bugün

fabrikatör falan değilse maldır.
kimse kusura bakmasın.
500 tl vermiyorum. ben fakirim.
500 liraya 5 çift alır giyerim lan. o 1 tane 500 liralık 1 sene gidecekse bu şekilde en az 2-3 sene giyersin. bir ara heveslendim su geçirmiyor falan diye aldım 300 küsür liraya bir potin. ilk yağmurda ayakkabının şaftı kaydı. öyle dandik marka da değil he bilinen bir markaydı. o günden sonra isyan ettim dağlara vuruyordum az kalsın kendimi sinirden..
Kapitalizmin rüzgârına kapılmıştır.
Ayakkabıyı ucuza alan insandır. Yeni Türkiye’de en dandik ayakkabı fiyatı 400 TL’den başlamaktır.
Ayakkabıya verilir simdi ayak onemli nelere vermiyoruz ki.
Anlam veremediğim insan türüdür. Hadi zenginleri anlarım da, işyerindeki asgari ücretli sekreter bile 700 tl ye spor ayakkabı alması absürt geldi. “Ama çokzel” diyor. Ayakkabının kullanışından çok, fiyatıyla hava atma isteğinden kaynaklanan durum.
beğenirsem para umrumda olmaz.
Zengin biri değildir pahalı şeyler alarak egosunu tatmin etme pesindedir.
Ayakkabı ise verilir. Hayatta 3 şeyde paraya acimamak gerek. Ayakkabı, yatak, gözlük. Tabi bunu gösteriş için alan salaklarda var. Bütün gün ayakta duran kişiler için özellikle ayakkabı çok önemlidir ve kaliteli olmalıdır. Bkz. Nike
Orjinal pazar adidası giyiyorum ben.

adi si var das ınıda kendim yazıyorum öyle daha iyi oluyor.
O ayakkabının ülkeye girişi 200 falandır.
Para basan insandır.

Başka bir tabir kullanacağım ama neyse.

Ha ben 500 basar mıyım? Tabi ki de hayır.

Şu an giydiğim ayakkabıların nesi var şükür ki akmıyor kokmuyor su almıyor ne gerek?

Bu ülkede 2 bin lira ile ev geçindireni var ve ben mütevazi bir hayatı seviyorum.( aslan olmama rağmen)

Gerçekten 500 lira verenler aynı parayı bir fakire verip sevaba girer mi merak konusu?
Goretex astarlı vibram tabanlı bir ayakkabıya veriyorsa mal değildir bence.

5. Senesindeyim ne bir damla su alır ne de soğuk, tık yok.
görsel

Spor ayakkabıya vermem.
Uzun süreli giyimlere en uygun yaklaşım şekildir, vibram taban olur üstü koyverir boyar çözersin demem o ki bakımı ile ilgilenen 2000₺’de veriyor :d
Ulan dedim bana mı yazdılar..

UZun aradan sonra kendime boy aldım 690₺ di indirimle 510₺ ye geldi. Uzun zamandan sonra ilk defa bir botu çok beğendim ve acımadım aldım.. tavsiye ederim en azından kaliteli ayağı sıcak tutar..
geliri çok yüksek olan insandır. çok yüksek olmayan insan da 150 lira falan verir hadi çok özel giyeceği için 200 ve biraz fazlası olsun. az geliri olan insan da daha az verir. gelire göre gider ayarlama hem kolay hem de bir o kadar da zor aslında. hayırlısından kazançlar diliyorum herkese.
Aslında iyi bir ayakkabı için çok yüksek olmayan fiyattır. Tabi bunda doların etkisi büyük o ayrı mesele.
600'e aldığım lacoste ayakkabıyı 4 kez giydim, vuruyordu da, 180'e aldığım aynı model hummelsi 4 aydır her gün giyiyorum. alışverişte parayla saadet olmuyor.
Skechers marka bir ayakkabı aldım henüz 2 ay önce. Fşyatı 600 tl'ydi ama bir köşesi nasıl olduysa bıçakla kesilmiş gibi kesilmiş. Biraz üzüldüm ama sonuçta mal bu. Cana geleceğine mala gelsin. Yenisini alırım.

Ha bu arada Zoruna giden Çakmacılarla selam olsun.
500 teladan aşağıya çarık mı alıp giyelim lan.
Vehbi Koç ' un da dediği gibi ; " ucuz ayakkabı giyecek kadar zengin değilim".
Ucuz mal alacak kadar zengin değildir.

Üç yıl önce black friday kampanyasında tanesi 299 liradan 4 çift takım elbise için alınan klasik ayakkabı hâlâ ilk gün gibi (lostra da bakımı boyası yapılmakta) giyilmekte.
Ayak sağlığı için deri ve ortopedik olması, kalıp olarak ayağa uyması, dayanıklı, uzun ömürlü vb nedenler düşünülürse...
Hesabını, kitabını gelirini ve parasının kıymetini bilen, marka yerine kaliteyi ön planda tutan insandır.
Camper pelotas modeline bugun 900 tl odedim. Mal degilim.

Adi ve adam gibi tasarimi olmayan kemal tanca, divarese ve hotic gibi sark kurnazi markalara +500 tl odeyecegime camper’a domalirim daha iyi. En azindan aldigim ayakkabi portekiz uretimi.

Gozler clarks’in yoklugunu cok ariyor. Neredesin mavi gozlum ?..
büyük ayağımdan ötürü giydiğim tek marka new balance. en ucuz new balance 400 tl. onda da numara bulursan tabi. büyük ayaklı olmanın cezası gibi amk. bu nedir yaaa.