bugün

5 subat 2009 bursaspor fenerbahce macinda biz fenerbahçelilerin "hop hop bursa top bursa" diye dalgaya aldığımız, hatta arkamızı dönerek dünya yerinden oynar bursa'dan adam çıksa tezahuratlarımızı söylediğimiz anda *, bursa'nın cevabı şöyle olmuştur:
(bkz: #4667069)

edit: başlık başıma kalmış.
"yemyeşil bursa'nın, bembeyaz oğlanları" diye bir versiyonu da vardır.
bursaspor'un tarihini araştırmaya sebep olan tezahürat.

hmm, bakalım kime koymuş? o derece ha?
ateş olmayan yerden duman çıkmaz sözünü akla getiren tezahürat.
bursaspor taraftar grubu teksas'ın ürettiği sloganları çekemeyenlerin ağızlarından düşürmedikleri taklit slogan.

(bkz: hey oley bursaspor bursaspor)
bir numarasin hu!
çok harikasin hu!
en taşşaklı mankenlere 500 basarsın hu!
hiçkimsede yok hu!
böyle bir kasa hu!
beşiktaşım koyunca
hopluyor bursa huu!

tezahüratı kadar etkili ve karizmatik olmayan tezahürattır.
Bursaspor'un kendi takımları ile maçı olduğunda bursa'da sokağa çıkma yasağı varmışçasına evde oturan taraftarlarının tezahuratıdır. Bunu söyleyenler genel olarak gerekli dersi almaktadır.
Tabi genelleme yapmamak gerekir; benim gibi Fenerbahçeli ama Bursalı olup, Bursasporu Fenerbahçe karşısında destekleyen binlerce Bursalı vardır.
bursa sınırları dışında söylenebilir tezahürat. hayır illa ben bi salaklık yapıcam bursa'da söylerim diyorsan o tezahüratı sana tersten söyletirler yavrum...
(bkz: zıpla zıpla zıplamayan bursa)
en az "dünya yerinden oynar, dünya yerinden oynar. bursadan erkek çıksa, bursadan erkek çıksa." kadar güzeldir. gizli eşcinselliğini adam dövmeyi bir marifet sayarak bastıran bünyeleri çileden çıkartır.
700 yıldır bursanın çıkardığı erkeklerin g.t kılı kadar bile erkek çıkaramayan istanbulluların uydurdukları tezahürat. bizans devamı olmanın verdiği ezikliği böylece üzerlerinden attıklarını düşünürler. ayrıca neden konyaspor ya da eskişehirspor değil dersen de asıl sebebi tüm istanbullular için gelsin: (bkz: kuyruk acısı)
anca klavye delikanlılarının yazmaya cesaret ettiği tezahurat. bir aralar çarşı bursa'da söylemeye kalkmıştı da yatırmışlardı duvara karşı. sadece "ay ayol" kısmı çıkmıştı ağızlarından...
nedenini hala çözemediğim bir yaklaşımdır . yalovada doğup büyümüş biri olarak lise çağlarında devamlı olarak yalovaspor maçlarına gitmişimdir . bursanında yalovanın bulunduğu klasmanda takımları mevcuttu . her gelen bursa taraftarına o gözle bakardık bir şekilde o muameleyi yapardır . bursada okumaya başlayınca merakımıda yenme şansı oldu yav cidden bu kadar ipne varmı bursada diye gezdim dolandım . 4 senedir bursadayım daha 1 tane yumuşağa rastlamadım . travestiler hariç .
bursa'da söylenmesi halinde söyleyenin cinsiyetinin değiştirilmesi muhtemel olan hakaret mahiyetindeki tezahürat. istanbul'un, ankara'nın ve izmir'in topları varken bursa'nın topları anca yanlarında stajyerlik yaparlar.

stajyer stadyum elemanları da anca belden aşağı tezahürat uydururlar.
reenkarnasyon denen şeye inanma sebebidir. orhangazi'de, heykel'de bu tezahüratı dillendirdiğini söyleyen adam olsa olsa reenkarne olduğunu söyleyebilirdir. konya'da okuduğum dönemde ankaragücü taraftarlığım dolayısı ile teksas'lı bir kaç arkadaşla tanışma, konuşma fırsatı bulduk... kendileri olası bir göt saldırısı karşısında şırınga ile dolaşıyorlardı... çok da harbi çocuklar. hani uzun lafın kısası orhangazi diyorsun, heykel diyorsun, ay diyorsun, ayol diyorsun da... ben de sana teksas diyorum, şırınga diyorum, göt diyorum, kan diyorum. makul biraz... he polis çemberinin ardından taş saldırısı yapmaksa senin taraftarlığın ona da inanırız. o vakit ay da dersin ayol da...
bursa'da texaslılara söylemesi göt isteyen tezahürattır.
bursa sokaklarında bir anda bağırmanızı gerektirmeyen slogandır fakat maçlarda gayet hoş mu oluyor ne?
bursa da oynanan ve bursa nın aldığı 3-1 biten maçta sırf ibnelik olsun diye 'yaramı ye fener' şeklinde bağıran bursa taraftara fenerbahçemizin cevabı önce 'ay ayol bursaspor bursaspor' idi, baktık daha da azdılar 'ay ayol ibne bursa ibne bursa' dediğimizde hoşlarına gitti, ruhları okşandı, ee biz de arada sevindirdik garibanları.
maç boyunca küfretmedik ama maç sonu tam bir coşkuydu. * *
yeşil incilere de buradan selam.*
ligde kendi sahalarında 3 golü yiyip oturanların götlerini tuta tuta söyledikleri slogandır. bursaspor s.ke s.ke ay ayol yapmıştır bunları. *
kısacası 'çok harikasın, bir numarasın...'*
* grubunu bilmeyen amaç başlık olsun diye başlık açan yazar insanı hiç mi bursa'ya gitmedin bursa da bir maç günü gez istersen etrafında görürsün sözümona jimnastik kuluplü takımın taraftarından daha delikanlılarını.

peşin edit: istanbulluyum. ama orayı çok iyi biliyorum ve bazı arkadaşlara katılıyorum evet taksim'de çok ipne var...
hop hop bursa top bursa nın ekürüsi olan slogan.
parmaklarla sayı sayarmış gibi yapılan versiyonuda mevcuttur. şöyleki efendim; bur - sa - - yız*
çok yaratıcı bir tezahürat, tebrikler!
(bkz: komiksiniz lan)
bursasporlu aktiflerden bekledikleri ilgiyi göremeyen bazı "takım tutanların" uydurduğu götlek tezahüratımsı.
helal yurdumun genç dimağlarına.