bugün

kendinizi halktan soyutlayın.kibirli bakışlarınızda olmalı.
bir kaç defa yurt dışına çıkın. neresi olduğu önemli değil. yurt dışına çıkılmadan aydın olunmaz.
fikir üretmeye gerek yok. az bilinen bir kaç düşünürün fikirlerini ezberle, kendi fikrinmiş gibi başla pazarlamaya.
kitaplardan vurucu cümleler ezberle. yeri geldiğinde kullanmayı da unutma.
politik bir çeneniz olmalı. bilmediğiniz konularda konuşurken sıyrılmak,, biliyormuş havası vermek için.
konuşurken, yazarken kelimelerin arasına yabancı kelimeler sıkıştırın. aydın kesim önce türkçe yi katleder sonra da türkçe olimpiyatlarında alkış tutar.
milletin değerlerini aşağılayın.
bir kaç ünlü dost edinin ve ara sıra polemiklere girin.
içten ne kadar eksik olursan ol dıştan tam görünmelisin.
aydın olmanın birinci şartı ak partiyi kötülemektir. ne yaparsa yapsın.
içki içmek,aykırı giyinmek akp düşmanı olmak nur kelimesi yerine ışık kelimesini kullanmak.
Öncelikle nüfus müdürlüğüne gidiyorsunuz , sonra ismimi değiştirmek istiyorum ismimin aydın olmasını istiyorum diyorsunuz bir kaç işten sonra artık aydın oluyorsunuz. Olay budur.
aydın olmak isteyen kişi her konuşmasında bu ülkede yaşamak için yaratılmadığını ima etmelidir.
sikindirik bir üniversitenin sikindirik bir bölümüne kayıt yaptırmak. bak gidip okumak mezun olmak falan demiyorum. liseden çıktın mı? git bir özel üniversitenin su ürünleri bölümüne kayıt yaptır tamam aydınsın. sonra başlayabilirsin;

cahil halk, koyun halk, bunlar aydınlardan oy alamaz ben vermem. okumuşların oyuyla köylünün oyu bir olmasın falan demeye.

o yüzden bugün lys ye giren gençlerimize iyi davranın bir kaç ay sonra aydın olacaklar.
Okumak, düşünmek.
arabesk yavşaklığından utanıyorum diyerek başlayın işe.
Güçlünün karşısında olmaktır. Devletle barışık olmamaktır. Zira dalkavuk aydın olmaz.
kestirmek gereklidir.
Ampulu söndürmek.
aydın olmaya calısmamak.
gözlük takın. numarasız olsun. aydın olacağım diye tek göz kalmayın sonra.
iki soru sorulması gerekir. kime göre aydın, neye göre aydın?

muhaliflere göre mi aydın, gerçek manada mı aydın?

ikincisi ise;

taraflı tarasız bir çok kitap okunmalı, gündem takip edilmeli, milleti iyi analiz etmeli, küfür etmemeli... vs... devam ettirilebilir.
Aydına gidin? Neden olmasın ha o Aydın ha o Aydın.