bugün

pc başında saatler geçirerek ayasofya caminde yerde yan yatan insan fotomontajı yaparak aklınca algı manipülasyon peşinde koşması durumudur..

görsel
gayet gerçekçi bence. tebrikler.
Hahaha çomarları bilmesek fotomontaj diye yırtacaksınız ama yemezler çıkar orijinalini bul koy o zaman amk.
halının tüyleri kıbleye bakmıyor buradan bile anlayabiliriz fotoşop olduğunu.
bah bah bah hem suçlu hem güçlü. fotoşop lannn bu foto ben fotoşopum deyu bağırıyooo.
böyle bir olay olmuş veya olmamis olabilir mesela gazeteciler de bi resim yakalamak için 40 takla atarlar ama bu olayda ayasofya'da yatiyor diye yaygara koparanlarin niyeti iyi niyet değildir. Dini karalamak adina her şeyi yanlis lanse ederek anlatirlar. Camilerde yatmanin bir sakincasi ve günahı yoktur ve bu saygisizlik degildir.
görsel
Biz bunları daha önce çok gördük olmaz olmaz diye bir şey değil yaparlar sanki hiç olmayacak bir şey değil foto orijinal bence aksini ispat etmek gerekir ve gölgeler her şey uyumlu bana göre.
fetöşop bunlar inanmayın.
arkadaşlar şöyle bir düzeltme yapayım gerçi yukarıda bir arkadaş yazmış. camide uzanılabilir, yatılabilir.

yani konunun temelinde bir mantıksızlık var.

bu yazara ben andaval budun dediğimde özelden bana kızıyor ama biraz öylesin be abicim, kusura bamya. hihihihi

edit: fotoşop olup olmaması çok önem arz etmiyor, sonuçta cahil salak olduğun gerçeği değişmiyor.
Ayyy kavgaya mi denk geldik yasasin.
Ayrica demişler ki; aali sende olan fotografin montaj olduğunu nasil ispatlayayim. Tengirsiz halini bulursun arkadaki adamlari filan. Biz de bakar deriz ki aa mal tengir. Ama bulunmazsa adam bulamayana serefsiz demis. Bulamayan dusunecek gerisini. Hadi ben cekirdegimi aldim oturdum baslayin.
Barış gelir özür diler. En azından utanır. Utancından cami gezip tövbekar olur.
Tek dikkatimi çeken anormal hareket yapan bu adama, neden ordaki tek bi kişi dahi dönüpte bakmıyor. onun haricinde maskesi de yarıya inmiş. Biraz şaibeli fotoğrafa benziyor. Ama gerçekte olabilir. Evet.
buna montaj diyenler rte nin paraları sıfırla bilal konuşmasına da montaj der.
Siteye girdim ihh kurban reklamı var gezicilere hakaret gırla adamınız gol diyor o zaman ne iş.
Cami de yatanlardan neden rahatsızlık duyuyorsunuz?

Cami içine masa sandalye koyup yemek daveti veren, seçim propagandası yapan, imamın fuhuş yapan kadınla camide basılması vs haberler için bakınız vermeye gerek yok.

Bunların yaşandığı ülkede Kabe de selfie yapan müslümanlar, Kur'an kursunda yurtlarda tecavüz edilen erkek çocukları vs de düşünülürse...
Bunların karşısında dilsiz şeytan olan ve bunları dinlendiren insanlara "islâm'a saldırıyorlar" diyerek bu pislikleri yapanı değil de bunları dillendiren olmaz böyle şey diyen insanları din düşmanı dinsiz gören bazıları neden ayasofya'da yatarak poz veren insan görüntüsüne takmış anlaşılmıyor.

Camide (ayasofya'da) yatarak poz veren selfie çeken insan gayet normal.

Camide yatmak konusuna gelirsek; evet, yatılabilir.
Evsiz barksız sokakta kalan bi'çare insanlar camide kalabilir.
Özellikle kışın soğuk havada insanlar donmasın diye camide yatabilir.
Bırakın insanları, Allah'ın yarattığı hayvanlar bile korunmak amacıyla caminin bir bölümüne alınabilir.
montaj olduğu bariz. etrafta onlarca insan fotoğraf çekiyor görüntü alıyor. bir tane adam dönüp de bu ayı ne yapıyor yerde diye bakmıyor.

ayrıca kontrasttan da belli.
Barış özür diler utanır dedim ama beni yanılttı. Mesele ensonhaberin en az solcu siteler kadar kolpacı olması değil ki.
Mevzu tengir fotomontaj yapmış deyip sonrada kaynak beğenmemek.
Olmaz. Bu dürüst bir solcuya yakışmaz.
Bunun adı oranın buranın oynamasıdır.
Barış hemen şimdi özür dilesin.
Bu işi tatlıya bağlayalım. Yarın arefe işimiz var.
camide itikaf maksadıyla günlerce kalınabilir.
fotomontaj olduğu kabak gibi belli olan fotoyu montaj değil diyerek savunan sol zihniyete ne söylesen boş olması durumudur.

