bugün

Az önce aşırı aşerme sonucu 13,50 tl ye alıp içime oturan çörek.
En sevdiğim hamur işidir kendisi.
Ay çöreği kalp ben.
Neden ay çöreğinin şekli ayın hilal hali? Mesela Dolunay şeklinde ay çöreği yapılamaz mı?
bak bunun için adam öldüre bilirim. bir de yanında sade kahve.

allahım böyle güzel bir yiyecek yok ya...
içinde bir önceki günden kalan farklı malzemeler kullanılan lezzeti fena olmayan tat...
Dünyanın en iğrenç besinleri arasında yer alır.
Içinde bulunan bombenin nasıl yapıldığını bilseler, asla yemeyeceklerin bayıldığı yiyecek.
içine bayat kek konulduğunu öğrendikten sonra mesafeli durulandır. kalan malzemeleri değerlendirmek için uydurulan gıdalardan.
Cayla birlikte harika giden corek.
Uzun süredir yemiyordum. Özlemişim bayağı ya. Kahvaltı için harika.

görsel
en sevdiğim unlu mamüllerden biridir. çayla şahane gider. of olsa da yesek.

görsel
Lezzetli, ismi güzel taze yenildiğinde mutluluk kaynağı olabilecek fırıngillerden.
hayatta yemem. avrupalılar viyana da osmanlıyı yenince o günün anısına islam ı yendik diye ay şeklinde çörek yapıp şarapla içmişlerdir.bunu okuduktan sonra ağzıma sürmedim.ölene kadarda yemem..
efem ay çöreği önceki günlerden pastanede kalmış olan bayat mallardan yapılır.
inanmayan araştırabilir.
Gece gece kendini özleten çörektir. Harika bir şeydir, insanlığın bulduğu en güzel şeyler listesinde yerini almaktadır.
zaman zaman bir sevgili gibi özlenen büyük anlamlar yüklediğim muhterem çörek,doğum günü hediyesi olarak birsürü alabilirim gerçekten.
çocukken annem çok yapardı özellikle zeytinlisinden.
çocukluğumu hatırlatır yiyemiyorum o yüzden..
eskiden aşırı sevdiğim ama artık güzel yapan yerlerin pek kalmadığı yiyecektir. üzeri çikolata soslu yada filen fındıklı olanı makbuldür.
dünyanın en lezettli unlu yiyeceklerinden biridir, yapmasını bilen yerden alındığında...

gerçi beceremeyenler bile yenecek kadar yapabiliyor...
Çamaşır suyu tadı geldiği bile oluyor arada .
eskiden gayet iyi yapilan ve tadi da harika olan bir corekti.simdi ise arada heves edip alindiginda yarisini zor yiyebildiginiz tuhaf bir yiyecek olmus.
Ankara Cebeci de Metin Aşiyan pastanesinde yapılanını başka yerde bulamayacağınız çörek.
tadı sanki sabunlu, omomatikli gibi damakta leş bir tat bırakan çörek.

yinede yeniyor işte bazen.
(bkz: aşk)
gece gece özlenen kuruüzümlü , fındıklı , mis kokulu , sevimli ve iştah açıcı leziz yiyecek .
ilk kez GATA'da tanıştığım, anneminde mükemmel yaptığı harika yiyecek.