bugün

kendini bilen ve seven insan söylemi. bazıları bunu kendini beğenmişlik olarak algılasa da söylemek gerek ki kendini beğenmek kötü bir şey değil amına koduklarım. nefret mi edicez.
(bkz: nirvana)
johnny bravo hareketidir bu açık ve net.
(bkz: johnny bravo)
yeni kalktığım zamanlarda banyodaki aynada kendimi gördüğümde sık sık söylediğim cümle. ancak işten gelince aynaya baktığımda vay anasını sikeyim geldi tipini siktiğim diye çekmiriyorum kendi kendime. mevlana görse gelme der...
erkeklerin kız arkadaşlarını güldürmek için kullandıkları sevimli cümleciklere dönüşebilir.
(bkz: işte bunlar hep seks)
geldi yine egosunu siktigim diyesi geliyor insanın.
aynanın yansıması %98 ihtimalle erkeğin egosudur! başka da bi şey değil!
(bkz: tanrım tipimden asalet akıyor)
tam tersine ne çirkinim derim, bunun aksine çok yakışıklısın karizmatiksin havalısın derler..

paronayak mıyım neyim kendimi hiç yakışıklı bulmuyorum.
Insanın kendini beğenmesi ile egoizm farklı bir durumdur. Kendini Başkalarından üstün görmüyorsa olsundur. Olması gerekendir hatta!.
(bkz: hamdolsun bugünde mükemmelim)
herşey kendini sevmekle başlar aynada ki yüzü seveceksin. arada sırada yaptığım olay bir bakarsın şöyle vay be der geçersin. *

bu olayı dışarıda insanların yüzüne söyleyen zıp zıplardan olmaktan iyidir.
hıyarın tekidir, muhtemelen çirkindir veya pek yakışıklı değildir. aynaya bakarak ''oha çok yakışıklıyım.'' diyerek kendini teselli ediyordur.
kesinlikle egoizm ve göt kalkıklığı ile alakalı değildir. özgüvendir totoşlar...
''Ayna çatlayacak şimdi maşallah bana'' da denebilir.
polisi arayıp; evde çok yakışıklı biri var ihbarında bulunma sebebidir.
bunu hayatımda bir kere yatmadan önce yaptım ve aynı gece rüyamda çok çirkin biri olarak gördüm kendimi ama öyle böyle değil ve üç gün aynaya bakamadım. Hay bin kunduz!
egoist ergenin her sabah aynanın karşısında yaptığı eylemdir.
bir sabah rutini...
ayna dile gelip işveli işveli konuşmaya başlar.
kendiyle dalga geçen sempatik erkek.
ağır narsist olan erkektir.
öz güven eksikliği olan insanların bunun üstesinden gelmek için yaptığı şeydir. bir süre sonra başarılı olma ihtimali yüksektir. benzerini bayanlar da yapabilir.

not: ego patlaması yaşamadan ayarında yapmalısınız.