söylenmesi çok hoş tezahüratlardan bir tanesidir. kendilerini, türkiye'nin en delikanlı insanları sanan bu takımın taraftarına, neden ülke olarak, top muamelesi yapıyoruz, anlamış değilim.

takıldı gene dilime, ay ayol bursaspor bursaspor
kontrası için;
(bkz: ay deme tahrik oldum tahrik oldum)
çarşı gibi sol eğilimli bir yığının, yani ortada ibne hakları, travestilerde insan yeeaa diye dolaşan adamların birilerine ibne diye hakaret etmesi oldukça ironik.

ek; bursa'lı veya bursaspor'lu değilim.
(bkz: hey oley bursaspor bursaspor)
bugün bursa sokaklarında, polisle çatışan bursasporluların en sevdikleri slogandır.
(bkz: bursa daki sekiztaşlılar kızgın)
şampiyon olduklarında bile birbirlerini bıçaklayan bursaspor holiganlarının attığı slogan.
bursaspor taraftarı hakkında atıp tutan klavye ibnelerinin (bakın delikanlı demiyorum) bursaspor taraftarına rast gelirse bizzat atacağı slogandır.

adamı domaltıp öyle bağırtırlar, inanamazsınız.
fazlasıyla sağlam olan bir slogandır.
bursaspor taraftarını aşağılamaya yönelik biçimsiz slogan. bu bursalılık-ibnelik ilişkisinin kaynağını bilmiyorum. salakça bişey. gidiyoruz, geliyoruz; güzel bir şehir. insanları güzel. uludağ kebapçısı'nın iskenderi güzel. her şey güzel.

ama şu başlığı okudum; lan bursasporlular. size "ibne" falan diye bağıran herifler b.k yiyorlar. orası ayrı da. siz ne kadar antipatik bir topluluksunuz olm ya (bursalıları tenzih ederim, taraftarından bahsediyorum)? ulan galatasaraylıyım. son bir kaç yıldır fenerden sizin kadar tiksinmedim. yazılara bak. "bursaya gelip söyleyeni şöyle yaparlarmış, böyle yaparlarmış". ulan bin kişisin. heykel'e gelip sana hakaret eden adamı dövmeyi nasıl bir "delikanlılık" ispatı olarak burada konuşabiliyorsunuz anlayabilmiş değilim. azıcık efendi olun, sempati kazanın ya. cin olmadan adam çarpmaya kalkıyorsunuz. bir şampiyonluk yaşadınız, herkes de takdir etti. ilk kaseti çıkınca, g.tü kalkmış popçu gibi havalara girdiniz arkadaşım. yok asarız, yok keseriz. yok bursa'ya gelsin beşiktaşlılar şöyle yaparız. olm ne bu delikanlılık gösterisi, ispat çabası. benim bildiğim; bir ortamda bir adam yalnız kalır, bir kaç kişi ona dalarsa; destek çıkılır. delikanlılık budur.

azcık efendi olun. başımıza "kelle kesen kör hasan" kesildiniz aq. heykel'in orada beşiktaşlı yakalamışlar da şöyle yapmışlar. adamın mantığa bak ya. şunu söylemeye adam utanır. "tek kişi yakaladık, ağzını burnunu kırdık" diye bir hatıram varsa; kimseye anlatamam ben. utanırım. bunlar gelmiş burada "iyi bir şey gibi" anlatıyor. ayrıca geçen sene miydi neydi, gördük. beşiktaşlı bir herif bursaspor taraftarının ortasına daldı inönü'de. merdivenli bir yerdi. yüzlerce kişi çil yavrusu gibi dağıldı lan.

delikanlılık adam dövmekle falan oluyorsa; o beşiktaşlı oradaki bursasporluların hepsinden delikanlıydı o zaman aq. yok onu döveriz, bunu s.keriz. harbi çok biçimsiz bir taraftar topluluğu oldunuz olm siz. azıcık efendi olun. size ibne diyenlerin gerzekliği, sizin de ona buna artistik yapmanızı gerektirmiyor. biraz "anadolu'dan çıkan son şampiyona" uygun bir mağrurluk taşıyın artık lan. herkes yıllarca "anadolu'dan bir şampiyon çıksın" deyip durdu. o çıkan şampiyon da başımıza "kelle kesen kör hasan" oldu. aklınız fikriniz onu dövmekte, öbürünü kovalamakta. herkesle bi kavga etmeye çalışmaca, tehditler, döverimler, ederimler. ayıptır lan... adam sana hakaret ediyorsa, sen de ona cevabını ver. gönder gitsin.

not: beni heykel'e falan davet etmeyin aq. gelmeyecem. "delikanlılık" sizde kalsın...
meyve veren futbol takımı, illaki böyle gereksizliklere mağruz kalacaktır.
hayatında bursa'ya gelmemiş insan müsvettelerinin tezahüratı.

koca bir şehrin varlığından çıkardığınız tezahüret buysa, bence sizin özel bir ilgi alanınız var.

bursa da bir başkenttir, islam'ın, osmanlı'nın şehridir, emeğin, işçinin şehridir.

bunu yapmak, kişinin kendi karakteriyle ilgili bir şeydir.
bursa yı bursasporluyu aklı sıra rencide etmeye çalışanların g.tlerinden uydurdukları sloganımsı saçmalık.

bursalıyım, bursasporu severim ama aynı ölçüde bursaspor taraftarından hoşlanmam. (bkz: bursaspor taraftarı/#15481160). bursa taraftarı içinde bazı gruplar çok aşırıya kaçtığı oluyor ve istenmeyen görüntüler ortaya çıkarıyordu. ancak "ay ayol bursa" gibi söylemler ile bursa insanını tahrik ediyorlar. tahriklere kapılan insanlar kırıp döktüğünde de isten(me)yen görüntüler ortaya çıkıyor. çıkan görüntüler medya için reyting, büyük takımlar için bulunmaz malzeme, sözlük için ağır hakaretler olarak geri dönüyor. al sana çok basit bir tezahüratın ülkemizdeki sonuçları.
0-8 yaş arası tezahürata en büyük örnek.
(bkz: sıfır yaşında konuşmaya başlamak)
yıl olmuş 2013 hala böyle tezahüratta bulunan var.
akıllara gelen bursa'yı iyi anlatan tezahürat. evet.
bursa sikince dayanamayıp oraya buraya saldıran orospu çocuklarının uyduruğu. erkek kız dinlemeyiz anam, gelin bursaya ananızı da sikeriz. biz de böyle ibneyiz hani !
homofobik orospu çocuğu sloganı.
Bursaspor a yuzyilin ayaridir.
görsel
Sonradan gorme tezahurati. ilk once istanbul takımlarını tutan gelsin biraz da benim takımları tutsun. Sahada top kalabalığı yapan jimnastik de gördük, arkası kumbara Fenerbahçeli de. Sonra adam olup bursaya gelip taraftarlık yapın.
görsel
sivas ile yapılan maçta sahaya kocaman tekerleğin fırlatılmasıyla eşleşen bir tür tekerleme.
Toplarin tezahurati. Icinde ayol var bir kere. Kivira kivira cikmislar staddan.