıp gülünç duruma düşmektir.
erkeğin suratının, kadının saçının rengi değişir.
erkek geberene kadar içer. çok sevmişse ve uzun bir ilişkiyse dibe vurduğu andır ayrılık vakti. uyur, işlerini yapmaz, derslere gitmez, hiçbir şey yapmaz velhasıl. kendi içerisinde bitirmeye çalışır. bol bol sigara içer, bol bol sezen aksu dinler.

kadın apayrıdır. kadın içine atmaz bi kere. sorumluluklarını bir kenara da bırakmaz. arkadaşlarına anlatır derdini. erkek kadar ağır atlatmaz, hatta gayet normal bir biçimde atlatır, istisnalar hariç notunu düşmek gerekir bu cümle için. içmez genelde. kafasını dağıtmaya çalışır. öyle ki yeni bir erkek arkadaş bile bulur!
içerik bulunamadı.
erkekler her ne olursa olsun o kişiyi unutmak ve silmek için bin bir türlü hale bürünürler ve bunu yaparken de hiç sevmiyormuş,kız ona aşık da o kızın zoruyla bu ilişkiyi sürdürüyormuş gibi hemde.Bu yüzden erkek,gezer tozar içer etrafa bakar eskiye gider yeniye ilerler..
kızlar ise daha çok arkadaşlarıyla vakit geçirmeye,onlara ağlanıp sızlanmaya başlar.Daha çok internete girer,daha çok yemek yer daha çok tatlı yapar,daha öfkeli olur ve Melis Danişmendin bin doz öfke şarkısını dinler.
ayrılık sırasında tarafların hallerine göre

seven erkek vs. ayrılan kız

seven erkek : dertlenir bir süre çocuklaşır. kabuğu ile oynamasa iyileşecek yaralar misali olayı kaşır uzatır kendini de karşı tarafı da sıkar. zaman zaman alkolle kızı barındıran beyin hücrelerini öldürmeye çalışır (içerken mutlaka 4s kuralından bahseder). daha önce birlikte olduğu veya kendisinden hoşlandığını düşündüğü kızlara umut verir, yara bandı arayışı içindedir. bir an gelir sevmeye devam etse de işine gücüne döner birine gözü takılır kıyaslar bazen eler bazen de yeni kız karşısına dikilip gitmesine izin vermez.

ayrılan kız : verdiği kararın arkasında durur. bir süre erkeğin çocuklaşmasına tahammül eder uzatırsa kızar, uzatmazsa huzura kavuşur. arada bir yalnız hisseder kafası karışır öncesinde sevdiyse mesaj atar, arar yoksa kendi kendine moda girer. ne olursa olsun hayatını sekteye uğratmaz, zamanla biri hayatına girer, çocukla bir ilişkiye başlarsa ilk problemlerine kadar geçmişi tamamen rafa kaldırır. sonrasında seven çocuk akla gelir ve sıradaki ilişki zehirlenmiş olur.

ayrılan erkek vs. seven kız

seven kız : ağlar ve hemen yakın arkadaşlarını arar. erkeğin yalancılığından, seviyorum demesine rağmen hissizce bitti demesinden, onu üzdüğü anlardan bahseder hırslanır. yalnız kalınca mutlu anları aklına gelir üzülür. sevdiği çocuğu arayıp konuşur veya sessizce üzüntüsünü yakın arkadaşları ile paylaşır. tüm sosyal paylaşım sitelerinden ayrılan erkeğin profillerini takip eder yeni eklenen resimleri tek tek inceler. zamanla yeni bir başlangıç yapmaya karar verir, saçını boyatır ve/veya modelini değiştirir.

