bugün

ya hafıza problemi yaşıyordur ya da bildiğin maldır. bir insan yoksa neden aynı filmi defalarca izlesin ki? yani insan kendinden utanır bir kere. bir film, bir kere izlenir ve tadında bırakılır.

her şey tadında bırakınca güzel.
izlemelere doyamamış insandır. her izlediğinde farklı anlamlar yükler filme.
back to the future ise normal insandır. bir dönemin gençliğini etkilemiştir. yıl 2013 ve ben bu yaşta hala hoverboardun icadını bekliyorum çocuklar gibi. iki sene kaldı bilim dünyası yaptınız yaptınız yapmadınız bilimi bırakın amk.
pepeyi 2300 kere izleyen çocuklara ne demeli.
şerefsiz, haysisetsiz, ar damarı çatlamış, insanlıktan nasibini almamış, insanlığın yüz karası, soyu kurumuş, ekmek verilmeyecek insandır.

heh rahatladınız mı mına koyim. sanane yapraaaam demezler mi ha? demezler mi??
dünya üzerindeki tüm filmleri izlemiş hissiyatı yaşadıktan sonra, yeni film aramanın bıkkınlığına erişmiş, eski izlediği filmin bıraktığı tadı hatırlayan insandır.
demek ki zor anlıyor...yazıktır uğraşmayın çocukla!

edit: anlaşılan sözlükteki yazarların çoğu geç anlıyor!
izlediği film le fabuleux destin d'amélie poulain ise hak verilecek insandır. her izleyişinden keyif alabiliyordur.
(bkz: yönetmen)

iyi yaptım mı la ? diye bakıyordur.
hicte mal olmayan insandir. her izleyisinde bir kez daha seviyordur o filmi. bir kez daha anlamlar cikarir filmden.
normaldir.
(bkz: love actually)
derinden etkileyen bir filmdir ve ya filmin sende özel bi anlamı vardır; sevdiğin kızla izlemişsindir , ilk izlediğin zaman dilimi senin çok mutlu olduğun zamanlardır izledikçe o anları hissediyorsundur vs vs.
the professionel - Leon. defalarca izledim ve defalarcada izleyeceğim.
(bkz: lord of the rings)
izliyorsa eğer çok doğru yapan insandır.
benimdir, yapmayan anlayamazdır, ayrıca kimseyi ilgilendirmezdir. film dinleme hastasıdır.

(bkz: film dinlemek)
filmden anlamayan boş beleş film izleyen insan söylemidir. gerçek film her izlediğinde daha farklı bi detay yakaladığın için mutlu olduğun, kendinden bişeyler bulduğun, tekrar izlemek için bir kaç ay beklediğin filmdir. godfather, good bad ugly i filmlerini bir kere izlemişin veya izlememişin aynı. tabi izlediğin filmler salak aksion filmleriyse 1 defa izlersin.
(bkz: lord of the rings)

(bkz: hababam sınıfı)

(bkz: polis akademisi)

(bkz: geleceğe dönüş)

gibi filmleri tekrar tekrar izliyorsa , hiçbir sıkıntısı yoktur .
Başlığı görünce farkettim ki. Ben de varım bu tayfada. Felsefe taşını 10 kere, sırlar odasını 8 kere, azkaban tutsağını 4 kere, ateş kadehini 2 kere, zümrüdüankayı 1 kere, melez prensi 1 kere izlemiş bir insanın entrysini okuyorsunuz.. Çocukken gerizekalımıymışım neymişim..
diğer filmlerde bulamadığı tadı tek filmde bulmuş insandır..
"hayatımın filmi" dediği filmi 1 kere değil 100 kere izler isterse.. sanane amk?
hababam sınıfını izlememiş yazar söylemidir.
defalarca izleyebileceği kalitede filmler keşfetmiş, zevkli insandır.
Güzel bir filmse tekrarda izlerim arkadaş.
zevkli adamdır. kaliteden anlar.
izlediği filmde kendini bulan ya da keyif alan zevkli insandır.
(bkz; akıl oyunları)