(bkz: kemalist beyin tedavi rehabilitasyon merkezi)
Fetö cu akp lilere photoshop kakalamaya çalışmak, tereciye tere satmak gibi birşey.

Photoshop, video montaj gibi her türlü karaktersizlikte master yapmış tipler yer mi bu numarları?!?
foto bana aittir. instagramımdan paylaşmıştım. bu ipne midillici izinsiz sağa sola atmış. sil lan fotomu.
fotoğraftaki herkes yukarı bakıyor, fotoşop objesi şahıs da yatarak yukarı bakıyo.

biraz top galiba, böyle şey gibi bursalı gibi ne biliyim onun gibi bişey işte...
Haber şu sitede. Fotoğraf da orda. Ben de ordan aldım. Yalan sa onların yalanı.

https://m.ensonhaber.com/...-her-yerini-fotografliyor
görsel
bakın koçlar.
işim gücüm yok, sizle uğraşacak değilim.

söz konusu fotoğraf şu;
görsel

iddia edilen şey ise, benim yaptığım paylaşımın fotomontaj olduğu.

sevgili arkadaşlar, bir görselin fotomontaj olduğunu anlamanın pek çok yolu var. hiçbir şey bilmiyorsanız google görsellere gelip görsel aratabilirsiniz.

şimdi bu görsel fotomontaj değil.
fotomontaj olsa google görsellerde aratınca fotoğrafın orjinal haline de rastlarsınız.
öncelikle iddia bu şekilde çürüyor.

sonra, ben bu görseli twitterde de paylaştım.
https://twitter.com/volka...tatus/1288530373757083648

twitter biliyorsunuz yamyam yatağı, köpekbalığı dolu. artı, orada da bana düşman olan yüzlerce kişi var.
görsel şayet montaj olsa, orada linç edilirdim. böyle bir şey var mı? yok.

ayrıca, yine aynı görseli ekşi sözlükte de paylaştım.
https://eksisozluk.com/entry/110860331

başlığa 60'dan fazla entry girildi.
ekşi sözlük pek çok teknik adamın fırsat kolladığı bir yer.
bu görsel montaj olsa, ekşi sözlükte beni tefe koyarlardı. bilenler bilir, orada da bana düşman pek çok kişi var...

hadi bütün bunları boşverin.
fotoğrafın orijinal olduğuna dair belge koydum;
https://www.ensonhaber.co...-her-yerini-fotografliyor

bakın ne yazıyor kaynakta;
"Cami içerisinde bir kişinin yere uzanıp fotoğraf çekmeye devam ettiği an da, objektiflere böyle yansıdı..."

lan hadi bunu da siktir edin.
ben salak mıyım bile bile fotomontaj bir fotoğraf paylaşıp sizin gibi ciğeri 5 kuruş etmezlere fırsat vereyim???

kafanız bu kadar mı çalışmıyor.

bakın bugün sevgili uğur dündar abim bile bana ait bir görseli paylaştı kendi hesabında.
(bkz: #43692111)

uğur abi gibi bir insanın bana ait bir şeyi paylaşması gurur verici.

yani sevgili arkadaşlar.
iftiracısınız, yalancısınız, namussuzsunuz.

bu sefer de olmadı be gençler, başka sefere inşallah.

neyse, ben kaçtım, yola gideceğim, siz burada birbirinizi yemeye devam edin.

hadi bye...
----------------------------
edit: birader sen rezil olmaktan bıkmadın mı?

bu uğur dündar'ın paylaştığı görsel;
görsel

bu da benim 2017'de paylaştığım görsel;
görsel

görsel bana ait çünkü ben yaptım.

bu da senin paylaştığın görsel;
görsel

evet neyi paylaşmış uğur dündar???

sen bir göz doktoruna git, oradan çıkınca da ruh ve sinir hastalıklarına uğra.