ayrılan erkek : seven kızın üzülmesinden dolayı vicdan azabı çeker. geri dönmeyi düşünür sonra bencil değilse tekrar üzebileceğini düşünüp uzaklaşır. hayatına devam eder içtikçe arada "o beni çok seviyordu, neden böyle oldu?" diye kendine sorar (yine4s kuralından bahseder). gündelik hayatına devam eder uzun süre birini bulamazsa kız aklına gelir ama tekrar hayatını altüst etmek istemez sonra yeni birini bulur. muhtemelen seven kızdan sonra içinde biriktirdikleri ile yeni kıza sarılır başlarda eski kız aklına gelir sonra unutur ve yeni kızı sever. yeni kız bırakınca seven erkeğe dönüşür. yıllar sonra "beni seven kızı hiç bırakmayacaktım" der.
depresyon.
erkek: yeni bir sevgili aramaya başlar yada tek gecelik ilişkilerle ayrılık acısını unutmaya çalışır.
kadın: bol alışveriş yapar, tüm detayları kız arkadaşlarına anlatıp ağlar, kuaföre gider.
kadın yanlış bilir, erkek ise; kadınların bildiklerinin aksine öyle neyse bu sefer olmadı önümüzdeki maçlara bakalım diye düşünmez ya da hiç bir şey olmamış gibi hayatına devam etmez.. her şeyde onu arar, onu görmek için rüyalara yatar, duvarlarla konuşur, derdini anlatabilecek birilerini arar ama o ''birileri'' bile onu asla anlayamayacaktır. ağlamak ister doya doya ağlayamaz çünkü toplumun ona yüklediği bir sorumluluk vardır: erkekler ağlamaz! ama o erkek öyle bir ağlar ki salya, sümük akar akar... bununla da kalmaz tüm suçu kendinde aramaya başlar ve kafayı yer. kısacası; etmeyin, eylemeyin bizde bir anadan doğduk.
erkek pavyona gider seks yapar rahatlar.
kadın da kankasına verir.

erkeğin yaptığı hadi neyse de kadının yaptığı ağır şerefsizliktir.
Erkek hemen yenilerine yelken açar. Kadın ise sıkıntılı bir dönem geçirir.
Aynı okuldaysanız arada denk gelince nefret dolu bakışlar olur, biraz popüler bir çiftseniz herkes sorar sonra. Olgun bireylerseniz selamlaşabilirsiniz sonuçta bir şeyler yaşadınız.
Erkek kızın yapmasını istemediği davranışlara anında geri döner kadın ise hâlâ onu üzmemek için o davranışları sergilemez. Yani erkek acı çektirmek için elinden geleni yaparken kadın onu yinede düşünür.
Kadinlar icin ilk gunler cok zor geciyor. Kendimden ve gozlemlerimden ogrendigim bu.

Eski sevgilim bana ilk gunler umursamadim ama sonradan cikti acisi demisti.

Sanirim kadin ayriligin pesinden gercekte ne gelecegini biliyor, hayatinda merkeze koydugu insanin bir daha olmayacagi gercegine daha ilk ayrildigi dakika da variyor. Araya giren soguklugun bir daha kapanmayacagini cok iyi biliyor.
Ama erkek oyle degil, ilk gunler kurtuldum oh be dunya varmis kafami dinliyorum diye dusunurken sonra sonra goruyor dunya kac bucak.

Kadin ayriligin siddetini ilk gunlerde hunharca aglayarak gecirdiginden zamanla toparlanma surecine giriyor. onsuz yasamaya alismaya basladigi donemde eski sevgili kisisinin tekrar baslayalim mesajlarini gorebiliyor.

En zor gunlerini sensilik yuzunden geciren bu insan, kendini yavas yavas tedavi ederken bu yapilani unutur mu?
Sonra da kadin gidiyor ve bir daha donmuyor.

Bu kez de en cok seven erkeklerdir, erkekler unutamaz ama kadinlar hemem birini bulur mevzusuna donuyor.
Afedersiniz o kadin iliskisine sımsıkı sarilirken, ayriliklar araya girmesin diye kendini paralarken neredeydiniz diyesi geliyor insanin.